Düşük mü yapıyorum?

optimushwang

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2022
1
0
24
Merhaba arkadaşlar 3 gün önce 2 tane idrar testi yaptım ve pozitif çıktı ardından akşama doğru lekelenme tarzında kanamam ve kasık ağrım oldu hemen hastaneye gidip kan testi verdim beta HCG değerim 704.5 çıktı hamile olduğuma emin oldum ertesi gün doktora tekrar gittim ultrasyonla bakmak için beta değerim düşük olduğundan dolayı kese görünmedi lakin hala kanamam ve ağrılarım devam ediyordu o yüzden tekrar kan testi yaptık bu sefer beta HCG değerimin 665.7 ye düştüğü gördük değerim gittikçe düşüyor ve doktor müdahale edemiceğini pazartesiye kadar bekleyip değerin kendini sıfırlaması gerektiği söyledi sürekli kanamam ve ağrılarım var bugün korktum gebelik hala devam ediyor mu emin olmak için tekrar idrar testi yaptım ama bu sefer ikinci çizgi silik çıktı normalde çok netti neden böyle oluyor düşük mü yaşıyorum yardım edin lütfen

Doktorunuz size yeterince acik konusmamis sanirim ne yasadiginizi bile bilmeden kalakalmissiniz. Kimyasal gebelik yasiyor gibi duruyorsunuz sagliksiz gebelik kendi kendini sonlandiriyor kanamayla birlikte vucuttan atilacak. Betahcg dusmesi de bu yuzden.

Slm kizlar bu ay o kadar umutluydum ki tüm belirtiler vardi gebelikle alakalı en farklı olanı ise göğüslerim dolgunlasti ve sizliyordu sanki süt geliyor gibi akşam camasirima çok açık kahve leke gelmişti bende elimle kontrol ettim kahve leke bende üzüldüm yine olmadı diye gece ped taktım yattım sabah kalktım bişey yok yine elle kontrol ettim çok parlak kırmızı ama pede bişey gelmiyor birde gece Bacaklarim sizliyordu kasık bel ağrım yok hani hasta olurken rahim sızlar oda yok benim bu durum nedir kizlar ya başına böyle bişey gelen oldumu

Slm kizlar bu ay o kadar umutluydum ki tüm belirtiler vardi gebelikle alakalı en farklı olanı ise göğüslerim dolgunlasti ve sizliyordu sanki süt geliyor gibi akşam camasirima çok açık kahve leke gelmişti bende elimle kontrol ettim kahve leke bende üzüldüm yine olmadı diye gece ped taktım yattım sabah kalktım bişey yok yine elle kontrol ettim çok parlak kırmızı ama pede bişey gelmiyor birde gece Bacaklarim sizliyordu kasık bel ağrım yok hani hasta olurken rahim sızlar oda yok benim bu durum nedir kizlar ya başına böyle bişey gelen oldumu
Ya test yapın ya da bekleyin. Devam ederse adettir.

İlerlemeden sonlanmış vucud sağlıksız gebeliği sonlanmışdırmış benim iki düşüğüm oldu ilkki 6 haftalıktı aynı belirtlilerle sırt ağrısı lekelenme kanama sonra baktım düşük yapmışım ikincisindd hiç şikayetim yoktu oda 10 haftalık olmuştu ama 6 haftada kalbi durdu 🥺 ağır psikoloji ama inan ne kadar ilerlese o kadar insan üzülüyor hastaneye gittiğimde 8 aylık gebe şeker yüklemesi den bebeğin kalbi durmuştu çok üzüldüm o anneyede rabbim tekrar nasip etsin bu sefer kucağına alırsın inşallah

X