Ella hap işe yarıyor mu ?

bella41

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2024
12
1
21
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi akşamlar. Erkek arkadaşım ile son regl günümün üstünden 19 gün sonra cinsel bir birliktelik yaşadık. İçime boşaldı , prezervatifin yırtılması sonucu ve hemen 1 saat içinde Ella ertesi gün hapı kullandım. Yan etkisinden mide bulantısı , baş ağrısı ve halsizlikleri ertesi gün yaşadım. Başka hiçbir yan etkisini o gün dışında yaşamadım ve o günle kaldı. Normalde regl olma tarihim 6 ocak olması gerekiyordu , uygulamaya göre başlangıç tarihim 6 ocak idi , ve 18 ocaktayız hala regl olmadım. Genelde düzenli adetim yoktur. Uygulamada gösteren ilk günde adet olmam. Bazen 5. Gün bazen 4. Gününde olurum. Fakat kaç gün geçti hala olamadım. Hamilelik belirtilerimde yok. 25 gün oldu ilişkide yaşanan bu durum. Sizce hamile olmuş olsam şimdiye kadar bi kanama veya bir belirti olmaz mıydı ? Gecikme hapın etkisi midir ?

Sizce durum nedir ? Kaç gün oldu regl olamıyorum. Karnım şiş gibi ama piskolojik mi bilmiyorum. Olamadığım gibi hamilelik belirtiside yaşamıyorum

25 gün olmuş ilişkiden bu yana. Zaten hamilelik belirtileri bu kadar erken ortaya çıkmaz genelde. Ella hapı hiç kullanmadım ama bir süre hormonlarda dengesizlik yaptığını biliyorum. Bundan dolayı olmamış olabilirsiniz. Kolayı var test yaptırın.

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi akşamlar. Erkek arkadaşım ile son regl günümün üstünden 19 gün sonra cinsel bir birliktelik yaşadık. İçime boşaldı , prezervatifin yırtılması sonucu ve hemen 1 saat içinde Ella ertesi gün hapı kullandım. Yan etkisinden mide bulantısı , baş ağrısı ve halsizlikleri ertesi gün yaşadım. Başka hiçbir yan etkisini o gün dışında yaşamadım ve o günle kaldı. Normalde regl olma tarihim 6 ocak olması gerekiyordu , uygulamaya göre başlangıç tarihim 6 ocak idi , ve 18 ocaktayız hala regl olmadım. Genelde düzenli adetim yoktur. Uygulamada gösteren ilk günde adet olmam. Bazen 5. Gün bazen 4. Gününde olurum. Fakat kaç gün geçti hala olamadım. Hamilelik belirtilerimde yok. 25 gün oldu ilişkide yaşanan bu durum. Sizce hamile olmuş olsam şimdiye kadar bi kanama veya bir belirti olmaz mıydı ? Gecikme hapın etkisi midir ?
Kan testi yap kesin sonucu görürsün.

Dış gebelik ve yumurtalık kaybı için soruyorsanız evet işe yarar. Başlığa göre yazıyorum içeriği hiç okumadım. Bilinçsizce kullandığınız bu hap doğum kontrol yöntemi değil, öyle kafaya göre kullanılacak bir şey hiç değil. Hormon bozukluğundan dış gebeliğe over kaybına kadar bir sürü şey yapıyor. Lütfen dikkatli olun

Dış gebelik ve yumurtalık kaybı için soruyorsanız evet işe yarar. Başlığa göre yazıyorum içeriği hiç okumadım. Bilinçsizce kullandığınız bu hap doğum kontrol yöntemi değil, öyle kafaya göre kullanılacak bir şey hiç değil. Hormon bozukluğundan dış gebeliğe over kaybına kadar bir sürü şey yapıyor. Lütfen dikkatli olun
Disleyip yirtmamislar sakin olun . İnsanlık hali

İçeriği okumadığımı başlığa göre yazdığımı yazmıştım . Burada o kadar çok ella kullanan genç kız görüyorum ki, gerçekten üzülüyorum. Konu sahibi içinse, içeriği şimdi okudum, hamile değilsin epey zaman geçmiş ilişkiden

Ben de geçen ay ella kullandım, 1 hafta adetim gecikti. Bugün gebelik testi yaptım, negatifti

25 gün olmuş ilişkiden bu yana. Zaten hamilelik belirtileri bu kadar erken ortaya çıkmaz genelde. Ella hapı hiç kullanmadım ama bir süre hormonlarda dengesizlik yaptığını biliyorum. Bundan dolayı olmamış olabilirsiniz. Kolayı var test yaptırın.
Yani olsa bi yerleşme kanaması vs muhakkak olurdu diye düşünüyorum. Yerleşme kanaması çoğu hamilelikte 2 hafta sonra aşa yukarı olmuyor mu ?

yerlesme kanamasi yasayanlarin orani dusuk, yuzde 25 gibi birsey. hamilelik testi yapmaniz lazim, hamileyseniz kesin cikar, degilseniz de regl olana kadar kafaniz rahat olur. testsiz emin olamazsiniz

Yani olsa bi yerleşme kanaması vs muhakkak olurdu diye düşünüyorum. Yerleşme kanaması çoğu hamilelikte 2 hafta sonra aşa yukarı olmuyor mu ?
Yerleşme kanaması o kadar az bir oranda olan bir şey ki çoğu kadında olmaz. Çok nadir olan bir durum. Ayrıca yerleşme kanaması reglden de çok farklıdır. Pıhtısız, açık pembe, kahverengimsi lekelenme tarzında neredeyse ped kirletmeyen bir akıntı şeklindedir.

Ben yerleşme kanaması yaşadım, ama çoğu arkadaşım yaşamamış.
Bence siz dört beş tane kaset test alıp ilk idrarla yapın. Hepsi başka marka olsun. Egerki varsa bişi hemen çıkar. Yada gidip kan verin, aklınızda kalmaz. O markayıda değiştirin derim, bir sonraki risk çünkü. Tekrar ella alamazsiniz. Mahveder sizi.

Siz bu tersti yaptığınızda regl olmanız gerekn ilk tarihten mi baz alarak saydınız yoksa olmanız gereken haftanın son gününden mi
Daha dün yaptım, yani gecikmeden sonra

İçeriği okumadığımı başlığa göre yazdığımı yazmıştım . Burada o kadar çok ella kullanan genç kız görüyorum ki, gerçekten üzülüyorum. Konu sahibi içinse, içeriği şimdi okudum, hamile değilsin epey zaman geçmiş ilişkiden
Evet ama bir belirti olmaması şuanlık olmadığı anlamına gelir mi ? Çünkü çok fazla bilgi var yerleşme kanaması vs olur diyen var bu süre içinde olmaz diyen var ? Test yapmaya da korkuyorum. Yani 6 sında başlayan bir takvim vardı ki takvimlerde gösterdiği gibi adet dönemim olmuyor zaten sapaniliyor bir kaç gün ama 20 si oldu hala yok tık

Hapdan dolayidir. Ayrıca hamile bile olsan ilk ayda karnın sismez.
şuan bi kanama geldi az ve rengi açık kahve rengine yakın. Bu yerleşme kanaması mıdır yoksa hapın kanaması mıdır ? Ve hafif karın ağrım var regla biraz benzemeyen bir ağrı. Hapı kullanalı 28 gün oldu aşa yukarı

X