Gebeliğe Hazırlık Düşük sonrasi hamilelik testi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet bana da oyle demisti ama 2 hafta sonra kesdi. Ara sira çok hareket edincr oluyordu ama tam bir ayitamaminda daha farkli olmaya basladi diye belki adetdir düşük sebebinden ilk ay az oluyorum diye dusundum. Kekik suyuyla, soğan suyuyla adetimi getirmeye çalişiyorum ben de. Ilk adeti ne zaman gordunuz? Doktor ne kadar korunma verdi acaba size? Yani ben çok zor hamile kalmişdim 20 ay sonra. Yine geç olur diye korkuyorum(
Hiç öyle dusunmeyin hamilelik daha kolay olcaktir simdi. 5 nisanda olmustum ama dupbaston vermisti doktorum ve o ara hem vajinal hemde rahimde enfeksiyon vardi. İlaclar bitince olmustum hemen. Sonraki de 9 Eylül de. Ben inaniyorum ilk istedigin ayda olcak insallah🤲🤲

Hiç öyle dusunmeyin hamilelik daha kolay olcaktir simdi. 5 nisanda olmustum ama dupbaston vermisti doktorum ve o ara hem vajinal hemde rahimde enfeksiyon vardi. İlaclar bitince olmustum hemen. Sonraki de 9 Eylül de. Ben inaniyorum ilk istedigin ayda olcak insallah🤲🤲
InsaAllah. Hamile kalmakla da iş bitmiyormuş. Onemli olan sagsaglim doğurmak. Allah hiçbir anne adayina evlat acisi yaşatmasin. Bizlerin de yuzumuzu guldursun evlat mujdesiyle 🤲🤲🤲

InsaAllah. Hamile kalmakla da iş bitmiyormuş. Onemli olan sagsaglim doğurmak. Allah hiçbir anne adayina evlat acisi yaşatmasin. Bizlerin de yuzumuzu guldursun evlat mujdesiyle 🤲🤲🤲
Amin. Kesinlikle hamile kalinca hep bi korku ile gececek gunlerimiz. Biz iyi disunuelim rabbim herseyin hayirlisini ve sagliklisini versin 🤲🤲

Merhaba arkadaşlar. Ben 1 mayisda 17 haftalik ikizlerimi kaybettim( 17 mayisda ultrasonda rahmin temiz olduğu soylendi. Zaten akintim lekelenmem de geçmişdi. 21 mayisda eşimle korunmasiz iliski oldu. Ultrasonda gelişen yumurta bile yoktu. Eşime daha bekleyelim dedim ama malum aylardir iliski olmadiği için dinletemedim. Ilişki sonrasi hemen kalkip yikandim bir dakika bile beklemedim. Ben 20 ay sonra hamile kalmişdim o yuzden birsey olmaz diyerek denedik. Zaten şuan da ayni dusuncedeyim. 25 mayisda aksam gebelik testi yaptim acaba hcg sifirlandimi diye. Gozle çok az gorulur bir cizgi çikti. Ben de sonuç onlu civarlarda kalmiş gibi dusundum. Çunki hamile kaldigim ay değerim 19ken baya belirgindi. Şimdiki test çok çok silikdi. Neyse bugun sabah tekrarladim testi oncekinden daha belirgindi yine silikdi ama pembeliyi falan daha fazlaydi. Iliskinin 9cu gunu oluyor. Uzun oldu yazim. Ama sorum şu. Dusuk yapip testde takip edenler ne zaman sifirlandi?5 gun once çok çok silikdi bu beş gune tamamen bitmesi gerekmezmiydi? Acaba yeni hamilelik habercisi mi? Deneyimi olan var mi? Bu arada lohusayken iliskiyi gunah sayanlar olacakdir. Ben araşdirarken buldugum kaynakda 40 gun onceden kanama bittiyse gusul alip ibadet ve iliskiye izin var gibiydi. InsaAllah gunah ya da haram işlememişdir( bu konuda da aydinlatirsaniz sevinirim
Yikanip sadece farz olan ibadetleri yapabiliyosunuz ama 40 gun iliski yok malesef cunku suan bi lekelenmeniz olsa tekrar lohusa olcaksiniz hanefi mezhebine gore boyle hatta 40 gunu gecce lekelenmeniz bu seferde.özur.sayiliyor butun ibadetleri yapabilirsiniz esinize de yaklasabirlirsiniz betahcg benim 2 haftayi gecmisti hala 5 6 civarindaydi bende 19 haftalik kaybetmistim

