Elektrikli ankastre cam ocak kullanan var mı ?

Nedesemolmuyor1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2019
2.804
1.414
31
Taşınacağım evde doğalgaz yok tüp yerine elektrikli ankastre cam ocağı alalım diye düşündük ama internette kimse memnun kalmamış çok kez yemeğim yandı tencerem tavam mahvoldu ısı ayarlaması zor falan yazmışlar öyle mi ? Ve çok yakıyor mu fatura kabarık gelir mi?

Taşınacağım evde doğalgaz yok tüp yerine elektrikli ankastre cam ocağı alalım diye düşündük ama internette kimse memnun kalmamış çok kez yemeğim yandı tencerem tavam mahvoldu ısı ayarlaması zor falan yazmışlar öyle mi ? Ve çok yakıyor mu fatura kabarık gelir mi?
Asla doğalgaz ve tüplü gibi kızartma yapamıyorsunuz öncelikle onu belirteyim. Alevli olmadığı için ve belli ısıda kapanıp soğuğunca açtığı için ısıyı arttıramıyor. Çok kullanışsız. Elektrik açısından fazla gelmiyor franke bizdeki. Yemek kaynarken altını kapatıp ocakta bırakamazsın ocağın soğuması çok geç oluyor taşırıverir çok çorba taşırmışlığım vardır unutupta. Tencerelerinide elektrikli ocağa uygun olan modellerden alacaksın tabii.

Asla doğalgaz ve tüplü gibi kızartma yapamıyorsunuz öncelikle onu belirteyim. Alevli olmadığı için ve belli ısıda kapanıp soğuğunca açtığı için ısıyı arttıramıyor. Çok kullanışsız. Elektrik açısından fazla gelmiyor franke bizdeki. Yemek kaynarken altını kapatıp ocakta bırakamazsın ocağın soğuması çok geç oluyor taşırıverir çok çorba taşırmışlığım vardır unutupta. Tencerelerinide elektrikli ocağa uygun olan modellerden alacaksın tabii.
Anladım teşekkürler keşke kullanışlı olsaydı çok güzel olurmuş 😕 ankastrenin fırını oldugu için tüpe ayrı bir yer lazım tüpe yer yok dolabın içine koycaz mecbur o zaman

Elektrikli ocaklar vitroseramik ve induksiyonlu diye ikiye ayriliyor.vitroseramik yukardaki arkadasin anlattigi gibi aynen.sanirim yemek falan tasinca silmek icin sogumasi lazimmis.ama ona her turlu kap uyumlu diye biliyorum.induksiyonlu olanda boyle bir sorun yok sadece uzerindeki tencereyi isitiyor elinizi asla yakmiyor ben de onu almayi dusunuyorum.induksiyon ocak sadece celik ve dokumle calisiyor ama temizligi icin bence deger.bence bunu bi arastirin memnun olan cok fazla.

X