Ella kullandım reglım gecikiyor bu belirtiler normal midir aynı şeyleri yaşayan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

mathilda_123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2023
29
8
23
Merhaba arkadaşlar. 28 Haziran'da bir cinsel ilişkim oldu. İlk adet görme tarihinin 18. Gününde genelde düzensiz bir regl dönemim olduğu için yumurtlama dönemini bilemiyorum. İlişkiden iki saat sonra ella ertesi gün hapı kullandım. Hiçbir yan etkisini görmedim sadece biraz midem bulandı ama etkilemedi. 10 temmuzda regl olmam gerekiyordu ama tam bir haftadır gecikmiş durumda ama bu bir haftadır regl olacakmış gibi ağrılarım var kasık, bacak, sırt, bel ayrıca arada midem bulanıyor. Ella hormonları çok bozuyor diye biliyorum gebe kalmaktan korkuyorum. Sizce öyle bir ihtimal var mıdır yoksa ilacın etkisinden mi lütfen cevap verin çok merak ediyorum

Nasıl belirtiler yaşadınız acaba yan etkisi regl düzensizliği dışında ilk üç gün içinde oldu mu hiç veya daha sonrasında nasıl belirtiler yaşadınız yorumunuz çok önemli benim için
Mide bulantısı, kahverengi akıntı şikayetiyle doktora gittim yan etki sanıp meğer hamileymişim. İlk 12 saat içinde almama rağmen kalmıştım.

Mide bulantısı, kahverengi akıntı şikayetiyle doktora gittim yan etki sanıp meğer hamileymişim. İlk 12 saat içinde almama rağmen kalmıştım.
Bende mide bulantısı ara ara oluyor ama aşırı derecede değil ve normalde de bazen karşılaştığım bir şey ve kahverengi akıntı da hiç fark etmedim olmadı yani. Ama hani hamile olduğunuz için regl gecikmesi yaşadığınız zaman regl tarihinde sancı yaşadınız mı kasık,bel, sırt ve özellikle bacak ağrınız oluyor muydu ?

Merhaba arkadaşlar. 28 Haziran'da bir cinsel ilişkim oldu. İlk adet görme tarihinin 18. Gününde genelde düzensiz bir regl dönemim olduğu için yumurtlama dönemini bilemiyorum. İlişkiden iki saat sonra ella ertesi gün hapı kullandım. Hiçbir yan etkisini görmedim sadece biraz midem bulandı ama etkilemedi. 10 temmuzda regl olmam gerekiyordu ama tam bir haftadır gecikmiş durumda ama bu bir haftadır regl olacakmış gibi ağrılarım var kasık, bacak, sırt, bel ayrıca arada midem bulanıyor. Ella hormonları çok bozuyor diye biliyorum gebe kalmaktan korkuyorum. Sizce öyle bir ihtimal var mıdır yoksa ilacın etkisinden mi lütfen cevap verin çok merak ediyorum
Regl oldunuz mu? Ben de aynı durumdayım reglim gecikti çok korkuyorum.. eşim içime boşalmamıştı ama ella kullanmıştık biz de.

Evet oldum ama iki haftaya kadar da gecikti ki benim durumumda içime de boşalmıştı iki kez sorun olacağını düşünmüyorum rahat olun ben çok stres yaptım gecikmede onun büyük payı var çünkü gebelik testi yaptırdıktan bir gün sonra regl oldum stresin payı çok büyük rahatladım diye ertesi gün oldum siz de rahat olun lütfen zaten içinize de boşalmamış

Merhaba, Bende ayni tedirginligi yaşıyorum. Yumurtalama dönemim 15 temmuz gibiydi. 7 temmuz ve 9 temmuzda nisanlimla iliski yasadik.icime bosalmadi ama ben tedirgin oldugum için ella hap aldim. Adetim 4 gün gecikti. Vücut sicakligim cok fazla hissediyorum ölçtügümde de 36 derece geliyor. Acaba kullandigim hap mi etkiliyor? Hamile olamam degil mi? Test yapmadim daha ama icten ice tedirginim. Cevap verirseniz cok sevinirim😊

Kesinlikle gebe olabileceğinizi düşünüyorum tamamen stresten ya da bu konuda stres olduğunuz için psikolojiktir ha bir de ilacın yan etkileri. Ve kim ne derse desin o ilacın yan etkileri asla üç gün sürmüyor aylarca bile sürüyor. Siz stres yapmayın zaten reglınız gerçekleşecektir

X