Aile Planlaması Ella- ertesi gün hapı kullanimi sonrasi âdet gecikmesi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

sinemb1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2019
5
0
Kızlar merhaba,
ben ella kullandim ilk 8 saatde ve âdetim 10 gün gecikti. 1 aydır kendimi dikkatlice takip ediyorum.
Ne bir âdet belirtisi var ne de hamilelik belirtisi var=(
Ilacin yan etkisi de olmadı.
3 gündür, Stres ve korku içerisindeyim. Yüzümde birkac tane küçük sivilce çıktı sadece, baharatlı yemek yediğim için olabilir.
Âdet söktürücü icmeli miyim? Hamile kalmak istemiyorum. Bu konuları konuşabileceğim bir yakınım yok. Tecrübeli ablalarım yardimci olurlarsa sevinirim

Kızlar merhaba,
ben ella kullandim ilk 8 saatde ve âdetim 10 gün gecikti. 1 aydır kendimi dikkatlice takip ediyorum.
Ne bir âdet belirtisi var ne de hamilelik belirtisi var=(
Ilacin yan etkisi de olmadı.
3 gündür, Stres ve korku içerisindeyim. Yüzümde birkac tane küçük sivilce çıktı sadece, baharatlı yemek yediğim için olabilir.
Âdet söktürücü icmeli miyim? Hamile kalmak istemiyorum. Bu konuları konuşabileceğim bir yakınım yok. Tecrübeli ablalarım yardimci olurlarsa sevinirim
Hemen bir idrar testi alıp gündüz ilk idrarınla test yap canım ella düzensizlik yapabiliyor adette gecikme ya da kahverengi lekelenme tarzında adet gelmesi gibi.Zorlayıcı bile olabiliyor bazen hormonlarla oynadığı için.Öncelikle idrar testini yap en yakın zaman da hatta mümkünse yarın böyle işler şakaya gelmez

Merhabalar, mesajlarınız için çok Teşekkür ederim. Dün eczaneden 7.5 tl gibi bi fiyata iki farklı markanın testini yaptım sabah erkenden. Negatif çıktı 🙂 Ama, Ben de hâla âdet belirtisi yok, öyle bekliyorum hâla😕 Doktora görünmeli miyim? Biraz daha mı bekliyeyim Yoksa âdet söktürücü ilac mı alayım, ne yapayım bilmiyorum. Ileriki yıllarım için bir sıkıntıya sebep olmaz diye ümit ediyorum 😇 Benim gibi durumda kalan ya da fikri olan var mı? (Teşekkür ederim şimdiden )

Ella adeti erkene alir geciktirmez aslinda isterseniz biraz bekleyip tekrar alin test

Herkesde ayni etkiler olmuyor maalesef burada adetini geciktiren de okudum.
Tedbir amaclı doktora git istersen.
Ama testte negatif çıktıysa yoktur, stresten adet olmuyorsundur muhtemelen.

Teşekkür ederim mesajınız için. Stresten dolayi olabilir, tekrar test yapıcam en kısa zamanda. Iyi geceler dilerim

Ella adet döngüsünü değiştiren bit ilaç siz yine de test yapın içiniz rahatlasın

Evde test yapmıştım gecen hafta 2 farklı markanın testi ile. Negatif çıkmıştı.
Ayin 11inde âdet oldum (5 gün önce) Doktora gitmedim hâliyle .
Önümüzdeki hafta tekrar evde test yapıcam emin olmak adına. Mesajınız için çok teşekkür ederim.

Merhabalar, dün sabah, evde 2 farklı markanın gebelik testini yaptım. Ikisi de negatif çıktı. Artık emin olabilirim sanırım😊 Tüm mesajlarınız ve destekleriniz için teşekkür ederim hepinize. Iyi akşamlar diliyorum.

Merhaba Kızlar, Yıllardır bir konuda örnek aldıgım bazen aradıgım sorulara cevap buldugum bu siteye ilk kez yazıyorum...
Oncelikle bundan 3 sene once kaza ilişki sonrası ella kullandım yaklasık 12 saat sonra ve hamile kaldım
Gecen ay 13 agustos regli bitinminden 1 gün sonra ilişkim oldu ve kondom yırtıldı 15 agustosta ella kullndım ve 27 agustosta regli oldum (1ellayı kullandıktan 12gün sonra )4-5 gün kadar 3 kere test yaptım negatif ama aynı duyguları , kasık , bel agrıları mide bulantısı ve göğüste hassasiyet vs hepsini yasıyorum suan reglime 5 gün var ve ben ellayı içeli 1 ay oldu cıldırıcagım inanın stresten panik atak geçirdim yaklasık 2 saat önce ..
Sormak istediğim .. Sizce bu belirtiler agrılar ellanın etkisi mi ? Ellanın yan etkisi 1 ay sürer mi ?Yoksa reglime 5 gün kaldıgı için mi ? Yoksa hamilemiyim ??? Negatif cıkan test sonucum vs dıs gebelik mi ??? Veya ella kullandıktan 12 gün sonraki regli sandığım şey yerleşme kanaması mı ??? Lütfen yardım edin ... evet doktora gidicem ama su geceyi bir atlatsam pzt gidiceğim

Sonuc noldu benimde adetim gecikti 3 gundur ama. Benil syrtunle yoluyla olmustu yardimci olurmusunuz

X