Anket Elimiz değsin yeter part 1

mavidelisiii

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2019
739
2.608
Merhaba arkadaslar. ben evli ve 3 cocuklu ve calisan biriyim. isim bir hayli yorucu oradaki mesai bitince evdeki tatli mesai başlıyor. Ama evi bir gorseniz bu ara yagmurda cam silmeye calismak gibi evin duzeni. bir tarafi yapiyorum bir gun sonra baska tarafi 3 kati batmis oluyor. simdi herseye yetemeyiz mukemmel olamayiz farkindayim. fakat sistemli ve planli gidersek beraber saat gibi isler hersey bence.

Ben ev icin dip kose temizlige baslamak istiyorum. (yardimci falan almak istemiyorum). herseyi birden yaparsam biterim. az az yaparsam bitiremem ☺☺☺
bende her hafta bir odayi detaylica bitirmek istiyorum. bu arada gunluk isler olacak tabi. ilk haftaya muftaktan basladim. bugun ki ilk noktam gorevim odevim yada her ne dersek buzdolabini ic ve dis alt ve ust iyice temizlemek. sonra vakit kalirsa erzak dolabi yok eger kalmaz ise yarina. önemli olan bu temizligi korumak. bir iki gun sonra atiyorum bardak dolabina gectiysem buzdolabina soyle bir bakar geceriz.

Bunlarin yaninda kendimle ilgilide bazi kurallar koymak ve bunlari surdurmek istiyorum. ornegin sunu sunu yapmadan asla yatmayacagim. yada mutlaka artik bunu yapacagim gibi. bunlari beraber cogaltabiliriz. ya da birbirimizden fikir alisverisi yapabiliriz. mutfak degilde su odadan baslayalim gibi.

Boyle topikler oldugunu biliyorum. fakat cogu ev hanimi. ve herkes gunluk yaptiklarini yaziyor. burada amac bastan baslamak ve hepimizin ayni seyi yapip bir iki haftada elimizin degdigini farketmekkk farkettirmek yani oyle temiz oyle pak oyle düzenli. bir kadin eli degmis gibi. ben once sonra resimleri paylasmakda istiyorum. hattagirevi ilk bitiren burada baska gorev verme hakki alsin☺.
Ne dersiniz ? Var mi katilmak isteyen?😘😘😘

Son düzenleme:
ben kendime bir mantar pano aldim. planlarimi ve notlarimi yazmak icin. ben basliyorummmmm.....
15982871815082044013356.jpg
15982871815082044013356.jpg

Eklentiler

• 20200824_193617.jpg
    20200824_193617.jpg
    69,5 KB · Görüntüleme: 184
vee temizledimm... yerlestirdim. icime sindire sindire. simdi sirada erzak dolabim var ama iki gundur iyi degilim yarin baslicam yine. durmayacagim birakmayacagim.

Eklentiler

• 20200824_210111.jpg
    20200824_210111.jpg
    51,9 KB · Görüntüleme: 180
ben buradan listemi paylasayim bariii.en azindan 4 5 tanesini benim icin gunluk tutmak ve ilerlemyi gormek icin durdun bi kenarda..
  • buzdolabi ic dis alt ust silmek yerlestirmek
  • erzak dolabıni sil yerlestir
  • bardak dolabi sil yerlestir
  • tencere dolabi sil yerlestir
  • aspirator detayli
  • ocak detayli kurdan arti dis fircasi ile
  • camasir makinesi temizleyici ile ve ic dis alt ust
  • kasik catal cekmecesi ve altindaki iki cekmece bosalt sil yerlestir fazla herseyi at.
  • firin temizligi
  • lavoba alti temizlik ve duzeni
  • bulasik makinesi temizleyici ile alt ust ic dis gebel temizligi
  • mutfak cami ve panjuru
  • mutfak duvarları
  • yemek masasi ve sandalyeleri silme
  • mutfak zemini
  • mutfak halisini yika kurut ser bu haftaki hedef mutfakkkkkkk diger rutin isler bitince kalan vakitte bu listeden devam canlar. katilmak isteyen olursa buralardayim

