Einiz mi? ocuunuz mu?

Ya ben yanlis anladim konu sahibinin cevabini yada sen Düs...benneyaptımki

Tercih yapmam gerekirse EVLADIMDAN yana yaparim demek istedi arkadas galiba...
Yani esimden gecerim ama evladimdan gecmem demek istedi....öyle degilmi?fisfisfis

Bilmiyorum...
Ben evladımdan vazgeçerim olarak anladım...
Çünkü ardındaki kelimelerde "tepki almak istemiyorum bu cevabımdan dolayı" dediği için ben eşini tercih ettiğini çıkarıyorum bu cümleden..
Hoş eğer anladığım gibiyse de eşini tercih ediyorsada onun hayatı kimi seçiceği ona kalmış bir şey tabi..

dünyada herşey ama herşey bir yana,oğlum öbür yana.rabbim kimseyi evladından ayırmasın:Saruboceq:

Annelik kiminin gözünde doğurup atmaksa eşini seçmeli tabii!

Evet dediğin gibi saçma bi soru olmuş...
Ve bir çok kişide buna bende dahil ne evladından vazgeçebilir ne de kocasından..
Senin evladından vazgeçebilecek olmandan kaynaklanan rahatlıkla böyle bi konu açtığını ve bizlerinde ne cevap vericeğini merak ettiğin için böyle bir soruyla karşımızda olduğunu düşünüyorum...
itisnalar hariç, kimse evladını kaybetmeyi göze alamaz 9 ay boyunca onunla birlikte kalbi atan onunla nefes alan onun bedeninde büyüyen küçük bi canlıyı canını kanını kaybetmek istemez...
Yine aynı şekilde istisnalar hariç, bir yandan da hayat arkadaşını birlikte bi ömrü ,bi evi ,yatağı, yemeği ,herşeyi paylaştıkları bi adam... Seven sayan aralarında sorun olmayan partnerler eşlerinide kaybetmeyi göze alamaz...
Merak ettiğimden soruyorum bende size , tabiki tercih meselesi, siz evladınızı kaybetmetyi göze alabildiniz eşini değil, evlat yerine gelir eşimle yine bi çocuk yaparım yeri dolar ,ama aynı eşi bir daha bulamam diye mi düşünüyorsunuz?

yanlış anlaşıldı galiba ben kesinlikle cocuğumu seçerdim diyerek cocuğumdan vazgeçemezdim demek istedim eşimden değil.kaybetmek için bi seçenek olsa cocuğumdan vazgeçemem eşim derdim yani yani yanlış yazdıysam kusura bakmayın..kim evladından vazgeçebilirki.belki tepki alacaktır bu fikrim ama dediğim gibi herkezin hayatı farklı...

Ya ben yanlis anladim konu sahibinin cevabini yada sen Düs...benneyaptımki

Tercih yapmam gerekirse EVLADIMDAN yana yaparim demek istedi arkadas galiba...
Yani esimden gecerim ama evladimdan gecmem demek istedi....öyle degilmi?fisfisfis

aynen öyle ablacım demekki ben yanlış yazmamışım kim evladından vazgeçebilir.. o benim canımmın parçası..

Bence yanlış bi cümle kurmuşssun...
Ardından gelen "tepki almak istemiyorum bu cevabımdan dolayı" demen direk bana o cevabı anımsattı...
Bir dahakine daha dikkatli cümeleler kurun ki doğru anlaşılmasını sağlasın..

Ardından gelen "tepki almak istemiyorum bu cevabımdan dolayı" demen direk bana o cevabı anımsattı...

cümle kurmakta elimden gelen bu kadar arkadaşım ben tepki almak cümlesini ( kocasınıda silebiliyo bak diye düşünenler olabilir diye ekledim oraya) buda bi tepki alabilir yani

tabiiki ikisindende vazgmem amaa oğlum sadece eşimden deil dunyadandakiş herşeyden benden bile önce gelir..

ya Allaşkına bu nasıl konu ya, konu sahibine saygısızlık yapmak istemiyorum aslında, ama insan böyle bir soruya nasıl cevap verir !

ister istemez hepimize düşündürttünüz, eşim mi çocuğum mu ölsün diye!
(eşim de yok çocuğum da! ama geyik malzemesi de olamazlar zaten.)

bir şey anlatacağım sadece, babamın öldüğü gün,çocuğum ben daha,
ölüm haberini veren telefonu ben açtım ama bana söylemediler kimin öldüğünü.
beni kuzenlerim uzaklaştırdılar ortamdan,bahçeye çıkardılar.
ev gittikçe kalabalıklaşıyor ve ben buna rağmen hala kimin öldüğünü bilmiyorum.
ama eminim ya annem ya babam...

o an işte insan seçim yapıyor! sizin böyle palavradan,geyik olsun diye açtığınız konuya o an net cevabı veriyorsunuz, birini seçiyorsunuz, "annem ölmesin" diye içinizden geçiriyorsunuz.

haydi sorayım size? anneniz mi ölsün,babanız mı?
ya da bacağınızı mı kaybetmek istersiniz, kolunuzu mu?
kör olmak mı istersiniz sağır mı?
eviniz mi yansın arabanız mı?
eşiniz mi sakat kalsın çocuğunuz mu?
ya da yanarak mı ölmek istersiniz trafik kazasında mı? bunları istemezseniz başka seçenekler ekleyebilirim yüksek bir yerden de düşebilirsiniz ya da kafanız da kesilebilir.(hem dikkat çeker bu.)

