DÜŞÜK AMH VE TÜP BEBEK SÜRECİ

Kesinlikle öyle Allah hepimizin yardımcısı olsun. Regl 2 veya 3. Günü iğne başlanıyor tabi yumurtaların durumuna göre. Belirli aralıklarla gidip vücut iğnelere nasıl tepki verdi yumurta büyüdü mü bakıyorlar maksimum 14. Günde yumurtalar istenen büyüklüğe geldiyse yumurta toplama yapılıyor eşten de sperm alınıyor sonra ona Laboratuar da işlem yapıp döllenmesini bekliyor yolunda giderse herşey transfer yapılıyor. Transferden 12 gün sonra gebelik testi yani aslında sadece tüp bebek işlemi 15-20 günlük bir süreç

Kesinlikle öyle Allah hepimizin yardımcısı olsun. Regl 2 veya 3. Günü iğne başlanıyor tabi yumurtaların durumuna göre. Belirli aralıklarla gidip vücut iğnelere nasıl tepki verdi yumurta büyüdü mü bakıyorlar maksimum 14. Günde yumurtalar istenen büyüklüğe geldiyse yumurta toplama yapılıyor eşten de sperm alınıyor sonra ona Laboratuar da işlem yapıp döllenmesini bekliyor yolunda giderse herşey transfer yapılıyor. Transferden 12 gün sonra gebelik testi yani aslında sadece tüp bebek işlemi 15-20 günlük bir süreç
O süreçleri sakin bi şekilde beklemek mesele Allah isteyen herkkese evlat nasip etsin 🙏

Amh değeriniz kaç çıktı
Özelde yaptırdım. 0.23 çıktı. Devlette kadın doğum doktoruna gittim. Yumurtalıklarımda folikül gördüğünü söyledi. Teste göre yumurtalılar daha iyi durumda dedi. Bende devlet hastanesinde testi yeniledim. Sonuç 00,7 diğerinden daha da düşük çıktı. 2 test arasında 20 gün var. Hangisine güveneceğim bilemedim.

Merhaba Kayseri de eşimin ailesi var. Ben İstanbul da yaşıyorum. Bir ara kayseri de tedaviye başlayalım diye düşündük ama devamlı gidip gelmek sıkıntı olur diye vazgeçtik.
Merhaba eğer yumurtalarınız erken olgunlaşırsa 10 gün gibi bi sürede yumurta toplama işleminiz yapılabilir çoğu doktor dondurulmuş embriyo kullanıyor embriyolarınız dondurulup bir sonraki reglinizde transferiniz olabilir ama İstanbulda da çok iyi merkezler vardır siz hangisinde rahat ederseniz orda olun bence çünkü bu dönemde rahat olmak çok önemli

Bende aynı durumda sayılırım 35 yasındayım 5 aydır evliyim hiç korunmuyoruz cocuk dusunuyorum die gittim özel Dr da amh değerme baktılar menopoz yakın biran evvel tüp bebek tedavisine baslamalısımız dedler dünya basıma yıkıldı ve bende hiç bi şekilde tedavi süreci nasıl olur nasıl ilerler bilmiyorum çok tedirginim cok streslıyım çok üzgünüm 😥
Merhaba hiç üzülmeyin moralinizi bozmayın vücut stres hormonu salgılayıp yumurtalıklarınıza baskı yapar olacağı varsa da olmaz ümitsiz durumda değilsiniz tıp ilerledi belki ilk denemede alacaksınız miniğinizi kucağınıza bilemezsiniz boş yere kendinizi üzmeyin bismillah diyip başlayın 🌸

Merhaba hiç üzülmeyin moralinizi bozmayın vücut stres hormonu salgılayıp yumurtalıklarınıza baskı yapar olacağı varsa da olmaz ümitsiz durumda değilsiniz tıp ilerledi belki ilk denemede alacaksınız miniğinizi kucağınıza bilemezsiniz boş yere kendinizi üzmeyin bismillah diyip başlayın 🌸
İnşallah rabbim büyük isteyen herkese versin incir kürüne basladım bakalım inşallah şifası olur saraçoğlunun kürü internetten araştırdım burdan okudum emin olamamakla birlikte ınsallah faydası olur