Merhaba cnm. Tam böyle bir topik açmak üzere iken seninkini gördüm. Bende aynı dertten muzdaripim. Mesela sabahları güne sporla başlamak istiyorum bir sürü program indirdim duruyor öyle. Çocuklarla verimli vakit geçirmek istiyorum falan. Kimse yazmamis hâlâ aynı karardaysan ben varım 😜 beraber hedef koyup resim atalım ki o gazla yaparız ne dersin

Merhaba cnm. Tam böyle bir topik açmak üzere iken seninkini gördüm. Bende aynı dertten muzdaripim. Mesela sabahları güne sporla başlamak istiyorum bir sürü program indirdim duruyor öyle. Çocuklarla verimli vakit geçirmek istiyorum falan. Kimse yazmamis hâlâ aynı karardaysan ben varım 😜 beraber hedef koyup resim atalım ki o gazla yaparız ne dersin
coook ozur dilerimm simdi gordum mesajini misafir fasli vardi bende ailem gitti simdi de arkadaslarim geldi. ben teklifinee sonuna kadarer varimmm.

Estağfurullah olur öyle🤗 var mı elinde bir listen aklında hedeflerin. Çok çabuk gaza gelen bir insanım ben o yüzden işin içine başkası girdimi şak şak yapiveriyorum kendinden istekli bağyanlardan değilim ne yazikki 🤣

simdi ben dedigin gibi bi liste yaptim mutfaktan baslalayim diyorum. yukarida bi listem var. fakat misafir gelince yarim kaldi:olamaz: istersen sanada uyarsa oradan baslariz. bugun evdeyim. ortalik toplama ve suprme ve wc lere el atmayi dusundum sadece. istersen ilk gorevleri sen ver ne dersin. bu arada sende calisiyor musun. ve gelisin beni coook sevindirdi 😍

simdi ben dedigin gibi bi liste yaptim mutfaktan baslalayim diyorum. yukarida bi listem var. fakat misafir gelince yarim kaldi:olamaz: istersen sanada uyarsa oradan baslariz. bugun evdeyim. ortalik toplama ve suprme ve wc lere el atmayi dusundum sadece. istersen ilk gorevleri sen ver ne dersin. bu arada sende calisiyor musun. ve gelisin beni coook sevindirdi 😍
Yok evdeyim şimdilik ikide çocuk postunda beni sevindirdi 🥰

Çocuklardan kalan zamanlarda anca rutinim. Mesela mutfak. Off bazen toplamak bile işkence geliyor bana sende de öylemi severek mi yaparsin

Gördüğün üzere çok erken başlıyorum güne ve firsatim olsa enerjim olmuyor

Eklentiler

• 15995705767127517901738989473521.jpg
    15995705767127517901738989473521.jpg
    132,1 KB · Görüntüleme: 188
duruma gore degisiyor. cok biriktirmissem kendime kizginligimdan iyice strese sokuhorum kendimi. aslinda bakinca isler cok zaman almıyor. makine bosaltmak en en en fazla 10 dakika bende. geri koymak 5 dakika. bence ilk kural biriktirmemek. sık sık uzerinden gecmek. ve etrafi toplayarak ve kendimiz icin birsey yaparak yatmak. sen varsan ben varim. ben oda oda plan yaptim. sen ilk nereden baslamak istersin.

Mutfaktan en uygunu. Mutfak temiz olunca heryer temizlenmiş gibi hissediyorum. Odaları tek tek yeni bitirdim ama cam perde ve kapılara girmedimmutfak sonrası bunlar var hedefimde

Pelinceee Pelinceee ben oda oda dolasarak daginiklik toplamaya basliyorum. ozellikle cocuk odasi cok kotu su an. yarindan itibaren sistmli baslayalim. buzdolabi temizligi ile.

Pazartesi çal dersler başladı. Pazar günü çocuk odalarını temizledim gece yarısına kadar. Tek tek oyuncaklara kadar el attım. Oralar tamam. Geriye 3oda ve mutfak kalıyor. Mutfaktan yarın başlayalım. Gündüz ekstra birşey yapamıyorum zaten

X