Edirne'de Yaşayanlar Yardımcı Olabilir Misiniz?

Bugday Paresi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2015
548
375
Merhaba,
Öğrenciyim, erkek arkadasimla gezmek icin Edirne'ye gidecegiz. Otelde kalmayi planliyoruz ama bazi oteller iki kisilik odalar icin evlilik cuzdani istebiliyormus. Edirne'ye ilk kez gidecegiz bu yuzden nedir ne degildir bilmiyorum. Bu konuda sizden bilgi almak istedim. Yardimci olursaniz cok makbule gecer :)
Bir de "gezmeden donmeyin" diyebileceginiz yerler varsa yorumlariniza lutfen ilistirin :)
Tesekkur ederim Hoppa

Son düzenleme:
Meric nehrine gidebilirsiniz, Kent ormanına, Selimiye camiine , çarşıda da gezersiniz bide ciğerci aydına gidip ciger yediniz mi tamamdır. :KK45: Otel adı vermem ne kadar dogru bilmiyorum ama RYS hotel var oraya gidebilirsiniz. Büyük oteller evlilik cüzdanı istemezler. Kimliklerinizi vermeniz yeterli.

Meric nehrine gidebilirsiniz, Kent ormanına, Selimiye camiine , çarşıda da gezersiniz bide ciğerci aydına gidip ciger yediniz mi tamamdır. :KK45: Otel adı vermem ne kadar dogru bilmiyorum ama RYS hotel var oraya gidebilirsiniz. Büyük oteller evlilik cüzdanı istemezler. Kimliklerinizi vermeniz yeterli.

Nasil bir iyilik yaptiniz bilemezsiniz :KK76:
Haril haril uygun otel ariyorum. Ogrenciyiz butcemiz sinirli. Uygun mu dediginiz yer acaba?
Onerileriniz icin tesekkurler :)

Merkezde bi cigerci var yaprak seklinde cigerleri citir citir. Unludur kime sorsaniz gosterir. Yemeden donerseniz iki elim yakanizda olsun :KK43: Kac sene oldu Istanbul'da bulamadim...

Evet cigercinin ismi aydin orda mutlaka yemelisiniz cigeri edirnede gezilcek fazla yer yok araciniz varda tum edirneyi gezmek bir gunu alir karaagac guzel nehir kenarinda cafeler falan var

Ayrica otel olarakta rys ogrenci icin biraz fazla olabilir rysnin arkasinda yine ayni bunyenin daha uygun fiyatli mutewazi bir oteli war orayi tercih edebilirsiniz

Bir edirneli olarak yazayim; margi otel var. Orası guzeldir, Arslanli otel var orasi da guzeldir. Selimiye camii, Eski camii, üç serefeli gezilecek camiler. Beyazıt Külliyesi var. Çok guzeldir orayı gezebilirsiniz. Fatih Sultan Mehmetin okuduğu medreseyi görebilirsiniz. Sukrupasa anıtı var. Arkeoloji Müzesi var. Şimdilik aklima gelenler bunlar. Yiyecek kismini arkadaslar yazmislar zaten:-). Sarayici var bir de. Kirkpinarin yapıldığı yer ama su sirada orada bir sey yoktur.

Efe otel ve antik otel var. Antik otel 120, efe otel 150 lira.

Selimiye
Saglik muzesi
Karaagac
Lozan aniti
Meric kiyisinda yuruyus- kahvalti
Saraclar caddesinde calgili meyhane, zindanalti veya gazi baba meyhanesi.

Bir edirneli olarak yazayim; margi otel var. Orası guzeldir, Arslanli otel var orasi da guzeldir. Selimiye camii, Eski camii, üç serefeli gezilecek camiler. Beyazıt Külliyesi var. Çok guzeldir orayı gezebilirsiniz. Fatih Sultan Mehmetin okuduğu medreseyi görebilirsiniz. Sukrupasa anıtı var. Arkeoloji Müzesi var. Şimdilik aklima gelenler bunlar. Yiyecek kismini arkadaslar yazmislar zaten:-). Sarayici var bir de. Kirkpinarin yapıldığı yer ama su sirada orada bir sey yoktur.

Tesekkur ederim :) Bir de iki kisilik odada kalmamizi sorun ederler mi? Edirne'nin iyi bir kafasi oldugunu umuyorum ama yine de siz daha iyi bilirsiniz.

Evet cigercinin ismi aydin orda mutlaka yemelisiniz cigeri edirnede gezilcek fazla yer yok araciniz varda tum edirneyi gezmek bir gunu alir karaagac guzel nehir kenarinda cafeler falan var

Ben kuluple gittim arac yoktu, yine de 1 gunde her yerini gezdim :KK70: Arka sokaklarda bile dolastim yani.

Tesekkur ederim :) keske size gonderebilecegim bir sey olsaydi. Hamileymissiniz de :KK42:

Sagolun dusunmeniz yeter. Yemis kadar oldum. Belki ruyama falan girer bu gece :KK53:

Merkezde bi cigerci var yaprak seklinde cigerleri citir citir. Unludur kime sorsaniz gosterir. Yemeden donerseniz iki elim yakanizda olsun :KK43: Kac sene oldu Istanbul'da bulamadim...
Bazı Avmlerde kırkpınar ciğercisi diye bi yer var orada oluyor genelde bahsettiğiniz ciğerden.

X