Yikanip sadece farz olan ibadetleri yapabiliyosunuz ama 40 gun iliski yok malesef cunku suan bi lekelenmeniz olsa tekrar lohusa olcaksiniz hanefi mezhebine gore boyle hatta 40 gunu gecce lekelenmeniz bu seferde.özur.sayiliyor butun ibadetleri yapabilirsiniz esinize de yaklasabirlirsiniz betahcg benim 2 haftayi gecmisti hala 5 6 civarindaydi bende 19 haftalik kaybetmistim
Başiniz sagolsun çok uzuldum( Allah bizi de affeder InsaAllah. Bilmiyorduk(

Affeder insallah Allah razi olsun ben iki kere kaybettim hemde ikiside 5 aylikti kendinizi toparlayip ole düsunun hepsi ayni olcak degil elbet ama 2. Daha zor oluyor 1 sene oldu hala aglarim cocuk gördukce
Allah sabir versin. Çok zor çok. Yaşamayan anlayamaz. Bazen bana hala agljyormusun diyorlar( yaranizi desmek gibi olmasin neden kaybettiniz? Erken dogum mu?

Allah sabir versin. Çok zor çok. Yaşamayan anlayamaz. Bazen bana hala agljyormusun diyorlar( yaranizi desmek gibi olmasin neden kaybettiniz? Erken dogum mu?
Malesef bilinmiyor ilkinde direk suyum patlamisti rahim agzim kapali oldugu halde digerinde iki cm acilmam olmustu butun testlerim temizdi ikisindede rahim agzi yetmezliginden suphelendiler ama oda yok doktor resmen bana yuzde 60 bilmiyoruz dedi suan surekli gidip testler veriyorum cok sükur iyi hepsi bu seferde kilodan olabilir diyolar aslinda onlarda bilmiyor bu dahada yipratiyor insani malesef

Malesef bilinmiyor ilkinde direk suyum patlamisti rahim agzim kapali oldugu halde digerinde iki cm acilmam olmustu butun testlerim temizdi ikisindede rahim agzi yetmezliginden suphelendiler ama oda yok doktor resmen bana yuzde 60 bilmiyoruz dedi suan surekli gidip testler veriyorum cok sükur iyi hepsi bu seferde kilodan olabilir diyolar aslinda onlarda bilmiyor bu dahada yipratiyor insani malesef
Hamilemisiniz? Yine olucak diye birşey yok. Rahim agzina dikiş atdirin garanti olsun. Ben hamile kalirsm artik muhakkak serklaj olmam lazim. Kendim hamile kalana kadar hamileliyi çok kolay sanirdim. Hamile kalmak da doğurmak da resmen mucize

Hamilemisiniz? Yine olucak diye birşey yok. Rahim agzina dikiş atdirin garanti olsun. Ben hamile kalirsm artik muhakkak serklaj olmam lazim. Kendim hamile kalana kadar hamileliyi çok kolay sanirdim. Hamile kalmak da doğurmak da resmen mucize
Degilim malesef bi kac aydir korunmuyoruz ama olmadi malesef hala oda korkutuyor beni benimde ole olcak doktor bu sefer riske atmicaz hemen dikis aticaz dedi senin durumun hamileyken sıkı takip olucak dedi hatta devlet hastanesindeki doktor bana özelde iyi bir perinotoloji doktoru bulmami tavsiye etti herke bi giderken sen 2 gitceksin dedi heralde bu surecde korkutuyor beni malesef maddiyati saymiyorum bile

Degilim malesef bi kac aydir korunmuyoruz ama olmadi malesef hala oda korkutuyor beni benimde ole olcak doktor bu sefer riske atmicaz hemen dikis aticaz dedi senin durumun hamileyken sıkı takip olucak dedi hatta devlet hastanesindeki doktor bana özelde iyi bir perinotoloji doktoru bulmami tavsiye etti herke bi giderken sen 2 gitceksin dedi heralde bu surecde korkutuyor beni malesef maddiyati saymiyorum bile
Yeterki saglikli doğsunlar da herşey hazirim( Allah yardimcimiz olsun. Kucağimiza alinca herseyi, tüm sıkintilari unuturuz InsaAllah

