ek tercihler

E

EU3

Ziyaretçi
ek tercıhler nezaman başlıyor bılen varmı acaba:eek:

bizde bekliyoruz canım henüz belli değil

11 eylülde normal kayıtlar bitiyor 1 hafta sonrasında baslar..
arkadaslarımın coğu okula basladı bu sene erken acılıyor okullar

ÖSYM yetkililerinden aldığım bilgiye göre, ek yerleştirme 5-9 Ekim arasında olabilecek. Ancak bu tarihler kesin değil. Kesin tarih 15 Eylül’den sonra kamuoyuna duyurulacak.

Abbas GÜÇLÜ

ne erkeni yaw 28 eylülde açılıyor okulların çoğu :KK43: bekle bekle zaman geçmiyor :/

bugün acıklanacaktı sözde ama acıklamadılar

evet bende ekim basında başlıyor diye duymustum teyzem rica etti kuzenim için yapacagımda daha önce yapan var mı? kontenjanlar yine ösym de mi açıklanıyor?
birisi her üniversite kendi açıklıyor demişti de

ösym kendisi acıklıyor yeniden klavuz alıcaz

Üniversitelere ''ek yerleştirme'' takvimi belirlendi. 2009-ÖSS'ye giren adaylardan baraj puanlarını aşan adaylar 5-9 Ekim günleri arasında ek yerleştirme için başvurabilecek.

Ek yerleştirmede tercih yapabilmek için hiçbir yükseköğretim programına yerleştirilmemiş veya Açıköğretim Fakültesinin kontenjansız programlarına yerleştirilmiş olmak gerekiyor.

Bu arada, ek yerleştirme kontenjanlarının henüz netleşmediği ancak üniversitelerin ön lisans ve lisans programlarında 140 bini aşkın boş kontenjan bulunduğu öğrenildi.

klavuzlar 25inde falan ösym bürolarında olur a.s.

merhaba bayanlar benım oglum meslek lısesı mezunu ve ılk tercıhte yerlesemedı 2.tercıh te yıne denıcez. bu sene 2 senelık gecıs hakkı son baraajı astı tercıhte bır yanlıslıkmı yaptık acaba dıye dusunuyorum geçiş hakkı için başka bırşeymi yapılması gerekıyodu tercıh formunu okuldan aldık notunun yettıgı okulları 1. tercıh 2. tercıh olarak sırayla 9 tercıh yaptık kendı dalında okula kayıt yapıldı dıye belgeyıde aldık ama notumuz fazlasıyla olmasına ragmen hıç bır yere yerlesemedık sızce neden. sadece not değil şasında olması gerektıği kanısına vardım şimdıye kadar arastırdıklarıma göre bir cevap verebilirseniz memnun oluruz.Teşekkürler.

merhaba bayanlar benım oglum meslek lısesı mezunu ve ılk tercıhte yerlesemedı 2.tercıh te yıne denıcez. bu sene 2 senelık gecıs hakkı son baraajı astı tercıhte bır yanlıslıkmı yaptık acaba dıye dusunuyorum geçiş hakkı için başka bırşeymi yapılması gerekıyodu tercıh formunu okuldan aldık notunun yettıgı okulları 1. tercıh 2. tercıh olarak sırayla 9 tercıh yaptık kendı dalında okula kayıt yapıldı dıye belgeyıde aldık ama notumuz fazlasıyla olmasına ragmen hıç bır yere yerlesemedık sızce neden. sadece not değil şasında olması gerektıği kanısına vardım şimdıye kadar arastırdıklarıma göre bir cevap verebilirseniz memnun oluruz.Teşekkürler.

aa meraba ablacımmm bende aynı şekildeee şok oldum resmenn cok umutluydummm puanımda yetıyoduuu ama hıc bır yere yerlestırılemedimmm 2.tercıh yapıcammm ama hıc umudummm yok yinedeee:gitme:

Yüksek Öğretim Kurulu’ndan (YÖK) yapılan açıklamada, ÖSS’de 8 bin 400 yeni ek kontenjan verildiği bildirildi.

YÖK’ten, dün gerçekleştirilen Genel Kurul toplantısında alınan kararlarla ilgili yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamaya göre, Genel Kurul’da 2008 ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzu incelendi. Ek yerleştirme başvuru tarihleri 8–13, kayıt tarihleri ise 20–22 Ekim olarak belirlendi.

tarih bu

Yüksek Öğretim Kurulu’ndan (YÖK) yapılan açıklamada, ÖSS’de 8 bin 400 yeni ek kontenjan verildiği bildirildi.

YÖK’ten, dün gerçekleştirilen Genel Kurul toplantısında alınan kararlarla ilgili yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamaya göre, Genel Kurul’da 2008 ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzu incelendi. Ek yerleştirme başvuru tarihleri 8–13, kayıt tarihleri ise 20–22 Ekim olarak belirlendi.

tarih bu

2008 yazıyo amaCADIARZU

tercıhı yaptık bu seferde sonuc yok gene gecıktı bakalım sonucta bıyer tutarsa nasıl kayıta yetısebılıcez cook yanlıs bu ışler çocuklar okumasın diye sanki ellerinden geleni yapıyolar hep önlerinde engel zaman çok kısıtlı hayırlısı allah herkezin yardımcısı olsun işimiz rast gitsın inşallahkaydirigubbakcemile:bbo:

:sinifsinif: aynen oyle herkes okula basladı derslere hala tercıh sonucları bellı olucakkk

arkadaslarr..ek yerlestirme sonucları bugün saat 14.00da acıklanacaktır..ii sanslarrr:lepi:..

X