Düşük sonrası Genetik Test

Nuisance55

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2017
4
2
36
Merhabalar,
3 yıllık evliyim. Başlarda çocuk düşünmediğim ve yumurtalıklarımda endometryum ve miyom kistim olduğu için 1,5 yıl doğum kontrol hapı kullandım. bıraktıktan sonra 6 ay ara ile iki düşük (6 haftalık) yaptım. 2. düşükteki Ağrı sebebi ile doktora gittim ve kistleriminden birinin (miyom) 7 cm olduğu için ameliyat olmam gerektiğini söyledi. 2017 Şubatta ameliyat oldum. Sonra doktorum tekrar kist oluşmadan aşılama tedavisi yapalım dedi. 2017 Mart ayında 1., Mayıs ayında 2. aşılama tedavisini oldum fakat ikisi de negatifti. 2017 haziranda tüp bebek 1. deneme için ilaç (Hibor, Gonal-F coraspirin, decavit, folik asit, progestron) kullandım Temmuz ayında Tüp bebek tedavim olumsuz sonuçlandı. Ağustos ayı sonunda tedavi sonrası bütün ilaç ve tadaviyi bıraktıktan sonra kendiliğinden Eylül ayında hamile olduğumu öğrendim. BTHCG değerim 65 ile başladı. iki hafta sonra 2 gün ara ile kontrollerden sonra değerlerim düşmeye başladı. Gebeliğin kimyasal olduğu ifade edildi. sonrasında düşük sebeplerini öğrenmek için genetik testi yaptırdım. Eşimde problem olmadığını ben de ise 15. kromozomda bir sıkıntı olduğunu testi yenilemem gerektiği söyledi. yeniden kan verdim. ailemden de istediler. Onlarda da problem olmadığı ama benim sonuçlarım da kan pıhtılaşması olduğunu söylediler. Ekte de sonuçları görebilirsiniz. Yeniden doktora sonuçlarımı gösterdim. Coraspirin ve decavit ilaçlarını verdi ve hamile kaldığında haberim olsun dedi.
Sizce ne yapmam gerekir?
Bu süreçte psikolojik olarak çok yıprandım ve eşime de hayatı zindan ediyorum.
photo_2017-11-11_19-07-57.jpg
photo_2017-11-11_19-07-52.jpg
photo_2017-11-11_19-07-47.jpg
photo_2017-11-11_19-07-36.jpg

Geçmiş olsun canım eşine hayatı zindan etmenin ne sana faydası var ne eşine . Onunda elinde hiç bir şey gelmez . Bende 5 düşük yaptım bana dediler tüp bebek yaptır çocugun genetigine bakılması için pgt önerildi. Pgt ye yumurtsları yolladık 3yumurtanın 2 tanesi saglam geldi .sonra doktora sordum şimdi sorun ne ? Kan pıhtılasması testi yaptırmadık dedim, gerek yok ilacını kullancaz dedi. Şimdilik bekliyoruz doktorunun pgt yi önermesi gerekiyordu sana. İnsallah bi dahaki hamileligin sıkıntısız geçer

Geçmiş olsun canım eşine hayatı zindan etmenin ne sana faydası var ne eşine . Onunda elinde hiç bir şey gelmez . Bende 5 düşük yaptım bana dediler tüp bebek yaptır çocugun genetigine bakılması için pgt önerildi. Pgt ye yumurtsları yolladık 3yumurtanın 2 tanesi saglam geldi .sonra doktora sordum şimdi sorun ne ? Kan pıhtılasması testi yaptırmadık dedim, gerek yok ilacını kullancaz dedi. Şimdilik bekliyoruz doktorunun pgt yi önermesi gerekiyordu sana. İnsallah bi dahaki hamileligin sıkıntısız geçer
Cevap için teşekkürler pgt testini niçin istedi.

Diger testi anlamadim ama trombofili testinizde heterezigot var yani hamile kalimca doktorunuz igne ve coraspin kullanmanizi isteyebilir.
AllaH yardimciniz olsun.Stres yapmayin hersey Allahtan.Biz neyaparsak yapalim hersey olacagina varacak.Allah cabamizi goruyor ve insallah bos cikarmaz emeklerimizi.