Affeder insallah Allah razi olsun ben iki kere kaybettim hemde ikiside 5 aylikti kendinizi toparlayip ole düsunun hepsi ayni olcak degil elbet ama 2. Daha zor oluyor 1 sene oldu hala aglarim cocuk gördukce
Allah yardimcimiz olsun canim senin yasadiklarinin aynisini bende yasadim:KK43: benim son düsük 15 haftalikken bebegimin kiz olacagini ögrendigimin ertesi günü suyum geldi dogum yaptirip kürdaj oldum:KK43: benim yasadiklarim iki ay oldu :KK43: icimdeki volkan sönmek bilmiyor:KK43:benim ruhum yorgun melegimi karnimdaymis gibi hislerim gecmiyor gözyaslarimi nekadar saklasamda yüzüme aci bir perde inmis gibi:KK43:Allah im sabir sabir diye dualarla bekliyorum:KK43:

Allah yardimcimiz olsun canim senin yasadiklarinin aynisini bende yasadim:KK43: benim son düsük 15 haftalikken bebegimin kiz olacagini ögrendigimin ertesi günü suyum geldi dogum yaptirip kürdaj oldum:KK43: benim yasadiklarim iki ay oldu :KK43: icimdeki volkan sönmek bilmiyor:KK43:benim ruhum yorgun melegimi karnimdaymis gibi hislerim gecmiyor gözyaslarimi nekadar saklasamda yüzüme aci bir perde inmis gibi:KK43:Allah im sabir sabir diye dualarla bekliyorum:KK43:
Malesef en kötüsude cocuk görunce bizomkide bukadar olcakti kelimesi agizdan hic gecmiyor birde biz üc kiz kardes 2 ser ay arayla hamile kalmistik onlar saglikla geldi suan masallah 1 .5 yasindalar ve surekli göruyorum onlari her gördugumde benimkide bukadar olcakti diye diye icim gidiyor artik Rabbim imtihanimizi kolay eylesin rabbim sizede ferahlik versin

Birde bu cok zor bi surec ama artik üzmeyin kendinizi bizim bi aile büyügumuz üzmesin kendini yoksa bidaha cocugu olmaz demisti bende önemsememistim dogumdan 4 ay sonra tekrar hamile kaldim hemsire bi akrabamiz var cok erken kalmissin en en az 1 sene korunsaydin dedi cünku rahimin hafizasi varmis ilk cocugu nezaman dogurursa 2. Yide ozaman dogururmus doktorum 19. Haftayi atlatirsak rahatlariz deyip duruyordu anlamamistim megersem ayni haftasinda kaybedince nedemek istediklerini anladim belki o teyzenin dedikleri belki akrabbamin dedikleri bilmiyom ama oldu malesef

Birde bu cok zor bi surec ama artik üzmeyin kendinizi bizim bi aile büyügumuz üzmesin kendini yoksa bidaha cocugu olmaz demisti bende önemsememistim dogumdan 4 ay sonra tekrar hamile kaldim hemsire bi akrabamiz var cok erken kalmissin en en az 1 sene korunsaydin dedi cünku rahimin hafizasi varmis ilk cocugu nezaman dogurursa 2. Yide ozaman dogururmus doktorum 19. Haftayi atlatirsak rahatlariz deyip duruyordu anlamamistim megersem ayni haftasinda kaybedince nedemek istediklerini anladim belki o teyzenin dedikleri belki akrabbamin dedikleri bilmiyom ama oldu malesef
Buda bizim intihanimiz deyip sabirla beklemekten baska caremiz yok Allah büyüktür bizim gibi bebek hasreti ceken heskese Allah sagliklisini nasip eder insallah.ben Almanyada yasiyorum burda kac doktora gitiysem kac hastahanede tahliller yapildiysa hic birinde sebep bulunamadilar. Sükür hamile kalabiliyoruz sabir dileyip bekliyecez insallah ❤

Hanımlar bişey sorucam , benim arkadaşım da şuan ya hamile ya düşük yapıyor .. Yarın belli olcak gerçi ama mesajlarınızı okuyunca sormak isterim tecrübenizden dolayı ... Yaklaşık 10 gündür kahve lekelenme ve kasık ağrısı varmış , dr hamilesin ama değerin düşük muhtemelen düşük yapıyosun demiş ,beta hcg 85 lerde ... Progestoron iğne ve vajınadan alınan ilaç vermiş . Haliyle ağrısı da kanaması da kesilmiş . Bunları kullan öyle git tekrar bi doktoruna demiş . 3 gündür içiyor , evde test yapmış pozitif ..

Alınan bu ilaçlar beta hcg ‘ye pozitif etki mi sağlar yoksa düşüğe mi engel acaba ?
varmı yorumunuz 😊

X