Bebek Beslenmesi egzama oldugunu nasil anlarim?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

hausfrau

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2011
1.395
8
hanimlar
internettede arastirdim emin olamadim
bebegimin yanaklarinda kulaga yakin
kirmizilik var
kuruda baya
eliyle cok kasiyordu kulakalrina dogru
disi cikacak sanirim
ama oralar cok pütürlü oldu
egzamami anlamadim
doktor kontrol haftaya
kafasindada kirmiziliklar var
kasimiyor ama
bilmiyorum ki
zaten cok hassas kizim
bembeyaz yüzü var
babasi gibi )

egzama kabuklu pul pul dökülür ve çok kuru olur sürekli nemlendirmen gerekir bizde de var şimdi şükür geçti dişten değil egzamadan da olabilir bizde öyle olmuştu görsellerden bak görürsün banyodan sonra sürekli nemlendirmen gerekir iyice kurutmadan önce yüzde çıkar sonra vücuda yayılır bir de

egzama kabuklu pul pul dökülür ve çok kuru olur sürekli nemlendirmen gerekir bizde de var şimdi şükür geçti dişten değil egzamadan da olabilir bizde öyle olmuştu görsellerden bak görürsün banyodan sonra sürekli nemlendirmen gerekir iyice kurutmadan önce yüzde çıkar sonra vücuda yayılır bir de

evet üzerinde pul pul
sadece yanak
ben görsellerde baktim
tam emin olamadim
ben kizimin yüzünü islak mendillerle silerim
bebek icin olanlar
ondan mi acaba
simdi kestim zaten
nemlendirici penaten sürerim onuda kestim
korktum yayilmasin diye
yagliyorum su an ama yinede endisem var
esim bebeklerde olur boyle diyor
bende egzamadan süpheliiym
guzel kizim kirmizi kirmizi :KK43:
persembeye kadar dikkat edecegim
insallah egzama degildir
tesekkür ederim

canim bebeginin yüzünü kesinlikle islak mendillerle silme her ne kadar bebekler icin yapilsada icinde kimyasallar var ve bebeklerin ciltleri cok hassas.
benim doktorum poposuna bile pamugu suya batir temizle diyordu.
büyük ihtimal egzama bence hic bekleme termin al git direk doktora.

canim bebeginin yüzünü kesinlikle islak mendillerle silme her ne kadar bebekler icin yapilsada icinde kimyasallar var ve bebeklerin ciltleri cok hassas.
benim doktorum poposuna bile pamugu suya batir temizle diyordu.
büyük ihtimal egzama bence hic bekleme termin al git direk doktora.

üff yaa
benim hatam o zaman
gidecegiz
tesekkür ederim..

bencede ıslak mendil sakıncalı bende poposuna bile pamuk+su kullanıyom banyodan sonra iyice kurulamadan hemen nemlendirici sür bende yağda kullanma bebek yağı bize yaramamıştı hiç ben sebamed kullandım aylarca şu anda da kullanıyorum çok iyi geldi şampuana da dikkat et ne kullanıyorsun ben onu da sebamed doktor önerdi bize
cildini fazla tahriş edeecek kadar lifleme
yüzden sonra vücuda da yayılıyo çünkü

bencede ıslak mendil sakıncalı bende poposuna bile pamuk+su kullanıyom banyodan sonra iyice kurulamadan hemen nemlendirici sür bende yağda kullanma bebek yağı bize yaramamıştı hiç ben sebamed kullandım aylarca şu anda da kullanıyorum çok iyi geldi şampuana da dikkat et ne kullanıyorsun ben onu da sebamed doktor önerdi bize
cildini fazla tahriş edeecek kadar lifleme
yüzden sonra vücuda da yayılıyo çünkü

sampuan, yag., islak mendi hepsi penaten bende..
cok hassas cildi
ben pek önemsemedim heralde
dikkat edecegim
tesekkür ederim
doktorada soracagim :)

genelde beyaz tenlilerde oluyor zaten benim kız da beyaz ve cildi çok hassas
cildini biraz öpsek bile hemen kızarır sürekli dikkat etmek lazım çamaşırları sabun tozu ile yıkanacak gerçi yıkıyosundur zaten ütülenecek

kelebekse38 isimli hanim

hausfrau gercekten madonna olmali ki yani sizin diger topikte dediginiz gibi
sürekli takip ediyorsunuz
diger topikte agir hakaret burda yardim cabasi

kisilik bölünmesi var ..

yinede size cevap veriyor..

