Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Egzamalarım

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

yildiz54

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2019
322
211
Lise ikiden beri saç derimde oluşan egzamalardan kurtulamadım kaç kez gittim doktora ne losyonlar ne kremler verildi ama işe yaramadı. Aynı şekilde şampuan da verdiler ama nafile. Üstelik saçlarım aşırı döküldü iki tel kaldı resmen. Cevizin yeşil kabuğu iyi geliyor diyorlar deneyen var mı aranızda acaba ?

egzama için aynısefa yağı da çok iyi geliyor...
ayrıca sarı kantaron yağı da cilt ile ilgili tüm hastalıklarda kullanılır...

ama egzema stres kaynaklıdır...
stresli zamanlarda azar...
ve tamamen iyileşmesi diye bir şey yok.
sadece kontrol altına alınıyor..

egzama için aynısefa yağı da çok iyi geliyor...
ayrıca sarı kantaron yağı da cilt ile ilgili tüm hastalıklarda kullanılır...

ama egzema stres kaynaklıdır...
stresli zamanlarda azar...
ve tamamen iyileşmesi diye bir şey yok.
sadece kontrol altına alınıyor..

Aynısefayı kullandım ama pek bir etki göremedim elbette kesin bir çaresi yok ama dindiren bişey de yok 🤦🏻‍♀️

Aynısefayı kullandım ama pek bir etki göremedim elbette kesin bir çaresi yok ama dindiren bişey de yok 🤦🏻‍♀️
kortizonlu haplar veriyorlar galiba..
eltim kullanmış bi dönem sonra gebelikti emzirmeydi bırakmak zorunda kalmış...
aslında varsa oralarda büyük aktarlar onlar karışım yapıyor bu tür şeylere...

Benimde egzama gibi kulağımın içi ve saçımda vardı.ketoral,sebamed kepeğe karşı etkili olan birlikte kullandım geçti ama sebamedi bırakırsam hemen geri geliyor sürekli kullanmak gerek.stresde çok etkili stres yaparsam hemen daha fazla oluyor ve sürekli nükseden birşey.

Lise ikiden beri saç derimde oluşan egzamalardan kurtulamadım kaç kez gittim doktora ne losyonlar ne kremler verildi ama işe yaramadı. Aynı şekilde şampuan da verdiler ama nafile. Üstelik saçlarım aşırı döküldü iki tel kaldı resmen. Cevizin yeşil kabuğu iyi geliyor diyorlar deneyen var mı aranızda acaba ?
Bende 15 senedir uğraşıyorum sirkeli su yapıp saçıma döküyorum önce üçlü sık fırça ile diplerini tariyorum 10 günde bir şuan bisi yok sadece 1 saat falan kokusu rahatsız ediyor

Merhaba İlayda
Bende de orta sınıf 3ten beri var.
28 yaşındayım. Saçlarımda benimde. Ve geçmiyor. Kullanmadığım ilaç kalmadı sanırım. Şimdi bir şampuan önerdi rczane. Yurtışından gelmiş. Neutrogina markası. Eğer düşünürsen tam adını yazarım.

Pahalı ama azar azar kullanıldığı için ben 4 5 aydır aynı şişeyi kullanıyorum hala bitmedi. Günlük şampuan gibi kullanıyorum. İyileştirip kökten çözmüyor. Ama sanırım baskılıyor. Çünkü onu kullandığım süre içerisinde hiç çıkmadı. Ama bırakınca geliyor geri. Her gün saç yıkamak zorunda kalan ben 3 günde bir yıkar oldum.

Bir de şunu öğrendim. Takmayacaksın. Ben takıp kaşıyınca kazıyıp koparınca her yere yayılıyor. Ama yokmuş gibi davranınca o rgzama kabuğu büyüyo büyüyo sonra pıt diye kendi kopup düşüyo ve yayılmıyo.

Merhaba İlayda
Bende de orta sınıf 3ten beri var.
28 yaşındayım. Saçlarımda benimde. Ve geçmiyor. Kullanmadığım ilaç kalmadı sanırım. Şimdi bir şampuan önerdi rczane. Yurtışından gelmiş. Neutrogina markası. Eğer düşünürsen tam adını yazarım.

Pahalı ama azar azar kullanıldığı için ben 4 5 aydır aynı şişeyi kullanıyorum hala bitmedi. Günlük şampuan gibi kullanıyorum. İyileştirip kökten çözmüyor. Ama sanırım baskılıyor. Çünkü onu kullandığım süre içerisinde hiç çıkmadı. Ama bırakınca geliyor geri. Her gün saç yıkamak zorunda kalan ben 3 günde bir yıkar oldum.

Bir de şunu öğrendim. Takmayacaksın. Ben takıp kaşıyınca kazıyıp koparınca her yere yayılıyor. Ama yokmuş gibi davranınca o rgzama kabuğu büyüyo büyüyo sonra pıt diye kendi kopup düşüyo ve yayılmıyo.

Evet doğru söylüyorsunuz bazen verdikleri losyonları kullanırdım öylesine kendiliğinden dökülürdü egzamalar ama işte okula gittiğim için o losyonları her gün kullanamiyordum

Kardeşimde var yıllardır, Kadolin şampuan iyi geliyor, 2 yıkamada geçiriyor der hep, kimi görse tavsiye ediyor

Benimde egzama gibi kulağımın içi ve saçımda vardı.ketoral,sebamed kepeğe karşı etkili olan birlikte kullandım geçti ama sebamedi bırakırsam hemen geri geliyor sürekli kullanmak gerek.stresde çok etkili stres yaparsam hemen daha fazla oluyor ve sürekli nükseden birşey.

Evet sürekli kullanım gerektiriyor. Gerçekten illet bi hastalık Allah'ım düşmanımın başına vermesin

Arkadaşlar asla geçmiyor bende aynı dertten muzdaribim.Kullandığım ürünler süresince çıkmıyor ama bırakınca tekrar başlıyor.En ufak bir stres durumunda hemen saç derim kaşınmaya başlıyor.Bazen kanatana kadar kaşıyorum dayanamayıp sonra kabuk kabuk oluyor.

Bu şampuana bir bak diğerlerinden bir nebze daha iyi.Eczanelerde satılıyor. “Medicated” yazan olucak ama pek çok çeşidi var.
2282616

Dermovate sac losyonu ❤️
Yalnız kortizonlu oldugu icin doktorunuza danısmadan kullanmayın
Yazdırırkende bikaç tane yazabiliyorlar

Isırgan çayı egzamaya birebir ama kafa derisi içinde etki eder mi bilmiyorum denemek de fayda var. Eğer ısırgan kuruysa bardağa biraz koyun üzerine kaynar su dökün demlenmesini bekleyin ılıyınca için inşallah şifa olur

Bir de kafa derisine soğanın sıktığınız suyunu sürmeyi deneyin. Soğanı rendeleyip suyunu süzüp saç diplerinize sürün. Cilt sorunlarında etkili inşallah bundan da fayda görürsünüz

hayatimin stresli her doneminde ugrastigim cilt hastaligi
nede cabuk strese girdigimi haber alip patliyorlar ordan burdan anlamiyorum ben neye stres yaptigimi unutuyorum onlar aylarca unutmuyorlar yani

X