Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Dvt hastas olan var m?...

umarım şifa bulmuşsunuzdur,kendinizi biraz daha iyi hissedin diye bişeyler paylaşmak istedim.yakın durumları bende yaşadım sizin gibi zor zamanlar geçirdim bebeğine bakamamak onu emzirememk sütüm kaçmasın diye bir ay günde 5 -6 kez süt sağmakama malesef bebeğimiz emziremedim bir ay emebildi cumadine başlayınca dr sütede geçer dedi ve oğlumu mamayla büyütmek zorunda kaldım o zamanlar çok zordu ama şimdi yaşadığıma şükrediyorum sizde öle yapın bu vakaları yaşayıp hayatından olan çok insan var o yüzden sanırım allah bizi evlatlarımıza bağışladı .3 seneyi bitirdim ben ilaçlarım ve çorabım hala hayatımda bunada şükür diyip oturuyorm ama bu hastalık ikinci bi bebeği yapabilirmiyim sorusunu sorduruyo hep??aynı şeyleri tekrar yaşama riski bilemiyorum

Meraba arkadaslar bende bu hastalikla birlikte yasamaya devam ediyorum bu hastaligi gecirip sonradan hamile kalan varmi surec nasil ilerliyo igne yapcam tamam ama igne kullaninca tekrarlarmi bu hastalik cok.korkuyorum

merhaba ben küçük yaşta lupus sle hastalıgına yakalandım yıllar sonra bacagımda dvt oldugu ögrendim bacagım baya şişti tedavi oldum ama şişlik gecmedi. bilgisi olan bana bi ulaşabilirmi rabbim yardımcımız olsun...

Merhaba arkadaslar, bende dvt ile dogumdan 1 hafta sonra tanistim basta epiduralden sandim ayak parmaklarim morarinca farkettim zaten ailemizde vardi ama benimkinin genetik olup olmadigi henuz belli degil. 6 gun sonra 26 mayista cleaner islemi yapildi filtrede takilcakti gecici ama acidan yapilamadi. Islemden sonra agrim azaldi ve iki gun sonra az az yurumeye basladim simdi daha iyiyim ama disarda hic yurumedim. Bebegimide kaybettigim icin psikolojik olarak cok yipratti bu donem beni psikolojik destek almayada basladim. Gercekten cok zorlu bi surec umarim hepimiz icin hayirlisini verir rabbim.

Merhaba arkadaşlar bende 11 haftalık gebeyken bacağımda şişlik ağrıyla gittim dvt teşhisi kondu 7500 hibor iğne verildi ve varis çorabı kazığa kadar şuan 18 haftalık oldum şükürler olsun ilk günkü sıkıntılarım yok bende her ay kontrole gidiyorum açılmalar var yer yer her gün saat başı 10 dak yürüyorum 3 lt su içiyorum mutlaka çorabımı hiç çıkarmıyorum sadece gece uyurken çıkarıyorum doğumdan sonra bakacağız durumlara bugünümüze şükürler olsun rabbime beterinden korusun hepimizi.

Bende sizlere birşeyler sormak istiyorum sigara içen varmı halen aranızda,arada kullanabiliyormusunuz mesela rahatça bacağınızı istediğiniz yere koyup uyuyabiliyormusunuz. Normal hayatınıza yakın durymdamısınız artık? Benim dvt ikinci hamileliğinde oldu doğumuna 4 ay kaldı Allahın izniyle iki yavrum olacak Rabbim kuvvetini verir inşallah.Herkeze Rabbim şifa versin okuyan cvp verirse çok sevinirim.

