Duygularını Bastıran Strese Girer

kavakyeli00

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2008
139
0
85a0355308fc19468663a7amn3.jpg

Duygularını bastıran strese girer
Uzmanlar, duyguların kontrolünde yaşanan güçlüklerin, anksiyete ve ruhsal bozuklukların altında yatan başlıca sebep niteliğinde olduğunu dile getirdi. Yale Üniversitesi'nden Dr. Philippe R. Goldin başkanlığında yürütülen bir araştırmada, negatif duyguların düzenlenmesinde kullanılan 2 önemli strateji olan kognitif değerlendirme ve düşüncelerin bastırılması yöntemleri karşılaştırıldı. Elde edilen veriler, düşüncelerin bastırılmasının strese neden olduğu görüşünü destekliyor. Olaylara bu şekilde yaklaşan kişilerde negatif duygular artıyor. Durumu akılcı bir şekilde değerlendirmek ise, stresle mücadeledeki en başarılı stratejilerden biri. Goldin, kognitif değerlendirme ile üzücü durumların pozitif yönlerinin görülebildiğini ve negatif duyguların azaldığını söyledi.

duygularıu bastırmadan değerlendirmek mi.. çok zor .. Ya karşınızda sürekli dialok halinde olmak durumunda olduğunuz kişi ya da kişiler anlamak şöyle dursun duygularınızı açıkça ortaya koymanıza dahi izin vermiyor ve her defasında kavgaya dönüşmesinden dolayı duygularınızı bastıurmak zorunda kalıyorsanız...?????

üzücü durumların pozitif yönlerinin görülebildiğini ve negatif duyguların azaldığını söyledi.
bu durumda kalan kişiye polyanna dendıgını de bılıyoruz :nazar:
ayrıca çokça kötü davranısa karşı ıyı davranıs sergıledıgınden sonra daha buyuk sorunlu ve pasıf kısılık de ortaya cıkabılıyor..... aslında bastırmamak kadar bastırmak da gerek.

benim hırsım var mesela şahıslara karşı
bunun üzerini kapatmaya çalışıyorum
aklıma getşrmemey çalışıyorum
kafamı başka şeylere yoruyorum.

böyle üzerini kapatmazsam bana daha çok zarar verecek biliyorum
.

duygularıu bastırmadan değerlendirmek mi.. çok zor .. Ya karşınızda sürekli dialok halinde olmak durumunda olduğunuz kişi ya da kişiler anlamak şöyle dursun duygularınızı açıkça ortaya koymanıza dahi izin vermiyor ve her defasında kavgaya dönüşmesinden dolayı duygularınızı bastıurmak zorunda kalıyorsanız...?????

aynen katılıyorum....aynı apartmanda bir üst katında yengemler kalıyor...bir çok uyarı veya söylememe rağmen hala istemediğim birçok davranışına devam ediyor...bu durumdan nefret ediyorum...birçok defa söyledim işe yaramadı...mecbur içime atıp görmeezlikten gelerek yaşamaya çalışıyorum ama açıkçası bu durum hiç hoşuma gitmiyor...çünkü o kişinin yüzünü görmek bile istemiyorum ama mecbur yüzüne gülüp kafa sallamak zorunda kalıyoruz...ve bu ikiye bölünmüşlük çok berbat birşey...

X