Elektrikli Süpürgeler Elektrikli süpürge tavsiyesi-Torbalı veya torbasız uzun ömürlü

mavihanim

Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2019
5
2
28
Herkese merhaba kizlar, birkac gündür elektrikli süpürge arayışındayım ancak her baktığım makinenin yorumlara göre birkaç ay içinde emiş gücü azaliyormus arıza vermeye veya parçaları bozulmaya başlıyormuş. Bu konuda önerisi olan var mı uzun süreli kullanımı olsun istiyorum ama çokta bütçem yok malesef. Torbalı veya torbasız fark etmez, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim 🥰

Herkese merhaba kizlar, birkac gündür elektrikli süpürge arayışındayım ancak her baktığım makinenin yorumlara göre birkaç ay içinde emiş gücü azaliyormus arıza vermeye veya parçaları bozulmaya başlıyormuş. Bu konuda önerisi olan var mı uzun süreli kullanımı olsun istiyorum ama çokta bütçem yok malesef. Torbalı veya torbasız fark etmez, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
Kablolu da kablosuz da dyson öneririm canım.
Hakkını veriyor.

Teşekkür ederim fiyati epey yüksek geldi bize ama hangi modelini önerirsiniz ikinci elde bakıyorum.
Ben kablosuz olarak dyson absolut kullanıyorum.Çok çok çok memnunum.
Kablolu olarak rainbow marka sulu süpürge var.Ayda bir acarsam onu aciyorum .
Ama her güne gündelik icinde dip kose icinde dyson.
Kablolu olarak ablamda dyson eski bi modeli vardı ama yenilerinden bir arastir istersen canım fikrim yok model konusunda.

Ben kablosuz olarak dyson absolut kullanıyorum.Çok çok çok memnunum.
Kablolu olarak rainbow marka sulu süpürge var.Ayda bir acarsam onu aciyorum .
Ama her güne gündelik icinde dip kose icinde dyson.
Kablolu olarak ablamda dyson eski bi modeli vardı ama yenilerinden bir arastir istersen canım fikrim yok model konusunda.
Tekrardan teşekkür ederim bakteri ürettiği için sulu düşünmüyorum ama dediğiniz modele de bir bakayım 🤗

Herkese merhaba kizlar, birkac gündür elektrikli süpürge arayışındayım ancak her baktığım makinenin yorumlara göre birkaç ay içinde emiş gücü azaliyormus arıza vermeye veya parçaları bozulmaya başlıyormuş. Bu konuda önerisi olan var mı uzun süreli kullanımı olsun istiyorum ama çokta bütçem yok malesef. Torbalı veya torbasız fark etmez, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim 🥰
phi..ps netten aldim cok memnunum. 1000 lira civarı

En İyi Elektrikli Süpürge Tavsiyeleri 2021 (Markalar & Yorumlar) böyle bir yazı buldum bi inceleyin isterseniz detaylıymış. ben baya önce almıştım o yüzden aynı modeli önermedim şimdi

Elektrikli Süpürge Çeşitleri Nelerdir?

Elektrikli süpürge çeşitleri temel olarak elektrikle çalışan elektrik süpürgeleri ve şarjlı elektrik süpürgeleri olarak 2 ye ayrılıyor. Ayrıca filtre ve toz depolama teknolojilerine göre de aşağıdaki çeşitlere ayrılıyor:

Toz Torbalı Elektrik Süpürgeleri

Süpürgenin içine dolan tozun, hazneye takılan ekstra bir toz torbasına toplandığı elektrikli süpürge modelleri bu kategoride yer alıyor.

Toz Torbasız Elektrik Süpürgeleri

Torbası olmayan süpürgelerin toz haznesi çöpe boşaltılıp yıkanarak temizleniyor. Ekstra bir masraf yapmanıza gerek kalmadan kullanabileceğiniz toz torbasız modellerde haznenin temizliği konusu biraz zorlayıcı olabilir.

Su Filtreli Elektrik Süpürgeleri

Torba yerine su dolu bir hazneye toz ve kiri hapseden bu elektrikli süpürge çeşidi haznenin temizliği sırasında partiküllerin çevreye dağılmaması için idealdir. Ancak her seferinde toz haznesinin zaman kaybetmeden temizlenmesi hem makine hem de ortam hijyeninin korunabilmesi için önemlidir.

Siklonik Süpürgeler

Son dönemlerde çok ilgi çeken bu gelişmiş süpürge çeşidi torba veya su olmadan çalışıyor. Toz bir haznede toplanıyor ancak siklonik elektrik süpürge modelleri torbasız modellerden daha farklı bir kategoride değerlendiriliyor. Çünkü makinenin filtresi gücünü kaybetmediği için emiş kapasitesinde de bir azalma yaşanmıyor.

Elektrikli Süpürge Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

En iyi elektrikli süpürge seçenekleri arasında dolaşırken en çok dikkat etmeniz gereken ayrıntıları bir liste haline getirdik. İşte elektrikli süpürge alırken nelere dikkat edilmeli listemiz:

• Alacağınız elektrikli süpürge için satış danışmanları makinenin watt değerinin gücünü yansıttığını iddia edebilir. Ancak esas dikkat etmeniz gereken şeyin makinenin emiş gücü olduğunu unutmayın.
  • En iyi elektrikli süpürge size en az iş çıkaracak olandır. Bu nedenle pratik kullanımı olan modelleri tercih etmeniz daha doğru bir karar olacaktır.
  • Süpürgenin aksesuarlarının üzerinde taşınabiliyor olması ihtiyaç duyduğunuz anda bu parçaların el altında olmasını sağlar. Ayrıca bu tip modelleri depolamak da daha kolaydır.
  • Makine filtresi kararınızı etki eden önemli bir özellik olmalıdır. Özellikle küçük partiküllerde bile etkili olan HEPA filtreleri olan ve/veya Siklonik modellere göz atmanızı öneriyoruz.
  • Makinenin güvenilir bir markanın ürünü olması satış sonrası servis ve destek konusunda da sıkıntı yaşamamanız için bir güvence olacaktır.

Elektrikli Süpürge Mi Robot Süpürge mi?

Elektrikli süpürge mi robot süpürge mi daha iyi gibi bir ikilemle son zamanlarda çok sık karşılaşıyoruz. Robot süpürgelerin hızlı yükselişi ve popüler olması nedeniyle kullanıcıların kararsız kaldığı bu konuda yanıt verebilmek de çok kolay değil. Ancak evi siz yokken süpürecek, silecek bir yardımcı isterseniz o zaman robot süpürge modelleri daha çok işinize yarayabilir. Kontrol elimde olsun diye düşünüyorsanız da standart elektrikli süpürge modelleri arasında bir tercih yapabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
X