Elektrikli Süpürgeler ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE BİLGİMİ PAYLAŞIYORUM, BOŞUNA PARA VERMEYİN!!!

champagneshimmer

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2010
16.021
5.086
eeevvettt motor ve emiş (çekiş gücü ) üzerine yaptığım engin bilgilerimi gene ve gene paylaşıyorum.
LÜTFEN HANIMLAR DİKKKAAT EDİN.
elektrik süp. kutu üzerinde yazan 3000 w 5000 w 1600 w yazılarına asla inanmayın. çünkü o yazılanlar motorun çekiş -emiş gücünü simgelemez.
EMİŞ GÜCÜ : 400 W VE ÜZERİ OLMALIDIR.
ALDIGINIZ ÜRÜN 350 W EMİŞ GÜCÜNDE İSE ZAMANLA( TOZ VE KULLANIM ALANINA GÖRE DEĞİŞİR) GÜÇ DÜŞÜMÜ - KAYBI GÖRÜLÜR. YANİ 350 W EMİŞ GÜCÜNDE Kİ MAKİNE ZAMANLA 200-250W CEKMEYE BAŞLAR.

makinelerin emiş - çekiş gücü kullanma klavuzlarında yazar. EMİŞ-ÇEKİŞ GÜCÜ diye. belirtmek zorundadırlar. eger belirtilmeyen varsa sakın almayın.
örnek :
kutu üzerinde 6000 w yazan makine ve emiş gücü de 250-300 w : fiyatı 500 tl
kutu üzerinde 1200 w yazan makine ve emiş gücü 250-300w : fiyatı 100 tl
bu durumda siz 400 tl fazladan vererek kandırılmış oluyorsunuz.
gecen akşam 2 arkadaş ile konuştuk ve bütçeyi aşııırrıı yormadan alacağınız
garanti servis ve yedek parça konusunda geniş agı olan ARÇELİK marka ürünün uygunca olduğuna kadar verdim. onlar alır almaz ama ben benim makine bozulduğunda bunu alırım.

http://urun.n11.com/elektrikli-supurge/arcelik-s-4910-tornado-silence-P94217475
ek not : gecen akşam araştırmalarım dogrultusunda öğrendim ki bazı firmalar motor emiş gücüne ve elektrik tüketimi gibi bazı motor özellikerine başka isimler ve sınıflandırmalar koymuşlar.
örnek :
(buzdolaplarındaki +++a lar gibi. bunu bile bizler yanlış biliyoruz +++ a demek enerjiden 3 kat tasarrfu eder demek değil. a soğutma A dondurma a enerji. durum budur. )
Enerji Verimliliği Sınıfı : C (yeni kötü ama idare eder )
Sert Zeminde Toz Toplama Sınıfı C ( kötü ama idare eder)
Halıda Toz Toplama Sınıfı D ( BERRRRBAATTT )
BÖYLE BİR URUNUN FİYATI İSE 350 TL.
bu tavsiye ettiğim ürünü almak zorunda asla değilsiniz. ben kısıtlı bir sürede daha önceki araştırmalarıma da dayanarak ya homend almayı düşünürdüm. Arçelik markayı yeni gördüm. sizde araştırın ve size hangisi uygun gelirse onu alırsınız.
TEK SIKINTIM BİZLERİ KANDIRMAYA CALIŞANLAR. KANDIRILMAYALIM.

konuyu taşıuyabilirsiniz sorun değil lakin sunu da ekleyeyim :
bu konuda gerçekten cok araştırdım. ve bilgimi herkes ile paylaşmak istiyorıum.
ayrıca bununla ilgili yanlış değilsem satıcı-üreticilerin tüketicileri kandırması yüzünden devletin ilgili birimi bununla ilgili bir zorunluluk getirdi diye hatırlıyorum. mutlaka emiş -çekiş gücü yazılmalı belirtilmeli.

şıkmış da,
şarjlı öneriniz var mı?
şarjlı makine cok sağlıklı değil. şarj ömürleri içinde ki piller yüzünde sıkıntı. şarj tutmaz hala geldiklerinde içinde ki pili servisler değiştirmiyor yada cok pahalıya değiştiiyorlar. makinenin yarı parasından fazlasını da isteyebiliyorlar. ama genelde bu bozulmuş at artık diyorlar.
eger sarj tutmadığında içindeki pil nasılsa aynısı nı alıp makinenin içine eşiniz filan becerikli ise yerleştirip kullanabilirsiniz.
bu şarj ve pilleri konusunda eşim benden cok daha bilgili. bu yüzden hangi marka nasıl şarj mekanizması nedir nasıl pil olmalı vb. şeylere yorum yapamam. yanlış bilgi verebilirim.

şarjlı makine cok sağlıklı değil. şarj ömürleri içinde ki piller yüzünde sıkıntı. şarj tutmaz hala geldiklerinde içinde ki pili servisler değiştirmiyor yada cok pahalıya değiştiiyorlar. makinenin yarı parasından fazlasını da isteyebiliyorlar. ama genelde bu bozulmuş at artık diyorlar.
eger sarj tutmadığında içindeki pil nasılsa aynısı nı alıp makinenin içine eşiniz filan becerikli ise yerleştirip kullanabilirsiniz.
bu şarj ve pilleri konusunda eşim benden cok daha bilgili. bu yüzden hangi marka nasıl şarj mekanizması nedir nasıl pil olmalı vb. şeylere yorum yapamam. yanlış bilgi verebilirim.

sağol canım, ev minik olunca ve ayrı kiler olmayınca süpürge falan hep dert oluyor.
ben şarjlı şu an elektrolux kullanıyorum, ortalıkta geziyor :)

Kutu veya ürün üzerinde yazan 2000 w yaktığı elektrik demek bunu biliyo olmanız lazım.