merhaba herkese. bana da 28 aralık çarşamba günü teşhis kondu. şikayetlerim aslında 25 aralıktan beri vardı. biliyorsunuz teşhisi zor bir hastalık. benim de araştırmalarım biraz katkı sağladı. şuan sabah akşam kan pıhtılaşmasını önleyici iğne vuruluyorum. pazartesi bitiyor iğneler ve salı günü hapa geçeceğimizi söyledi doktor. çok ağrım olursa majezik alıyorum. çok dayanılmaz ağrım yok. size anjiyo konusunda sormak istiyorum. doktorlar emin değiller yapılıp yapılmaması konusunda. çektirdiğim doplerde pıhtıların sol bacak üst kısmında birbirlerine yakın ve anjiyo işlemine uygun olduğu bulundu. vaktim de az çünkü hastalık yeniyken yapılması gerekiyor bunun siz de biliyorsunuz. bu arada genetik olup olmadığını henüz bilmiyorum. test yapılmadı henüz. fikirlerinize ihtiyacım var. tşk

tüm dvt hastalarına geçmiş olsun dileklerimle. face üzerinde açtığımız '' dvt hastaları türkiye'' adlı gruba bekleriz.

Merhaba arkadaşlar 33 yaşındayım. Ilk gebeligimi 31 yaşında yaşadım ve hormonlar yüzünden dut oldum. Çok sıkıntılı ve zor günler geçirdim. Bugün 2. Defa hamile kaldığı mi öğrendim. Bu hastalığı yaşayıp 2. Hamileliğin başarıyla geçiren biri var mi ?dr bisey olmaz dedi. Başka bir dr kar nin büyüdükçe başka damarlar tikanabilir dedi aldir hemen pıhtı atabilir dedi. Kafam karisti

Merhaba, bende 33 yaşındayım ve hali hazırda DVT tedavisi görüyorum. bu süre içerisinde gebelik durumunu da çok araştırdım. Açıkçası hiçbir doktordan aldır yada hamile kalamzsın gibi bir şey duymadım. Genelde iğne ve varis çorabı ile gebeliğin sorunsuz olarak geçirilebileceği söyleniyor. Sizin tıkanıklığınız devam mı ediyor? Yada derecesi mi çok fazlaydı anlayamadım açıkçası. Ama iyi bir kalp damar cerrahına danışırsanız sizi rahatlatır diye düşünüyorum.

merhaba arkadaslar.benımbır kızımvar.ıkıncıye hamileyim.ilk hamileligmde hiç bi sorun yasamadım.ıkıncisinde13 haftalik ken dvt teshisi konuldu.sabahkalktıgımda kasıgımdan dızıme kadar sıslik ve morarıklık vardı.gunde bir ıgne verdıler.sonra yanlış vermisler ıkıye cıkardılar.ılk baslarda cok agrım vardı.yuruyemıyordum.oyle kalıcam sandım.5gunhastanede yattım.1 ay gectıktensonra yurumeye basladım simdi hastanalı 3 ay oldu tamamıyle yuruyorum.hafif sişlik var tabi sag bacagımda.ama agrım yok.malumsıcaklardan varıs corabını cok duzenli giyemıyorum.1 hafta sonra ultroson umvar bacaktagımdn.bakalım nolmus.allah herkeze yardımetsın.

sızden ricam ben cok kapsamlı bi hastaneye gıtmeme ragmen igneyi yanliş vermişler.kiloya göre veriliyo.iyice sorusturun

Merhaba geçmiş olsun dvt belirtiniz neydi acaba
çok geçmiş olsun merhaba. Size bir şey danışmak istiyorum. Sadece otururken ya da ayaktayken bacaklarımda soluk beyaz lekeler beliriyor. Ayaktayken bacağım biraz kızarıyor ve sanki bazı yerlere kan gitmiyor gibi beyaz solgun lekeler ortaya çıkıyor düğme bozuk para büyüklüğünde. Uzanıp yatınca hemen kendiliğinden geçiyor kaşıntı kabarıklık yok. Damar tıkanıklığı belirtilerinden biri mi bu durum ? Sizin de böylemiydi

çok geçmiş olsun merhaba. Size bir şey danışmak istiyorum. Sadece otururken ya da ayaktayken bacaklarımda soluk beyaz lekeler beliriyor. Ayaktayken bacağım biraz kızarıyor ve sanki bazı yerlere kan gitmiyor gibi beyaz solgun lekeler ortaya çıkıyor düğme bozuk para büyüklüğünde. Uzanıp yatınca hemen kendiliğinden geçiyor kaşıntı kabarıklık yok. Damar tıkanıklığı belirtilerinden biri mi bu durum ? Sizin de böylemiydi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…