size uzun zaman oyalanabileceğiniz,seçim yapabileceğiniz konular buldum, iyi eğlenceler.

bence sen yanlıs anladın düş arkadasın cumlesı gayet acık anlatıyor derdini..

ya Allaşkına bu nasıl konu ya, konu sahibine saygısızlık yapmak istemiyorum aslında, ama insan böyle bir soruya nasıl cevap verir !

o an işte insan seçim yapıyor! sizin böyle palavradan,geyik olsun diye açtığınız konuya o an net cevabı veriyorsunuz, birini seçiyorsunuz, "annem ölmesin" diye içinizden geçiriyorsunuz.

ya da yanarak mı ölmek istersiniz trafik kazasında mı? bunları istemezseniz başka seçenekler ekleyebilirim yüksek bir yerden de düşebilirsiniz ya da kafanız da kesilebilir.(hem dikkat çeker bu.)

size uzun zaman oyalanabileceğiniz,seçim yapabileceğiniz konular buldum, iyi eğlenceler.

bu cevapta cok abartı olmus arkadasım
kadını pişman ettiniz soru sorduguna soracagına..
neler gorduk kk da bu soru acayıp gelmemeli..
hem arkadas sana esın mı ölsün evladın mı demeişki ..
sadece esin mi önce gelir evladın mı demiş..
kı bu soru da tv programları olsun
gecek hayat olsun cok cıkıyor ınsanın karsısına
bu kadar da abartılmamalı..

lütfen kendinize gelin böyle bir soru sorulmamış kabul ediyorum.esefle karşılıyorum sizi.:eek:lmaz:

@DenizcininPrensesi, bu sorunun bir versiyonu tv'de dolaşıyordu evet, Ebru Şallı kocamı oğlumdan daha çok seviyorum demişti, onun polemiğiydi.
burada kimi daha çok seviyorsun dese ben de efendi gibi cevabımı veriririm, ama kim ölsün'ü mantığım almıyor.
dışarıdan şaka gibi gözükse de insanların eşi, çocukları falan ölüyor. hani buz gibi bi gerçek, ölüm yani.
ama teşekkür ettim eleştiriniz için.

gerek yoktu bu kadar şeye bence kendin için oyanalanacak bişeyler arıyosan o başka arkadadaşım...tamam saçma gelebilir saçmada olabilir buna lafın yok ama ne palavradan yok neymiş geyik olsun diye falan..işine gelmeyen konuyu çok anlamsız bulan bişeyler yazmak zorunda değilki...ben yalvarmıyorum düşünceni belirt noluurr diye mantıksız geldiyse gülüp geç..gerek yok ortamı germeye yada bu kadar didiklemeye..hem ben illaki birini öldürün demedimm kaybetmek derken hayatınızdan birinin çıkacağını farzedin demek istedim.valla hoşuna gitmeyen konumu var yaz,salla,ortamı ger,hiç gerek yok..hiçbişey yazmadan geç en mantıklısı :umursamaz:

bence sen yanlıs anladın düş arkadasın cumlesı gayet acık anlatıyor derdini..

bu cevapta cok abartı olmus arkadasım
kadını pişman ettiniz soru sorduguna soracagına..
neler gorduk kk da bu soru acayıp gelmemeli..
hem arkadas sana esın mı ölsün evladın mı demeişki ..
sadece esin mi önce gelir evladın mı demiş..
kı bu soru da tv programları olsun
gecek hayat olsun cok cıkıyor ınsanın karsısına
bu kadar da abartılmamalı..

yok tatlım olmazz bi tane çıkması lazım bölee batıracak iğneyi batıracakk lafı tıkayacak ağzına susacaksın.yine sölüyorum kocaman harflerle BEN EŞİNİZMİ ÖLSÜN COCUGUNUZMU DEMEDİM.SADECE İKİSİ ARASINDA Bİ SEÇİM YAPMAK ZORUNDA KALSANIZ HANGİSİNİ SEÇERDİNİZ DEDİMM.DİĞER ARKADAŞLAR GİBİ CVP VERMEMEKDE İYİ Bİ YOL ....

Kaybetmek sadece ölüm demek değil.......... hatırlatırım geniş düşünelim.mantıksız gelebilir saygı duyarım

@diğer arkadaşlar, mükemmel bir espri yeteneğiniz olsa da, benim yazdığım cevap ile(ki özellikle babam'dan söz ettiğim bir cevap ile) dalga geçmeye hakkınız olmadığını bilecek kadar zekanız da olması gerekiyor.
insanların mutsuzluklarıyla ufacık bir zekayla dalga geçmeye çalışırsanız ucuz,basit ve sakil durursunuz benden söylemesi.

@diğer arkadaşlar, mükemmel bir espri yeteneğiniz olsa da, benim yazdığım cevap ile(ki özellikle babam'dan söz ettiğim bir cevap ile) dalga geçmeye hakkınız olmadığını bilecek kadar zekanız da olması gerekiyor.
insanların mutsuzluklarıyla ufacık bir zekayla dalga geçmeye çalışırsanız ucuz,basit ve sakil durursunuz benden söylemesi.

bu söz banamı geliyor...........:eek:lmaz:

X