Son düzenleme:
canim burdaki doktorlarda manyak
terminsiz gidince sinir oluyorlar
burunlarindan kil alinmiyor
ben kac kere gittim hic öyle biseyle karsilasmadim.
acil durum sonucta yani.
hatta terminsiz gittigimde terminle gittigimden bile daha cabuk bakiyorlar:KK1:

ben kac kere gittim hic öyle biseyle karsilasmadim.
acil durum sonucta yani.
hatta terminsiz gittigimde terminle gittigimden bile daha cabuk bakiyorlar:KK1:

canim 2.ayinda cok kustugu icin ve kakasini yapamiyordu termine 3 gun vardi biz o gun gittik..hemen surat yaptilar..acil durum degilmis gibi..benim cok canim sIkIlmisti..iyi cocuk doktoru bulmak zor..bu doktor icin cok iyi seyler duyduk..o yuzdden birakmiyorumda ..
bu arada persembe termin vardi ama gerek kalmadi kizimin yüzü gecti..aslinda daha öncede böyle olmustu iki gunde gecmisti ama bu seferki cok pütürlüydü ve cok feci görünüyordu..
sanirsam yüzünü sildigim islak mendillerden.bir daha silmeyecegim..ders oldu..

benim oğlumunda guduğında oldu eşime söyledim oda pimpiriklisin bişeyi yoktur dedi banyodan sonra sabah baktım çoğalıyo. bide hep kafasını kaşıyodu. geç olduğu için dün aile hekimine gittik. düzelmedi tam olarak. arında doktora gidicez bebeim 5 aylık 2. dişi çıkıyo salyasıda çok. inşallah düzelr :KK43:(

benim oğlumunda guduğında oldu eşime söyledim oda pimpiriklisin bişeyi yoktur dedi banyodan sonra sabah baktım çoğalıyo. bide hep kafasını kaşıyodu. geç olduğu için dün aile hekimine gittik. düzelmedi tam olarak. arında doktora gidicez bebeim 5 aylık 2. dişi çıkıyo salyasıda çok. inşallah düzelr :KK43:(

canim bizimki egzama cikmadi sükür
zaten baya gecmisti
ama krem sürünce cikiyor
banyoda sampuan sürüncede cikiyor
doktor marka verdi
yüzüne krem ve banyosu icin yag verdi
onlari aldik
cok pahali ama simdi pespembe oldu kizim :)
sükür gecti
ezgama olmadigi icin cok mutlu oldum :)
bizimkninde disi yakin
ali kafasinda sürekli
kulaklarinda
salyada var

canim bizimki egzama cikmadi sükür
zaten baya gecmisti
ama krem sürünce cikiyor
banyoda sampuan sürüncede cikiyor
doktor marka verdi
yüzüne krem ve banyosu icin yag verdi
onlari aldik
cok pahali ama simdi pespembe oldu kizim :)
sükür gecti
ezgama olmadigi icin cok mutlu oldum :)
bizimkninde disi yakin
ali kafasinda sürekli
kulaklarinda
salyada var

bizede aile hekimilocoid diye bi krem vermişti bugün çocuk doktoruna gittim bu önemli değil bu ilacı hiç kullanma çok ağır bukadarcık şey için ilaç verilmez dedi. sonra ben eve gelirken nette araşyırdığım bilgilere göre eczaneden pavloderm nemlendirici temizleme sütü (papatya ve yulaf özl) aldım 2 kez uyguladım yok oldula çok şükür. bidaha tövbe aile hekimnden ilaç istemem...
allah bebeişlerimizi korusun. sizede geçmiş olsun

hanimlar
internettede arastirdim emin olamadim
bebegimin yanaklarinda kulaga yakin
kirmizilik var
kuruda baya
eliyle cok kasiyordu kulakalrina dogru
disi cikacak sanirim
ama oralar cok pütürlü oldu
egzamami anlamadim
doktor kontrol haftaya
kafasindada kirmiziliklar var
kasimiyor ama
bilmiyorum ki
zaten cok hassas kizim
bembeyaz yüzü var
babasi gibi )

canım üzülme benim oglumunda anlattıkların gibiydi durumu az üzülmedim öyle olunca ama 15 günde geçti tabi yüzüne krem kullandık excipial adında faydası oldu kurulugu yumuşattı kızarıklıgı geçirdi benden tavsiye ama yinede doktoruna danış geçmiş olsun.

X