Ektopik Gebelik/Dış Gebelik

Ben de dış gebelik yaşadım ve sanırım bir kızın başına gelebilecek en kötü şey. Bebeğinizi kaybedeceğiniz için üzülemiyorsunuz bile dış gebelikte. Şu an iğneyle süreci atlatanlara çok özeniyorum. Bana iğne bile yapmadan direkt ameliyata aldılar. Sağlam ve hasar olmayan tüpümü de aldılar. Konuyu açan kişiyle aynı dönemlerde yaşamışız bu durumu sanırım ben 18 nisanda ameliyat oldum. 2 3 adet dönemi bekledik şu an 5 aylık hamileyim. Sanırım bu işin sırrı biraz sakin kalabilmekte. İlk hamileliğimde 3 ay denemiştik sonra olmuştu olmayan her ay kabir azabı gibi sürekli stres altındaydım. Bu hamileliğimde ilkinin hayal kırıklığıyla birazda olursa olur olmazsa bi hayır vardır diye düşünerek hareket ettim. Ve çok şükür ilk denememizde tek tüple de olsa sağlıklı bi gebelik oldu. İnşallah en kısa zamanda müjdeli haberinizi alırsınız🤲🏻
Ya her şey kısmet nasip.
İğne ile atlatacağım diye inat ettim.
Nisan ayında geçirdim bende.
İki iğne ile 40 günlük süreçte geçirdim.

Şimdi iğnenin etkisi vücuttan atılmıştır bebek için bir hsg çekelim sonra çalişmalara başlayalım dedik.
Tüpte hasar çıktı .
Alınması gerekiyor yine başa sardık yani.

Ya her şey kısmet nasip.
İğne ile atlatacağım diye inat ettim.
Nisan ayında geçirdim bende.
İki iğne ile 40 günlük süreçte geçirdim.

Şimdi iğnenin etkisi vücuttan atılmıştır bebek için bir hsg çekelim sonra çalişmalara başlayalım dedik.
Tüpte hasar çıktı .
Alınması gerekiyor yine başa sardık yani.
Geçmiş olsun üzüldüm adınıza. İnşallah en kısa zamanda sağlığınıza tam bir şekilde kavuşursunuz. Zor bi imtihan gerçekten. ☹️

Geçmiş olsun üzüldüm adınıza. İnşallah en kısa zamanda sağlığınıza tam bir şekilde kavuşursunuz. Zor bi imtihan gerçekten. ☹️
Öyle kendimi çok akıllı sandım araştırdım kaç hastane gezdim devlete güvenmedim. İğne kolay yöntem ameliyat olmam diye tutturdum. Tabi ki böyle olacağını bilemezdim ama iğne de stresli tüp patlatsanız kanama olursa diye tetikte yaşıyor insan. Bebek işleri her türlü zor.

Öyle kendimi çok akıllı sandım araştırdım kaç hastane gezdim devlete güvenmedim. İğne kolay yöntem ameliyat olmam diye tutturdum. Tabi ki böyle olacağını bilemezdim ama iğne de stresli tüp patlatsanız kanama olursa diye tetikte yaşıyor insan. Bebek işleri her türlü zor.
Tabi ki bilemezdiniz yine en azından o yöntemi de denemişsiniz. Benim tüpüm sağlamdı iğneyi ihtimal diye bile düşünmeden aldılar. Tüpü de temizlemediler denemediler bile. Tek tüple de hamile kalabilirsiniz. Kendinize yüklenmeyin😐

Merhaba arkadaşlar, dış gebelik veya düşük olasılığım var. Vajinal bölgede akşamları ağır kasılmalarım oluyor ve ayaklarımın da kasılmasına sebep oluyor. Böyle bir etki düşükte veya dışgebelikte yaşayan var mı?

Merhaba arkadaşlar, dış gebelik veya düşük olasılığım var. Vajinal bölgede akşamları ağır kasılmalarım oluyor ve ayaklarımın da kasılmasına sebep oluyor. Böyle bir etki düşükte veya dışgebelikte yaşayan var mı?
Kanamanız var mı?
Beta takibi yapın 48 saatte bir aynı merkezde.
Adet sancısı gibi hafif sancılar da olabiliyor.. Bazen tek tarafta batma şeklinde de oluyor.

Kanamanız var mı?
Beta takibi yapın 48 saatte bir aynı merkezde.
Adet sancısı gibi hafif sancılar da olabiliyor.. Bazen tek tarafta batma şeklinde de oluyor.
Kanama 4 gün sürdü son 2 gündür hafif lekelenme şeklinde devam ediyor.. betayı takip ediyoruz yarınki sonuçlara göre yorumlanacak ... bakalım :KK43: çok zormuş herkese bol şifa dilerim 😔

Kanama başladıktan sonra beta : 400

2 gün sonra : 570

Ertesi gün dayanamadım tekrar yaptırdım ; 770

Ertesi gün yine dayanamadım yani bugün.. yine yaptırdım 740 a düşmüş ama önemli olan yarın...

Değerler inip çıkıyorsa kesin dış gebelik zaten anlaşılacak...

Bu gece yoğun bir ağrıyla uyandım direk acile gittik. Doktoruma haber verildi... dışgebelik kendini gösterdi sağ tüpteymiş iç kanama yapmış... tüpü patlatmasa da tahribat vermiş. Sağ tüpüm alındı...

Bu şekilde tüpte kalan embriyolar tüp alınmasa yine aynı yere yerleşme olasılığı çok fazlaymış. O yüzden tüpü almak ileride tekrar dış gebeliğin tekrarlanmasını önleyebilirmiş..allahtan ümit kesilmez birçok yorum okuyorum tek tüple hamile kalan.. tek temennim yaşımın çok geçmemesi.. yaş geldi 35in ortasına 😔

Bu gece yoğun bir ağrıyla uyandım direk acile gittik. Doktoruma haber verildi... dışgebelik kendini gösterdi sağ tüpteymiş iç kanama yapmış... tüpü patlatmasa da tahribat vermiş. Sağ tüpüm alındı...

Bu şekilde tüpte kalan embriyolar tüp alınmasa yine aynı yere yerleşme olasılığı çok fazlaymış. O yüzden tüpü almak ileride tekrar dış gebeliğin tekrarlanmasını önleyebilirmiş..allahtan ümit kesilmez birçok yorum okuyorum tek tüple hamile kalan.. tek temennim yaşımın çok geçmemesi.. yaş geldi 35in ortasına 😔
Öncelikle geçmiş olsun.
Dış gebelik geçirdim.
Tek tüpüm gitti.
Tek tüple hamile kaldım.
Siz de kalırsınız merak etmeyin.

X