Elektrikli eşyayı ödünç isteyen komşular...

benimde komşum yok ama kardeşimin komşusu ütüsü süpürgesi iğnesi ipliğine kadar ister en sonunda kedi sormuş kardeşime fazla kedi varmı diye

çok sıkıcı bir durum olur malesef. benden sadece köpeklerimi ister yan komşum:))

biraz sevebilirmiyiz der. köpüşlerde gider yarım saat 1 saat sonra getirir:)

yarama parmak bastınız valla.tamam çok zor durumda kalırsan istersin ama benimde bunu alışkanlık haline getiren komşum var malesef.kızı şehir dışına gidiyormuş terminalde resmini çekmek için fotoğraf makinamı bile istedi.bende hayır diyememe gibi bi hastalık olduğundan kim ne istese veriyorum.kızıda bi gün silk-epil imi istedi önce tamam dedim sonra napıyorum ben donumu isteseler onuda vercem deyip kızı aradım onu veremem canım sonuçta tüylerimi aldığım bişey olmaz dedim artık ilk defa.bende kimsenin eyasını isteyemem.

benim komşum da rondomun bıçağını kırdı
"üzüldüm şimdi" deyip çıktı işin içinden
o günden belli kimseye böyle şeyleri ödünç vermem diye söz verdim kendime
ama belli olmaz işim isteyen olursa hayır da diyemem galiba:gitme:

offf bu konuda çok doluyum war 1 tane beni deli ediyor her günnn birşey istenirmi yaa her günnnnnnnn evvelsi gün tüpü bitmiş elektrikli ocak istendi dün bulaşık mak.deterjanı bitmiş o istendi bugün suyu bitmiş o istendi kış başında elektrikli soba alındı ben pek kullanmyorum ama kendi malı gibi kışı bununla geçirceğini çok kolay bi şekilde yüzüme söyleyen bi tip deli olcammm ya daha unuttuğum okadar çok şey warki bi un çıkarıp bana kek yaparmısın yok çocuğuma bak ya insan anlamazmı ya bn bu kadar şey istiyorum bu kız neden rdahahiç birşey istemedi diye düşenemiyormu sigara paketi bile yaa gerçi şimdi öle demiyim sigaralar geri geliyor ama 2-3 ay sonra 7-8 paket biriktirior taksit taksit geri werior sigaran yoksa içmiceksin ya bu kdar basitt annemin kiracısı aynı zmanda birkaç aydır kirada ödenmiyorr yuhh diyorumm bir önce gitsin istiyorum deli olcammm hee birde internetimin şifresini istemişti acil bi iş warmış eşinin benimkinin sınırsız olduğunu bildiği için akşamları giriyor nete bana sormadan ben burdan ışığından anlıyorum şifremi değiştircem yarın acaba ne yapıcak ne dicek çok merak ediyorum kesin isticek birdaha kendimden hayır diyemediğim içinnn nefret ediyorum ama patlama anı yaşancak yakında çok kötüyüümm yaaa:KK43:(((

Son düzenleme:
isteyince vermiyeceksin kötü komşu insanı mal sahibi yaparmış benim komşumda fırınımı alıyordu getirmek yok lazım olunca ben ondan istiyordum baktım olmuyor yine istediginde veremiyecegimi söyledim baktım bir hafta sonra fırın aldı oda kurtuldu bende:umursamaz:

Bizim komuşularımız ellerinde sürahiyle gelip su, 6 dilim ekmek, 5-6 tane soğan- patates( miktarda veriyorlar), süt, küçük tencereyle yoğurt kabı, ütü, saç kurutma makinası, elektirik süpürgesi isteyip duruyorlar.... yiyecek kısımlar hariç elektrikli aletleri gidip istemeden geri de getirmiyorlar ben de vermiyorum....kimseden de istemem ...

Komşum mikserini verirmisin....

Kommşu saç kurutma makinası...

Komşu sizin fotoğraf makinasını versen haftasonu pikniğe gidicezde...

Tost makinan müsaitse versen canım tost çektide...

En son elektrik süpürgemi istedi komşumun biri vedim...

Ve şuan acayip sinirliyim .kablosunu çekip bırakıyordun kendisi sarılıyordu .bilirsiniz çoğu süpürge öyle benim komşu neresinden çektiyse artık daha kapanmamış.

Bozulmuş kısaca ...süpürgeyi verdikten sonra evde değildim ve kendiside memlekete gitti anahtarını başka bir komşuya bırakmış alsın diye.az önce gittim aldım kabloyu dolamış bırakmış sinir oldum yaa.

Hayır telefonlada görüştük hiç bir şey demedi.insan yapamadım kabloyu bozuldu galiba kusura bakma felan der.

Ama artık yemin ettim elektrikli eşya vermiycem kimseye.

Sizinde oluyormu arkadaşlar fotoğra makinanıza kameranıza kadar isteyen...

kimseden kolay kolay bisey istemem hatta aklıma gelmez istemek
ama gecen gun ilk kez komsunun elektrikli supurgesini aldim mecburen, benimki aniden bozulmustu
supurup hemen geri verdim

Ben kendim istemem..Herşeyim var çok şükür..Çok dikkatli kullandığım için de genelde sağlamdır eşyalarım..

Enteresandır ki; elektronik eşyamı isteyen de pek olmadı bugüne kadar..Sıradan bir kişi istemez zaten sanırım, sıradan bir komşuya vermek istemem, tabii o an belli olmaz, belki çok sıkışmıştır vs.

Ama çok yakın arkadaşlarım isterse veririm, yakın bir arkadaşımdan da örneğin foto makinemi esirgeyemem doğrusu...

Yalnız kişisel aletlerimi kimseye asla vermem, epilasyon aleti gibi mesela..

X