Elektrik trafosu ve ac son..lm..

ben trafoya değilde bebişin üç yaşın da olmasına ve sokakta bir büyük gözetimi olmaksızın oynamasına takıldım kızlar nacizane fikrimdir :1no2:
üç yaşın da savunmasız bir bebek tek başına sokakta oynamaz
onun hayatını trafo almış
bu bir çöp kamyonu yoldan geçen bir araba inşaattan düşen bir tuğla parçası da olabilirdii
ihmaller zinciriii
yazık olmuş bebeyee :1no2:

aman yarabbi bu nasil bir ihmaldir allah ailesine sabir versin
kendi cocuklugum geldi aklima hani elektrik strafosu üzerinde kuru kafa resimleri olurya iste bize kim söyledi bilemiyorum sakin ona yaklasmayin insanlari öldürüyor demisti mahallede cocouklar hic birimiz yaklasmazdik hatta yolun karsi tarafindan yürürdük

ben trafoya değilde bebişin üç yaşın da olmasına ve sokakta bir büyük gözetimi olmaksızın oynamasına takıldım kızlar nacizane fikrimdir :1no2:
üç yaşın da savunmasız bir bebek tek başına sokakta oynamaz
onun hayatını trafo almış
bu bir çöp kamyonu yoldan geçen bir araba inşaattan düşen bir tuğla parçası da olabilirdii
ihmaller zinciriii
yazık olmuş bebeyee :1no2:

katiliyorum canim yigenim sekiz yasinda ama ablam okula bile yanliz gidip gelmesine izin vermiyor kaldiki 3 yasindaki bebe

aynı olay sanırım... Konya demişsin.. biz de çok üzüldük komşumuz da çocuğun yanmasını görmüş etkisinden kurtulamadıklarını söylüyor onlar da :KK43: bi de yanık kokusu burnumdan gitmiyor diyordu :KK43: çok vahim di durum nasıl bi ihmal akıl almıyoor

cok üzüldum gercekten :gitme:

ama kizmadanda gecemicem

bu kapak bir yildir yok ve tüm ahali uyuyor

bir kimsede gidip belediyeye bildirememis mi ?

bu coluk cocugun ailesi bilmiyor mu tehlikeli oldugunu

niye coluk cocuklarina sahip cikmiyorlar gözetmiyorlar

icim acidi minik yavruya...

bak şimdi ne olacakkk bu trajedinin sonu ihmalden dolayı belediyeye dava açılacak -tatlicadiarzu-

pekalaa annenin ihmali :1no2:

ikinci dünya ülkesiyiz her yönüyle ne kadar kabul edemesektee
dünyyanın hani gelişmiş toplumun da bu olur
belediye trafo kapağını açık bırakır
küçücük savunması< bir bebe saldım çayıra mevlam kayıra sokaklarda cirit atar :1no2:
cehalet cehalet cehalet arkadaşlar :1no2:

cok üzüldum gercekten :gitme:

ama kizmadanda gecemicem

bu kapak bir yildir yok ve tüm ahali uyuyor

bir kimsede gidip belediyeye bildirememis mi ?

bu coluk cocugun ailesi bilmiyor mu tehlikeli oldugunu

niye coluk cocuklarina sahip cikmiyorlar gözetmiyorlar

icim acidi minik yavruya...

haklısınız kızlar bende sizin gibi düsünüyorum.hatta mahalledeki komsuyla konusurken anneninde ihmali var dedim,komsuda cocugun yanında 2 tane ablası oldugunu ve evlerinin önünde oynadıgını söyledi.abla dedikleride cocuk zaten 10 yaslarında iki kız..hatırlıyorumda ben cocukken annem dısarıya asla yalnız bırakmazdı beni.oyun oynamaya bile hep dedemle,annemle,babamla cıkardım.ben oynarken basımda beklerlerdi.o zamanlarda cocuk kacırma olayları vardı.korkarlardı..Allahım esirgesin kimseyi yavrusundan ayırmasın güzel Allahım:gitme:

benımde kardesım var 3 yasında ayyy yavrum uzuldum cocugun sonuna o anne kahrolur sımdi
ama ıhmalde var sanırım..allah sabır versın...

kızlar 6 gün önce memleketime konyaya geldim ve 26 agustos gününde olan ve etkisinden kurtulamadıgım bir olay anlatacagım sizlere..saat 16.30 civarıydı.odamda müzik dinliyordum.dısardan bagırma sesleri geldi.pencereden baktım bi kadın kendini yerden yere atıyor.birden etrafına bir sürü insan birikti.kadın duvarlara basını vuruyor,bagırıyor "hüseyinim"diye..sonra kucagındaki cocukla kostu kostu tam odamın altında yere yıgıldı kaldı.cocuk mosmor olmus,sacları kül gibiydi.esnaflar cocugu aldı hastaneye götürdüler..olayı anlamadıgım için asagı indim ne oldugunu ögrenmek için..olay içler acısı..cocuk arkadaslarıyla saklambaç oynuyormuş.elektrik trafosuna saklanmış ve cocugu elektrik çarpmış.elektrik trafosunun kapagı acıkmıs.neredeyse 1 yıldır kapagı yokmus...ve minik cocuk bugun hayata gözlerini yumdu..ihmal yüzünden hayatını kaybetti.daha 3 yasındaydı..

arkadaslar yollarda böyle elektrik trafoları gördügümüzde hemen belediyeye bildirelim bir daha minik canları almasın bizlerden :a015:

senağlamaay çok kötü oldum canımm:KK43:(ne diyecegimi bilemiyorum.Allahım sen büyüksün:çok üzgünüm:Allah ailesine sabır versin.çok feci bir olay nasıl unutulur kiii:KK43:(((
offf Allah rahmet eylesinn..o zaten bir melek nur içinde yatıyordur şimdi off çok fena oldum yaaa:KK43:((sende inşallah atlatırsın canım anlayabiliyorum yakınındaa olunca nasıl olabilecegini:KK43:(

allahim bu nasil bir imtahanmafoldumben
allah annesine babasina yakinlarina sabir versin:gitme:
ne olacak bu turkiyemizin hali trafolar acik birakilir kanalizasyon kapaklari acik birakilir ne zaman bilincli ve duyarli insanlar olacagiz acaba!!!!!!!!
bu basligi dunde okudum ama boyle seylerden fena etkilendigim icin tiklamadim simdi dayanamayip tikladim ve fena oldum kiyamam ben o yavruya allah cennetde kavustursun ailesine insallh
sizde insallh tez zamanda toparlanirsiniz:teselli:

ne bu simdi ya nasil boyle bir tehlike gormezden gelinir ille biri yavrusunu mezara mi vermeliydi cok yazik cok neden boyle kotu sonuclar olmadan biryerlerimiz kimildamiyor

allah esirgesin allah rahmet eylesin bu nasıl iştir ya bu nasıl ihmal ya illa can alması mı gerekti o rasıda simdi kapatılmıstır kesin allah sabır versin sahibine cok kötü allah korusun yarebbim sen esirge aminn
cük kötü oldum offoff canım benim simdi nasıl acı cekmiştir mafoldumben

X