Duvar kağıdına tablo asmak

simeyra

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2020
3.198
5.313
Hanımlar, affınıza sığınarak konuyu buraya açıyorum, tablo aldık ancak duvarlar kağıt,kalın plastık tarzı bir kağıt. Bugun yapı markete gittim bana çift taraflı bant ve slikon verdi. Kiradayım duvarı delmek istemiyorum lakin bu aldıklarım zarar verir mi kağıda? Pat diye tablo dusup kağıdı yırtar mı? Evinde duvar kağıdı olanlar bir çözüm onerebilir mi?

Hanımlar, affınıza sığınarak konuyu buraya açıyorum, tablo aldık ancak duvarlar kağıt,kalın plastık tarzı bir kağıt. Bugun yapı markete gittim bana çift taraflı bant ve slikon verdi. Kiradayım duvarı delmek istemiyorum lakin bu aldıklarım zarar verir mi kağıda? Pat diye tablo dusup kağıdı yırtar mı? Evinde duvar kağıdı olanlar bir çözüm onerebilir mi?
O bantlar çok daha fazla zarar verir emin olun. Normal duvarı bile mahvediyor o çift taraflı köpük bantlar

Kiradayken duvarı delmek yasak mı ? Bende kiradayım da merak ettim. Sözleşmede vs. böyle durumlar yazıyor mu?

Büyük ihtimalle duvar kağıdına zarar verir. Delip assan da eğer bir gün çıkarmak istersen kötü bir görüntüye sebep olabilir. Eğer dersen ki kötü bir görüntü olmaz, delerek asmanı öneririm. Eğer delmeye karşıysan hiç asma bence ama gene de sen bilirsin

Büyük ihtimalle duvar kağıdına zarar verir. Delip assan da eğer bir gün çıkarmak istersen kötü bir görüntüye sebep olabilir. Eğer dersen ki kötü bir görüntü olmaz, delerek asmanı öneririm. Eğer delmeye karşıysan hiç asma bence ama gene de sen bilirsin
En iyisi deldirmek galıba iki tablo var asılacak

Evet usta deldi. Şimdi internetten bakıyordum ben de. Bir site "evin güzelleştirmesini yapmalıdır"tarzında bir ifade bulunuyorsa sözleşmede kşracı çıkmadan önce delinen yeri boya, badana vs. ile kapatmalı diyor. Ama genelde kiracının inisiyatifine kalıyor sanırım o duvarı kapatıp kapatmamak. Net bir bilgi bulamadım.

Tabloları çift taraflı bantla asmıştık duvarları mahvetti. Hatta uyurken yatak başlığının üstündeki tablo birden düşmüştü neyse ki üstüme gelmedi. Böyle de tehlikeli olabiliyor maalesef

O bantlar mahvediyor duvari.evimizde daha once kiraci vardi duvarimizi mahvetmis durumda.12 yerde civi izleri varmis neymis tv unitesini asmış.bence kiradayken normal duvarsa yapilir ama duvar kagidimiz cop oldu nerdeyse 1000 tl zarara girdik.

2 tablo da asılamayacaksa artık. Hani bazıları tek odaya 10 çivi takıyor o olmaz da 2 tabloyu da asıverin bnce bişey olmaz.(ev sahibiyim takmam 2 çiviyi)

Kiradayken duvarı delmek yasak mı ? Bende kiradayım da merak ettim. Sözleşmede vs. böyle durumlar yazıyor mu?
Hani bir laf var ya evsahibinden habersiz çivi bile çakamazsın, öyle gerçekten:) ama bizim kiracı evden çıkınca bakmıştık, delinmedik yer bırakmamış kapılara bile askılık çakmışlar, duvara demirli asma dolap takmışlar onlar çıkınca duvarlar boydan boya delik tabi. Uğraşmadık sadece kulaklarını çınlattık. Öyle bi aklıma geldi bu vesileyle anlatmış bulundum☺️

Ya nasıl? Biz command kullanıyoruz hiçbir sorun yaşamadık. Ne iz, ne düşme... şu an çok şaşırdım.

Hani bir laf var ya evsahibinden habersiz çivi bile çakamazsın, öyle gerçekten:) ama bizim kiracı evden çıkınca bakmıştık, delinmedik yer bırakmamış kapılara bile askılık çakmışlar, duvara demirli asma dolap takmışlar onlar çıkınca duvarlar boydan boya delik tabi. Uğraşmadık sadece kulaklarını çınlattık. Öyle bi aklıma geldi bu vesileyle anlatmış bulundum☺️
Hukuki dayanağı nedir? Benim geldiğim evde daha önce kimse oturmamış. Korniş dahi yoktu o derece. Ben de televizyonu duvara monte ettirmek yerine televizyon sehpası aldım yanında 2 tane raf geldi onları taktırdım duvara. Bana hala çok normal geliyor. Hani duvarda daha önceden yer olsa oraya takardım ama yok yani. Bundan sonra da çok bir şey takacağımı düşünmüyorum. Ev sahibinin maddi olarak bir yaptırımı olabilir mi?
Ben kendilerine söylemedim sözleşmeyi okuyorum devamlı orada da küçük çaplı şeyler yapılabilir büyük tadilatları izinsiz yapamazsınız yazıyor.

Bilmediğim bir konu olduğu için soruyorum kusuruma bakmayın.

X