Dusuncelerinizi benimle paylasir misiniz?

konuna ilişkin yeni işin hayırlı olsun diyeyim

LYS daha olmadı YGS ile mi bölüm seçeceksin

bölüm ne acaba zira bende de var bir YGS puanı da ne işe yarar bir yere yeter mi bilemiyorum ama ben özel tercih edemem

ben 3 yıldır çalışıyorum çok iyi dil biliyorum
ama bizim iş yerinde benden kıdemli oldukları için hiçbi vasıfları olmamasına rağmen benden çok para kazanıyo birimimdeki herkes.bence bu kadar talepkar olmamalısın, hakkın olabilir ama onlar senden uzun süredir ordalar.
Fakat ben is gorusmesine gittigimde talepleri kendi becerilerime satislarima gore talep ettim. Is veren ise tum bunlari kabul etti. Daha sonra farkli kisaslar uzerinden (benden once girenin aldiklari) muamele gormem benim acimdan da bir adaletsizlik. Benimle tek bir kistas uzerinde konusup ona gore anlasmaliydi. Bu sekilde verdigini almaya yeltenmesi ne kadar dogru? Ben fazla talepkar oldugumu degil, hakkimi savundugumu dusunuyorum

Is yerinde eski-yeni catismasini pek algilayamiyorum. Is veren olarak da isci olarakta tek olcu birimi "yeterlilik, beceri ve bilgi" olmali. Yerinizde olsaydim da daha ustun meziyetlerim varken hakkimin yenilmesine itiraz ederdim. Bu sizi talepkar yapmaz. Elbette sizin icin en hayirlisini yine siz bilirsiniz.

X