Ek gıda

Şuanda 7 aylik bir bebegim var. 2. Ayda sütüm kesildi ve mamaya başladım. hala mama içiyor. 7. Ay oldu ek gida icin hicbirsey yediremiyorum. Yedirsemde aglaya aglaya yiyor. Yoğurdu biberonla vermek zorunda kaldım. Mamaya beslendiği için zaten üzülüyorum. Üstüne birde ek gıdayı yemiyor çok üzülüyorum. Mama sandalyesi var. Bende yanında yiyorum ama yemiyor. Havucu patatesi eline çiğ olarak veriyorum suyunu emiyor. Ama kaşığı kesinlikle reddediyor. Yumurta sarısı yogurt bunları kasiksik nasıl vereceğim. Tükendim 1 aydır uğraşıyorum. Artik ek gida denemesini bırakacağım. Kendisi ne zaman yemek isterse o zaman yesin ama sorun şu ki sadece mama içiyor anne sütü yok. Benim durumumda olan var mı nasıl bahsediyorsunuz? Kac aya kadar mamaya devam edebilir ?
Ben sizinle aynı durumdayım. Önerileri almak için geldim. Ben kızıma bir aydır uğraşım sonucunda yumurta sarısı ve labne yedirebildim onun dışında kuru ekmeği lokma lokma verdiğimde yiyor başkada birşey yok. Bende napıcağımı şaşırdım bizde anne sütü var mamada içiyor

Ben sizinle aynı durumdayım. Önerileri almak için geldim. Ben kızıma bir aydır uğraşım sonucunda yumurta sarısı ve labne yedirebildim onun dışında kuru ekmeği lokma lokma verdiğimde yiyor başkada birşey yok. Bende napıcağımı şaşırdım bizde anne sütü var mamada içiy8ne siz

Yine sizde anne sütü var bizde hoc yok sadece mama. Birde hasta oldu suan 5 tane iğnesi var. Şanslısınız sütünüzü verdiğiniz için. Ben serbest bıraktım. İstediğinde yiyor istemediğinde yemiyor zaten hasta birde üzmek istemiyorum

Yine sizde anne sütü var bizde hoc yok sadece mama. Birde hasta oldu suan 5 tane iğnesi var. Şanslısınız sütünüzü verdiğiniz için. Ben serbest bıraktım. İstediğinde yiyor istemediğinde yemiyor zaten hasta birde üzmek istemiyorum
Bence anne sütüyle mama arasında fark yok mamada anne sütü değerlerine ve bebeğin ihtiyaçlarına göre hazırlanıyor formülü.. üzmeyin kendinizi benimkide aman aman emmiyr mamayla destekliyorum mecburen ek gıdada almayınca. Benim kızımda 7 aylık bende artık serbest bıraktım sofraya oturtuyorum her öğünümüzde birşeyler tattırmaya çalışıyorum ama kaşık asla istemitor ben yumurta ile labneyi parmağımla yediriyorum öyle çözüm buldum elimle veriyorum isterseniz bi deneyin ama sizi gerçekten çok iyi anlıyorum

Bence anne sütüyle mama arasında fark yok mamada anne sütü değerlerine ve bebeğin ihtiyaçlarına göre hazırlanıyor formülü.. üzmeyin kendinizi benimkide aman aman emmiyr mamayla destekliyorum mecburen ek gıdada almayınca. Benim kızımda 7 aylık bende artık serbest bıraktım sofraya oturtuyorum her öğünümüzde birşeyler tattırmaya çalışıyorum ama kaşık asla istemitor ben yumurta ile labneyi parmağımla yediriyorum öyle çözüm buldum elimle veriyorum isterseniz bi deneyin ama sizi gerçekten çok iyi anlıyorum
Elimle veriyorum ama iki kere veriyorum sonra dudağını sımsıkı kapatıyor. Parmağımada izin vermiyor. Öylede anne sütü her zaman daha iyidir çok vicdan azabı çekiyorum mama verdiğim için. Ama elimden birsey gelmez illaki Birgül yiyeceklerdir ben bu konuda kendimi hırpalamayi bıraktım çünkü kızımda çok ağlıyor zorladigimda. İyice soğumasını istemiyorum

Elimle veriyorum ama iki kere veriyorum sonra dudağını sımsıkı kapatıyor. Parmağımada izin vermiyor. Öylede anne sütü her zaman daha iyidir çok vicdan azabı çekiyorum mama verdiğim için. Ama elimden birsey gelmez illaki Birgül yiyeceklerdir ben bu konuda kendimi hırpalamayi bıraktım çünkü kızımda çok ağlıyor zorladigimda. İyice soğumasını istemiyorum
Zorlama benim oğlumda var ilk zamanlar çok güzel yedi sonrada. Yemedi ben zorladım ve çok inatlaştı benimle tamamen yemekten soğumuştu şuan 5 yaşında yeni yeni oturttuk yemek düzenini onunla o yüzden ben kızımk hiç zorlamıyorum ne yemek isterse yediriyorum yemezsede zorlamıyorum
Mama konusunda kendinizi hiç yıpratmayın bakın benim oğlum anne sütü ile büyüdü bi arkadaşm mama ile büyüttü aynı yaştalar arkadaşımın kızı benim oğlumun nerdeyse iki katı ve benim oğlum bu yıl 10 kere hastalandıysa onun kızı 3 kere hastalandı asla üzülmeyin çocuğun yapısı neyse o oluyor biz elimizden geleni yapıyoruz. Annelik ömür boyı vicdan azabı zaten sizinkide varsın mama ile büyüsün

Daha iyi bile olur. Mamanın içindeki besin değerleri hep hesaplanmış bebeğin ihtiyaçlarına göre ayarlanmış. Sen sadece emziriyor olsan aldığın proteine vitamine o kadar dikkat edebilecek miydin?
Anne sütü ekonomiktir bu nedenle bu kadar anne sütü baskısı yapılıyor ama emin olan mamayla büyüyen çocukla💐r benim gözlemlediğim daha çabuk büyüyor ve daha kuvvetli oluyor.
2 yaşında oğlum süt alerjisi var ve benim sütüm de bittiği için mecbur mama veriyorum. Oğlumun boyu bayağı uzadı bu mamaya başladıktan sonra mesela. Doktorum diyor ki senin sütünde muhtemelen bu kadar protein yoktu. 🥲
Hazır Gıda gibi düşünme formül mamayı.
Cok teşekkür ederim 💐

Zorlama benim oğlumda var ilk zamanlar çok güzel yedi sonrada. Yemedi ben zorladım ve çok inatlaştı benimle tamamen yemekten soğumuştu şuan 5 yaşında yeni yeni oturttuk yemek düzenini onunla o yüzden ben kızımk hiç zorlamıyorum ne yemek isterse yediriyorum yemezsede zorlamıyorum
Mama konusunda kendinizi hiç yıpratmayın bakın benim oğlum anne sütü ile büyüdü bi arkadaşm mama ile büyüttü aynı yaştalar arkadaşımın kızı benim oğlumun nerdeyse iki katı ve benim oğlum bu yıl 10 kere hastalandıysa onun kızı 3 kere hastalandı asla üzülmeyin çocuğun yapısı neyse o oluyor biz elimizden geleni yapıyoruz. Annelik ömür boyı vicdan azabı zaten sizinkide varsın mama ile büyüsün
Sagolun maalesef insan anne olunca anliyor gerçekten analik ömür boyu sürecek bir vicdan azabı. Insallah iyi olur 💐 teşekkür ederim

X