El çatlaması

_Destiny_

İyi bakın kendinize...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2012
486
210
Arkadaşlar ellerim çok çatlıyor soğuktan ya da deterjandan bilemiyorum. Çizik çizik kırmızılıklar oluyor -beyaz tenliyim-. Aşırı derecede canım yanıyor. Nivea krem sürüyorum geçmiyor, öneriniz var mı :KK43:

canım benim de ellerim çok çatlar. ben bepanthen merhem kullanıyorum. plus olanı değil ama merhem olanı. yumuşacık yapıyor.

Ben bunun için excipial lipo kullanıyorum, daha da coştuğu zamanlarda ürederm %40. Doktor yazdı ama bu kremleri istersen dermatologa git sende. Cilt kuruluğu kabul etmesek de hastalık aslında...

Ben bunun için excipial lipo kullanıyorum, daha da coştuğu zamanlarda ürederm %40. Doktor yazdı ama bu kremleri istersen dermatologa git sende. Cilt kuruluğu kabul etmesek de hastalık aslında...

hm.. teşekkürler ben bilmiyordum bunu. cildiyeye gideyim o halde.

Benim artık o ince çizikler yarık oluyor.
Baya bi içi açılıyor her hareket etmede kanıyor.
Excipial lipo da bepanten kremde kullanıyorum .
Saki bepanten daha iyi gibi geldi.

peki deterjan olarak ne kullanıyorsunuz? sıvı el sabununda özellikle. yoksa kalıp sabun mu kullanıyorsunuz.

egzama oluyor herhalde elleriniz
mutlaka kremleyin ellerinizi yogun nemlendiriciyle
gecmis olsun

Vazelin çok iyi geliyor. Hatta yapabilirseniz gece sürün elinize, pamuklu bir eldiven veya bulamazsanız çorap da olur geçirin yatın, sabaha pamuk gibi ellerle uyanın

1 su bardağı zeytinyağını benmari usulü hafifçe ısıt. İçine 15 - 20 damla limon suyu ekleyip iyice karıştır. Ellerini bu yağın içinde 5 - 10 dakika beklettikten sonra ılık su ve sabunla yıkayıp besleyici bir nemlendirici sür. hatta vazelin sürüp pamuklu eldiven giyip sabaha kadar bekletebilirsinde . eminim yumuşacık olcaktır ellerin

Gece yatmadan önce bolca vazelin sürüp bir kaç damla limon sıkın ve bir poşet geçirin.Sabaha yumuşacık olur ben hep yaparım.

bepanten buldum evde sürdüm, biraz geçirdi ama haşır haşır yapıyor ellerim acayip sertleşti :KK43: sızım sızım da sızlıyor...

arkadaşlar çok teşekkür ederim. yarın vazelin alıp yapacağım bunu. yapınca daha iyi olur inşalah..

vazelin sür yatarken çorap geçir ellerine yat sabaha pamuk gibi olur.bide kalitesiz sıvı sabun, elde bulaşık yıkamak, soğukta eldivensiz dolaşmak,elleri yıkarken buz gibi suyla yıkamak yapıyo bende elleriimin üzerinde yara oldu artık hakkaride görev yapıyorum çok soğuk burası.ılık suyla yıka ellerini işyerimizde sıvı sabun dandik kendim alıp yanımda götürüyorum lavaboya geçmiş olsun sizede

Bu formülü tek gecerim hem pratik hem de ellerin yağdan vicik vicik olmaz vazelini ellerine güzelde sür üzerine hafif Kolonya günde iki kez uygula sabah aksam ellerin pamuk gibi olacak yatarken ellerine eldiven falan daraltiyo bunlar beni

Neutrogena tüp bu konuda mucize gibi..
Bende de soğuklarda çatlıyor ellerim kıpkırmızı oluyor..

mevsim geçişlerinde mutlaka bepantene yada medacossol kullanın birde kırmızı kantoran yağınında çok iyi geldiğini duyuyorum deneyen tanıdıklarım var vazelinde alternatif olabilir

X