Düşük sonrası Beta hcg sıfırlanmıyor

Zeynepzm0606

Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2022
85
24
Herkese merhaba adet gecikmesi sonrası test yaptırdım ve beta hcg 66 cıktı 2 gun sonra yaptırdım 172 çıktı doktor yükseliş iyi ama keseyi görmemiz icin binlere cıkması lazım dedi her 2 gunde bir test verirken 4 fün sonraki testim 480 cıktı şiddetli kasık ağrosı ile acilde verdm kanı doktor yukseliş yeterli değil bekleyelm tekrar test ver 2 gun sonra derken 2 gun sonra kanlı bir akıntı başladı ve beta hcg 230 a düşmüş.. Doktor düşük yapıyosun dedi beta hcg kendiliğinden düşer keseyi görmediğimiz icin dedi ancak bir haftadır test sonucum 260 270 civarı çıkıyor düşmüyor doktor kürtaj yapalım dedi ama ben korkıyorum biraz daha beklemelimiyim sizce 😔 kanamamda durdu 4 gün sürdü ve kanama bitti. Kanama yokken değer düşer mi kendiliğinden? ilk gebeliğim olduğu için doktor kürtaj normalde yapmak istemiyordum dedi daha da korktum zarar gelirmi rahim veya tüplere diye.. 😔

Son düzenleme:
Herkese merhaba adet gecikmesi sonrası test yaptırdım ve beta hcg 66 cıktı 2 gun sonra yaptırdım 172 çıktı doktor yükseliş iyi ama keseyi görmemiz icin binlere cıkması lazım dedi her 2 gunde bir test verirken 4 fün sonraki testim 480 cıktı şiddetli kasık ağrosı ile acilde verdm kanı doktor yukseliş yeterli değil bekleyelm tekrar test ver 2 gun sonra derken 2 gun sonra kanlı bir akıntı başladı ve beta hcg 230 a düşmüş.. Doktor düşik yapıyosun dedi beta hcg kendiliğinden düşer keseyi görmedişimiz icin dedi ancak bir haftadır test sonucum 260 çıkıyor düşmüyor doktor kürtaj yapalım dsdi ama ben korkıyorum biraz daha beklemelimiyim sizce 😔 ilk gebeliğim olduğu için doktor kürtaj normalde yapmak istemiyordum dedi daha da korktum zarar gelirmi rahim veya tüplere diye..
Hep aynı yerde yaptırıyorsunuz değil mi testi

Herkese merhaba adet gecikmesi sonrası test yaptırdım ve beta hcg 66 cıktı 2 gun sonra yaptırdım 172 çıktı doktor yükseliş iyi ama keseyi görmemiz icin binlere cıkması lazım dedi her 2 gunde bir test verirken 4 fün sonraki testim 480 cıktı şiddetli kasık ağrosı ile acilde verdm kanı doktor yukseliş yeterli değil bekleyelm tekrar test ver 2 gun sonra derken 2 gun sonra kanlı bir akıntı başladı ve beta hcg 230 a düşmüş.. Doktor düşük yapıyosun dedi beta hcg kendiliğinden düşer keseyi görmediğimiz icin dedi ancak bir haftadır test sonucum 260 270 civarı çıkıyor düşmüyor doktor kürtaj yapalım dedi ama ben korkıyorum biraz daha beklemelimiyim sizce 😔 kanamamda durdu 4 gün sürdü ve kanama bitti. Kanama yokken değer düşer mi kendiliğinden? ilk gebeliğim olduğu için doktor kürtaj normalde yapmak istemiyordum dedi daha da korktum zarar gelirmi rahim veya tüplere diye.. 😔
Mrb ben de aynı durumu yaşıyorum kanama da oldu ama bu gün değer 246 çıktı siz ne yaptınız acaba? Kürtaj oldunuz mu?

Merhaba hayır metotreksat iğne oldum 1 doz onunla değerim düştü kürtaja gerek kalmadı, sizin de dış gebelikmi
Bilmiyorum tüp bebekti transfer olalı 5 hafta oldu değerin dün 246 çıktı önceleri düzenli artıyordu 3-6-19-63 4 gün sonra hafif kanlı bi akıntım oldu tekrar beta baktım 38 çıktı kimyasal dedim çok üzüldük zaten 4 gün sonrada kanamam oldu pıhtılı falan ama karnımdaki şişkinlik geçmedi adet bitince eşime dedim tekrar gidip bakalım 0 olmuş mu diye değer 246 çıktı çok şaşırdım ne olduğunu bilmiyorum doktorum iki gün sonra tekrar baktır deyip duruyor bu saatten sonra sağlıklı olur mu artsa bile bilmiyorum Allahtan ümit kesilmez tabi🤲 doktora hiç gitmedim tüp bebek doktorum la wtzp tan yazışıyoruz sadece peki bu iğneden sonra kaç ay beklemek gerekecek doktorunuz bir şey söyledi mi?

X