Ütüde özellikle herkes bu hataya düşüyo buhar gücüne bakmak yerine harcadığı enerjiye bakıp alıyolar.
aynen. ama satıcılar bunu dile getirmiyorlar. ve sırf süpürgede ütü de değil bir cok şeyde kandırılıyoruz.
eksik fazla neyse bildiklerimi yazmak istedim

Bu vesileyle ben de bu ürünü kınıyorum,sakın para bayılıp da almayın. İlk çıktığında aldım,orta kısmı kırıldı. Sıfırıyla değiştiler,onda da aynı sorun olacak gibi. Şarjı hemen bitiyor, ağır vb. vb. bir ton sorun .Asla tavsiye etmiyorum.
MCSA00651448_E1029_BCH6ATH25_300132_def.jpg

Emiş gücü önemli tabi ki.
Fakat 300 watlik emiş gücü bazen 400 den daha iyi çeker. Bu ürünün kalitesine bağlı.

Arçelikte çin malı nihayetinde.
Çokta güvenmemek lazim ve hantal duruyor.

sağol canım, ev minik olunca ve ayrı kiler olmayınca süpürge falan hep dert oluyor.
ben şarjlı şu an elektrolux kullanıyorum, ortalıkta geziyor :)

Senin şarjlı bu mu :)
IMG_20160503_145209.jpg

Sulu çekim de yapıyor.
Ben memnunum :)

Emiş gücü önemli tabi ki.
Fakat 300 watlik emiş gücü bazen 400 den daha iyi çeker. Bu ürünün kalitesine bağlı.

Arçelikte çin malı nihayetinde.
Çokta güvenmemek lazim ve hantal duruyor.
öyle bir şey olamaz. onun soruınu başkadır. motor boğulmuş, toz kaçmıştır yani. motor hatasıdır.
tek birşeye katılırım ve eklerim : Arçelik ve diğer tüm markaların Çinde fabrikaları var. bu yüzdenden made in china yazanlardan uzak durun. mesela tefalde cinde başka ülkelerde tava tenzere üretir ama madi in france olan almanız gerekir.
faaakkaaattt : made in germany yazar ama menşeei çin olabilir. bu ne demek : parçalar cind üretilmiş almanyaya gelmiş. almanya da da birleştirilmiş. :KK70: durum kötüüü

Ben süpürgemi değiştirecektim en azından fikir oldu teşekkürler... Şarjlı yerine kablolu günlük süpürge alabilirsiniz ben Arçelik'in 110 tl ye günlük süpürgesini aldım çekiş gücü gayet iyi çok memnunun biraz ağırlığı var sanırım oda motordan dolayı eeee o kadarda olmalı hafif olunca etmiş gücü azalıyor haliyle...

öyle bir şey olamaz. onun soruınu başkadır. motor boğulmuş, toz kaçmıştır yani. motor hatasıdır.

Olur :)
Ürünün kalitesi diyorum. Filtresi, motoru ne kadar kaliteli olursa o kadar iyidir çekiş gücü.

Bu kesin böyle olacak diye bir sey yok.
Vatan da mediamarkta bir bakın ne demek istediğimi anlarsın

Ben süpürgemi değiştirecektim en azından fikir oldu teşekkürler... Şarjlı yerine kablolu günlük süpürge alabilirsiniz ben Arçelik'in 110 tl ye günlük süpürgesini aldım çekiş gücü gayet iyi çok memnunun biraz ağırlığı var sanırım oda motordan dolayı eeee o kadarda olmalı hafif olunca etmiş gücü azalıyor haliyle...
bende de Arçelik. elipso var idare ediyor beni. ne zaman bozulur o zman atıcam. benimkinin garantisi olmadığı için kablo kırığı vardı yeni kablo taktım. açtım bir güzel ( ki benimkide agır ) motoru görsen bu mu dedi görünce...motor hafif ve kçük. yapısal olarak ağırlar.

şu canım, aynen,
bir de kılları parçalıyor, hiç fırça temizlemiyorsun.
ama sonradan gücü düşer mi bilemem, şu an yarım saat gidiyor şarj sanırım.

ImageExternal.aspx

Guzelmis :KK37:
Electroluxse zaten gözüm kapalı güvenirim
Filtresi var mi?
Ben elimde kalan parayla rapido alabilmistim ancak :KK53:

Olur :)
Ürünün kalitesi diyorum. Filtresi, motoru ne kadar kaliteli olursa o kadar iyidir çekiş gücü.

Bu kesin böyle olacak diye bir sey yok.
Vatan da mediamarkta bir bakın ne demek istediğimi anlarsın
ben 5 yıl değişik ürünlerin motorları ile uğraştım. motorların performansları faklılık gösterir. ama bu emiş gücünü etkilemez.
o durum farklı.
cok teknik yaa.. en basit hali ile durum bu.

Guzelmis :KK37:
Electroluxse zaten gözüm kapalı güvenirim
Filtresi var mi?
Ben elimde kalan parayla rapido alabilmistim ancak :KK53:

evet filtresi var.
evim küçük, bana yetiyor ya, eskisi büyüktü daha iyiydi çekim gücü ama, kablo derdi, nereye koyacağım derdi vardı, ben de anneme verdim, buna geçtim.

ben 5 yıl değişik ürünlerin motorları ile uğraştım. motorların performansları faklılık gösterir ama bu emiş gücünü etkilemez.
o durum farklı.

Motorla ilgilenen ilgili kişilere danışın test etsinler artik firmaların bu konuda bile yalan yazdıkları oraya çıkacaktır.
Kendim test ettim yani.

X