İnşallah rabbim büyük isteyen herkese versin incir kürüne basladım bakalım inşallah şifası olur saraçoğlunun kürü internetten araştırdım burdan okudum emin olamamakla birlikte ınsallah faydası olur
İncir süt hormonunu artıran bi yiyecek süt hormonu yüksekliği de hamileliğe engel bi durum isterseniz test yaptırın önce

Özelde yaptırdım. 0.23 çıktı. Devlette kadın doğum doktoruna gittim. Yumurtalıklarımda folikül gördüğünü söyledi. Teste göre yumurtalılar daha iyi durumda dedi. Bende devlet hastanesinde testi yeniledim. Sonuç 00,7 diğerinden daha da düşük çıktı. 2 test arasında 20 gün var. Hangisine güveneceğim bilemedim.
Evet çok fark var arasında. Ben denge Laboratuarında yaptırdım (Ankara) onların Laboratuarına güveniyorum. Güvenilir yerde yaptırmak lazım

Merhaba arkadaşlar 35 yaşındayım 1 yıl 4 aylık evliyim. Yaklaşık 9 aydır eşimle korunmadığımız halde çocuğumuz olmadı. Geçtiğimiz hafta eşimin memleketi Kayseri de özel bir hastaneye gittik. Doktor ultrasonla baktı. "Bir şey yok ama amh testi yaptıralım yumurtalık rezervin ne durumda bakalım" dedi. Oradaki laboratuvar da bu test yapılmadığı için testi Ankara' ya gönderdiler. Sonuç amh 0,23 çok düşük yumurta rezervi vakit kaybetmeden tüp bebek dedi doktor. Dünya başıma yıkıldı sanki... Test sonucu hatalı olma ihtimali var mıdır? Böyle bir durumla karşılaşan sonra farklı bir sonuç alan var mı? Bu hafta sonu İstanbul' a döndük. Şimdi regliyim. Hastaneden rapor çıkaracağım. İnternetten araştırma yaptım. Bahçeci tüp bebek merkezi ile görüştüm. Büyük ihtimalle oraya gideceğim. Tüp bebekle ilgili maalesef hiç bir bilgim yok. Önerebileceğiniz başka bir hastane veya doktor varsa benimle paylaşırsanız çok sevinirim.
Merhaba canım amh değerin evet düşüK ama gebe kalamıycağın anlamına gelmiyor istanbulda bahçeci tüp merkezini önerebilirim sana maddi durumunuz iyiyse hiç beklemeyin devlet hastaneleri cok oyalıyor gerçekten birsenemiz bizimde boşa gitti ve bahçeçide tedavi görüyorum benimde amh düşük en son 0.89 du bir sene önce

Merhaba canım amh değerin evet düşüK ama gebe kalamıycağın anlamına gelmiyor istanbulda bahçeci tüp merkezini önerebilirim sana maddi durumunuz iyiyse hiç beklemeyin devlet hastaneleri cok oyalıyor gerçekten birsenemiz bizimde boşa gitti ve bahçeçide tedavi görüyorum benimde amh düşük en son 0.89 du bir sene önce
Merhaba ben Koç Üniversitesi Hastanesinde tedaviye başladım. Rapor da çıkarttım. Ilk tedavim maalesef 6. gününde yumurta gelişmediği için iptal edildi. Şimdi tekrar tedaviye başlamak için regl olmayı bekliyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun. İnşallah hepimiz mutlu haberler alırız.

Merhaba ben Koç Üniversitesi Hastanesinde tedaviye başladım. Rapor da çıkarttım. Ilk tedavim maalesef 6. gününde yumurta gelişmediği için iptal edildi. Şimdi tekrar tedaviye başlamak için regl olmayı bekliyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun. İnşallah hepimiz mutlu haberler alırız.
Çok üzüldüm canım ama belki hayırlısı değildi birde bu yönden düşün olurmu ☺️Allah daha hayırlısını daha güzelini nasip etsin Amin 🙏🏻

Var ben varım Arzu yurci ye yaptırmıştım 2017 de şimdi kızım 4 yaşında 14 ocak 2022 dondurulmuş embriyo transferim olacak hayırlısıyla
Merhaba bende 17 ocakta transfer oldum 3 günlük süreçte neler yaşadınız umarım olumlu sonuçlanır

X