Diger testi anlamadim ama trombofili testinizde heterezigot var yani hamile kalimca doktorunuz igne ve coraspin kullanmanizi isteyebilir.
AllaH yardimciniz olsun.Stres yapmayin hersey Allahtan.Biz neyaparsak yapalim hersey olacagina varacak.Allah cabamizi goruyor ve insallah bos cikarmaz emeklerimizi.
Şimdiden coraspirine başladık zaten hayırlısı olur inş teşekkürler

Canım bende 3.düşüğü yaşıyorum
3ü de tüp bebek 1 aylık olup düşüyor
Ne çıktı sonuç ve bu testler ne kadar?
Ruhen çöktüm bende
Cnm cok gecmiş olsun cok uzuldum
Sıfırdan mı baslamıstın yoksa dondurulmus mu?
Histereskopi yapıldı mı sana? Rahimde sorun yoksa embriyo genetigi bozuktur diye düşünüyorum. Bir dahaki denemende mutlaka cgh ye gonder

Cnm cok gecmiş olsun cok uzuldum
Sıfırdan mı baslamıstın yoksa dondurulmus mu?
Histereskopi yapıldı mı sana? Rahimde sorun yoksa embriyo genetigi bozuktur diye düşünüyorum. Bir dahaki denemende mutlaka cgh ye gonder

Dondurulmuş işi
doktor gerek görmedi bunları
Her embriyo farklı dedi
3.tedaviye ikna etmişti
Aynı zamanda düşüyor hepsi de

Canım bende 3.düşüğü yaşıyorum
3ü de tüp bebek 1 aylık olup düşüyor
Ne çıktı sonuç ve bu testler ne kadar?
Ruhen çöktüm bende
Bizim esimle genetigimizde bi sorun cikmamisti canim. Embriyoyu genetige yolladik. 3tanesinden 2 tanesi saglam geldi. Bi tanesini transfer ettiler tuttu cok sukur. Siz embriyoyu genetige yolladinizmi

Bizim esimle genetigimizde bi sorun cikmamisti canim. Embriyoyu genetige yolladik. 3tanesinden 2 tanesi saglam geldi. Bi tanesini transfer ettiler tuttu cok sukur. Siz embriyoyu genetige yolladinizmi

Dondurulmuş embriyo genetik yapılmıyor yapılmıyor dedi doktorumuz
sizin kalitesiz çıkan embriyolar blastokist miydi

Dondurulmuş embriyo genetik yapılmıyor yapılmıyor dedi doktorumuz
sizin kalitesiz çıkan embriyolar blastokist miydi
Ben pek bilmiyorum canim ya. 23 yumurtam toplandi geriye 10 tane kaldi. Bi tanesi transfer yapildi bi tanesi de genetikten gecemedi. Gerisi de 5.gun embriyosu canim

Ben pek bilmiyorum canim ya. 23 yumurtam toplandi geriye 10 tane kaldi. Bi tanesi transfer yapildi bi tanesi de genetikten gecemedi. Gerisi de 5.gun embriyosu canim

Tedavinin başında mı yapıldı
Dondurulmuşa yapılmıyor dedi doktor
Bende başında deseniz yaptırırdık dedim
Sağlıcakla al inşallah canım

Sagol canim benim evet tedavinin basinda yapildi . Hayirlisiyla insallah bi dahaki e tutar ya pes etme ama hersey Allah tan
Tedavinin başında mı yapıldı
Dondurulmuşa yapılmıyor dedi doktor
Bende başında deseniz yaptırırdık dedim
Sağlıcakla al inşallah canım
N

Sagol canim benim evet tedavinin basinda yapildi . Hayirlisiyla insallah bi dahaki e tutar ya pes etme ama hersey Allah tan

N

Biz bilmeyince
Birde bir sorun yoktu
Aşılama dene dedi doktor
Biz tüp istedik
İşte durum böyle ilerledi
Yaşım küçük diye de gerek görmedi
Nasip bakalım
Duanıza ihtiyacım var

Hayirlisi canim benim ama doktorun yanlis birsey yapmiyor suan. Yani benimde dusuklerim olmasaydi genetige yollamicakti. Genelde 5 tup bebek negatifinden sonra genetige yollaniyor diye biliyorum
Biz bilmeyince
Birde bir sorun yoktu
Aşılama dene dedi doktor
Biz tüp istedik
İşte durum böyle ilerledi
Yaşım küçük diye de gerek görmedi
Nasip bakalım
Duanıza ihtiyacım var

Hayirlisi canim benim ama doktorun yanlis birsey yapmiyor suan. Yani benimde dusuklerim olmasaydi genetige yollamicakti. Genelde 5 tup bebek negatifinden sonra genetige yollaniyor diye biliyorum

2 ve daha fazla düşünlerde araştırılıyor
Tesadüfen de düşmüş olabilir dedi
Embriyo kaliteli neden düşüyor ki dedim

Nasipse gelir yemenden
Nasip değilse ne gelir elden

Rabbim izin verirse olur
Doktorlar da elinden geleni yapıyor
Mevla izin verirse ol derse olur

X