Düşük tehlikesi, progestan...

dilanguness

Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2020
231
95
22
Kızlar merhaba. Son adet tarihime göre 7 hafta 3 günlük gebe olmam gerekiyor ama 6 hafta 3 günlük gebeyim. Doktor geç döllenme demişti, 1 hafta önce gittim 6 haftalık olması gerekirken 5 haftalık dedi ve kesem gözükmüştü. Hastaneden geldikten sonra yani 1 haftadır kahverengi lekelenmem oluyordu iç çamaşıra damla gibi. 1 hafta sürünce ve benim 8 ay önce 5 haftalıkken bir düşüğüm olduğu için korktum acile gittim. Herkes hamileliğin ilk haftalığında olur bendede oldu filan dedi ama içim rahat etmez diye gece kalkıp acile gittik eşimle. Ultrasonla baktı 6 haftalık dedi kalp atışı var dedi duymamıştım hiç ondan kalp atışını duyabilirimiyim dedim vajinal ultrasonla duyabilirsin dedi ama düşük riskin var dedi. 1 hafta kadar ayaklarını dik yat kalkma cinsel ilişki yasak dedi kalçama iğne vurdu ve progestan verdi 100 mg sabah öğle akşam tok karınla içiyorum yeni başladım 2 gündür. Yatıyorum hiç kalkmıyorum folik asidimi progestan ilacımı da içiyorum. Arada kasık ağırım oluyor çok korkuyorum lavaboya gidip sürekli bakıyorum kanamam varmı diye, aşırı korkuyorum. Bu durumda olan birileri varmı ??

Geçmiş olsun bacım ben de günde 100 mg 4 tane fitil, 50 mg günde 2 doz progestan iğne kullanıyorum. 5+6dayim 3 gün önce kahverengi lekelenmem oldu doktor normal dedi. Rahimde kanama odağı da görüldü ayrıca keselerin dışında. Şimdilik lekelenme yok ama ilaçlara 8.haftaya kadar devam edicez sonrasına bakıcaz dedi.

Geçmiş olsun bacım ben de günde 100 mg 4 tane fitil, 50 mg günde 2 doz progestan iğne kullanıyorum. 5+6dayim 3 gün önce kahverengi lekelenmem oldu doktor normal dedi. Rahimde kanama odağı da görüldü ayrıca keselerin dışında. Şimdilik lekelenme yok ama ilaçlara 8.haftaya kadar devam edicez sonrasına bakıcaz dedi.
Allah yardımcımız olsun gülüm çok kötü bir durum...

Canım arada kramp giriyor adet sancısı gibi bacaklarıma atıyor hatta Allahım korusun ya ne zamandır hiç sancım yoktu yeni yeni başladı çok korluyorum
Kuzum sancı da normal dedi benim doktorum progesteron bağırsak hareketlerini yavaslatiyormus kasık ağrısı progesteron kullanırken sık görülüyormuş

Canım arada kramp giriyor adet sancısı gibi bacaklarıma atıyor hatta Allahım korusun ya ne zamandır hiç sancım yoktu yeni yeni başladı çok korluyorum
Bir de bizim sağlık ocağındaki ebe arkadaşım. Belirtilerin varsa korkma dedi. Bulantı koku hassasiyeti kasık batması falan

Bir de bizim sağlık ocağındaki ebe arkadaşım. Belirtilerin varsa korkma dedi. Bulantı koku hassasiyeti kasık batması falan
Bulantı arada hafif hafif oluyor nedenini bilmiyorum burnum tıkalı 1 haftadan fazladır kasıklarımda batma değilde adet sancısı gibi komple ağrıyor kaynıyor sanki

Bulantı arada hafif hafif oluyor nedenini bilmiyorum burnum tıkalı 1 haftadan fazladır kasıklarımda batma değilde adet sancısı gibi komple ağrıyor kaynıyor sanki
Bulantı bebekten işte hcg yükseldikçe gebelik belirtileri ortaya çıkıyor.
Çok ağrın varsa kalkma dinlen. Doktoruna her an ulaşabiliyor musun bi mesaj at istersen

Bulantı bebekten işte hcg yükseldikçe gebelik belirtileri ortaya çıkıyor.
Çok ağrın varsa kalkma dinlen. Doktoruna her an ulaşabiliyor musun bi mesaj at istersen
Hayır ulaşamıyorum çarşamba randevum var gidicem. Kasık ağırım oluyor ama sık sık değil hani 1 saatte bir bazen bazende yarım saatte bir

