Elektrik faturası şoku

Ckolatakahve

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2018
3.231
2.669
Merhaba kızlar;
Konuyu doğru yere açmışımdır umarim.😔
Saçma bulabilirsiniz ama benim derdim bu;
2,5 aylık kızım var. Eşim calisiyor, memur ama ben çalışmıyorum, işi biraktim. Kızıma bakacak kimse yok. Biraz da kendim ilgileneyim büyüteyim, yaninda durayım diye çalışmak istemedim. En azından atanana kadar kızıma bakmak istiyordum.
Geleyim derdime.
Evimiz klimayla çalışıyor ve hiç kapanmıyor. Firin, buzdolabı, aydınlatma, çamaşır makinesi haricinde birşey calistirmiyoruz.
Geçen sene şofben de kullandığımız halde 200 civarı elektrik faturası gelirdi. Günlükte 3 4 defa firin calistirirdim.
Baktık böyle olmayacak, maaş yetmiyor bizde şofbeni çıkardık. Fırını da çok nadir çalıştırır oldum. Ama faturalar düşmek yerine uçtu.
3 ay önce 250 geldi şok olduk. Gereken yerleri falan arayıp sorduk, kullanmışsınız deyip gecistirdiler. Neyse ödedik. Sonraki ay 120 civarı geldi. Daha iyi şükür dedik.
Bu gün eşim faturaları ödeyeyim diye baktı. Tam 340 tl gelmiş. Bi 5 dakika falan telefonun ekranına baktım kaldım. Inanamadim. Belki ne var bunda diyeceksiniz ama inanın cook dikkat ediyoruz 😔
Önce hiç para hesabı yapmayan biz, şimdi 3 5 liranın hesabını yapıyoruz.
Sinirimi bozan da, böyle dikkat ettiğimiz halde bu kadar çok gelmesi.
Ne yapacagimi şaşırdım. Neyden nasıl kısmalıyım daha anlayamıyorum 😔
İşe baslasam kizima kim bakacak, daha küçücük. 😔 ki hemşire de almıyorlar. Küçük bir yerde oturuyoruz, az hastane çok eleman var. İş buldum diyelim, 500 tl falan yola vericem hastaneler uzak. Bakıcı tutsam çalıştığımın ne anlamı olacak.
Artık kafayı yiyecem.
Çok uzun oldu biliyorum. Özür dilerim. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim 😔
Tavsiyeniz olmasa bile içimi az da olsa rahatlattim❤
Herkese iyi, mutlu, huzurlu aksamlar ❤

Aramaktan ziyade gidip basvurun şahsen hata var muhakkak ufo ya da ona benzer bir şey calistirmiyorsaniz. Bence sizden öncekilerin faturalarını size kakaliyorlar

Merhaba kızlar;
Konuyu doğru yere açmışımdır umarim.😔
Saçma bulabilirsiniz ama benim derdim bu;
2,5 aylık kızım var. Eşim calisiyor, memur ama ben çalışmıyorum, işi biraktim. Kızıma bakacak kimse yok. Biraz da kendim ilgileneyim büyüteyim, yaninda durayım diye çalışmak istemedim. En azından atanana kadar kızıma bakmak istiyordum.
Geleyim derdime.
Evimiz klimayla çalışıyor ve hiç kapanmıyor. Firin, buzdolabı, aydınlatma, çamaşır makinesi haricinde birşey calistirmiyoruz.
Geçen sene şofben de kullandığımız halde 200 civarı elektrik faturası gelirdi. Günlükte 3 4 defa firin calistirirdim.
Baktık böyle olmayacak, maaş yetmiyor bizde şofbeni çıkardık. Fırını da çok nadir çalıştırır oldum. Ama faturalar düşmek yerine uçtu.
3 ay önce 250 geldi şok olduk. Gereken yerleri falan arayıp sorduk, kullanmışsınız deyip gecistirdiler. Neyse ödedik. Sonraki ay 120 civarı geldi. Daha iyi şükür dedik.
Bu gün eşim faturaları ödeyeyim diye baktı. Tam 340 tl gelmiş. Bi 5 dakika falan telefonun ekranına baktım kaldım. Inanamadim. Belki ne var bunda diyeceksiniz ama inanın cook dikkat ediyoruz 😔
Önce hiç para hesabı yapmayan biz, şimdi 3 5 liranın hesabını yapıyoruz.
Sinirimi bozan da, böyle dikkat ettiğimiz halde bu kadar çok gelmesi.
Ne yapacagimi şaşırdım. Neyden nasıl kısmalıyım daha anlayamıyorum 😔
İşe baslasam kizima kim bakacak, daha küçücük. 😔 ki hemşire de almıyorlar. Küçük bir yerde oturuyoruz, az hastane çok eleman var. İş buldum diyelim, 500 tl falan yola vericem hastaneler uzak. Bakıcı tutsam çalıştığımın ne anlamı olacak.
Artık kafayı yiyecem.
Çok uzun oldu biliyorum. Özür dilerim. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim 😔
Tavsiyeniz olmasa bile içimi az da olsa rahatlattim❤
Herkese iyi, mutlu, huzurlu aksamlar ❤
Ya çok ilginç ama bazen boşverince maddi konular daha çok yoluna giriyor. Hani umursamayınca verilen kiloların gitmesi gibi. Kafaya takmayınca bir türlü olmayan bebbeğe hamile kalmak gibi haha

Aramaktan ziyade gidip basvurun şahsen hata var muhakkak ufo ya da ona benzer bir şey calistirmiyorsaniz. Bence sizden öncekilerin faturalarını size kakaliyorlar
Canım inan calistirmiyoruz öyle bisey. Çalışırsak altından kalkamayız.
Eve ağustosta taşındık, yeni yapılmış. Ilk giren biziz. Tadilatı bizden bir ay önce falan bitmis

Elektriğe çok zam geldi bu sene ama klimayla ısınan bir ev için anormal gelmedi bana faturalarınız. Bizim klima olmadığı halde 120-130 lira genelde. Son bir iki aydır makinaları gece çalıştırıyorum 20-30 lira fark ediyor. Tavsiye olarak deneyebilirsiniz ama bence normal faturanız.
Ne bileyim yaa😔 askeri ücretle geçinsek ne yapıcaz bilmiyorum.
Arada 120 falan gelmesi bizi şaşırtıyor. O zaman da klima full çalışıyor. Makineyi sabaha karşı calistiriyorum bende hep

X