Ben de şu an 6 haftalık hamileyim 4. Haftada öğrendik o zamandan beri de kahve lekelenmeler değişik siyaha yakın renkte pütürcükler olmaya devam ediyor. Progestan kan sulandırıcı ve haftada bir proluton vuruluyorum. Bilmiyorum düşük mü gerçekleşiyor yoksa kalp atışı yok da ilaçlarla mı duruyor hala rahimde çok kafam bulanık. Her lavaboya gidişimde kanamaya döndü mü diye endişeleniyorum. Keseyi gördük, yolk kesesini de ama kalp atışına daha 9 günümüz var beklemek çok zor ne olacağını bilemeden 😞

Arkadaşlar ben Kasım'ın 2'sinde tüp bebek yaptırdım Bugün transferimin 20 günü iki kere test yaptım pozitif çıktı değerlerim �yi gidiyor dün kahverengi lekelenmem oldu sabah da doktoruma gittim muayene etmedi kan testi aldı Tekrar değerim diğer Teslime göre yüksek görünüyor iğne ve Progestan kullanmamı söyledi hala çok az çok az kahverengi lekeler oluyor Sizce bu normal mi yoksa düşük mü oluyor Çok korkuyorum az az da Kasıklarımda ağrı var bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim🙏

Arkadaşlar ben de 6 haftalık hamileyim kalp atışı duymuştuk , progestan kullanıyorum doktor risk var yat vs demedi , bu günlerde yoğun belirtileri yaşamamıyoruz artık halsizlik ve kasık ağrılarım bitti ama kanama falan da yok düşük mü diye içim içimi yiyor

Arkadaşlar ben de 6 haftalık hamileyim kalp atışı duymuştuk , progestan kullanıyorum doktor risk var yat vs demedi , bu günlerde yoğun belirtileri yaşamamıyoruz artık halsizlik ve kasık ağrılarım bitti ama kanama falan da yok düşük mü diye içim içimi yiyor
Benimde öyle hamileleğin başında azıcık göğüste ve kasıkda ağrı vardı oda gitti 0 belirti bende çok korkuyorum 🙊

Merhaba, konu denk geldi yazmak istedim. Sizin haftalarinizdayken bende de birden bire belirtilerin kaybolduğu olmuştu. Ve ben 17.haftama kadar da kanama yaşamıştım maalesef. İnsan çok geriliyo biliyorum ama içiniz rahat olsun. Doktor kontrolüne kadar sakin olun. Stres ve kuruntu sizin için iyi değil biliyosunuz. Vücudumuz ara ara kendini dinlendirmek zorunda. Hamilelik uzun ve zaman zaman yorucu bi süreç. Umarım çok güzel bi gebelik geçirip, sağlıcakla bebisinize kavuşursunuz🌺

Merhaba, konu denk geldi yazmak istedim. Sizin haftalarinizdayken bende de birden bire belirtilerin kaybolduğu olmuştu. Ve ben 17.haftama kadar da kanama yaşamıştım maalesef. İnsan çok geriliyo biliyorum ama içiniz rahat olsun. Doktor kontrolüne kadar sakin olun. Stres ve kuruntu sizin için iyi değil biliyosunuz. Vücudumuz ara ara kendini dinlendirmek zorunda. Hamilelik uzun ve zaman zaman yorucu bi süreç. Umarım çok güzel bi gebelik geçirip, sağlıcakla bebisinize kavuşursunuz🌺
Benimde öyle hamileleğin başında azıcık göğüste ve kasıkda ağrı vardı oda gitti 0 belirti bende çok korkuyorum 🙊
Ben bugün doktora gittim sabredemeyip kalp atışını duyduk sorun yok dedi rahatladım daha bir haftam vardı rutin kontrole beklemek istemedim , doktor da olabilir belirtiler gidebilir bazen dedi, ev işleri yapmıştım geçen hafta doktor yapmanda sakınca yok sağlıklı bi bebekse her şekilde yaşar zaten düşüyorsa sağlıklı olmadığı içindir dedi biraz rahatladım kızlar sağolun Mesajlar için de ☺️

X