Eltilerin savaşı :)

Valla yüzüme kapatan birde her eşim aradığında evde agirlamamak görüşmemek için bin takla atan kim olursa olsun birden evine davet ediliyirsam ben asla yelkenleri suya indirmem vardır bir hikmeti Karaman'ın koyunu demisler öyle aman ne iyi huzur vs ile bin adım atmam bı bakarım tartarim denerim sizi bilemem.

Kızlar eltimle 3 yıldır konuşmuyoruz. Aramızda bir tatsızlık oldu ve karşılıklı birbirimizin hayatından çıkmayı tercih ettik. Yolumuza bu şekilde bakarken ben 3 günlük dünya için birbirimizi kırmaya değmez deyip bu küslüğü bitirmek istedim ve bir adım atıp eltimi aradım fakat sesimi duyunca yüzüme kapadı. O günden sonra eşim görüşme talep etti ailecek ama bir yerlerdeyiz deyip oyaladılar (eşimde ailesinin baskısıyla büyükleri kırmamak için adım attı) neyse canım ben üzerime düşeni yaptım rahatlığı ile yoluma kaldığım yerden devam ettim. Taki düne kadar. Dün kaynım eşimi aradı ve bizi yemeğe davet etti… Sağolsun eltim hangi ortama girse benim yakınlarıma bile gidip beni rencide edecek konuşmalarda bulundu. Hep duydum ama ben asla ve asla onun hakkında konuşmadım benim ağzımdan ona birşey gitmedi. (İftira edenler olduysa onu bilmem ama ben kimseye laf vermedim) Kini ilk gün ki gibiyken neden şimdi bizi davet etsin? Acaba onun haberi yok kaynım mı yaptı dicem ama kaynım cesaret edemez. Bilemiyorum ne yapmalı.
Yine aynisini yaparsa artık asla konuşmazsiniz olur biter.

Ya açıkçası böyle konularda hadi bitti barışalım olayını çok gerçekçi bulmuyorum.
Zamanla ortamda siz selam verirsiniz ya da o verir aynı ortamda duracak hale gelirsiniz ama evlere gidip gelme davet etme çook sonraki işler bence.

ahhahahahaha yazdan beri bende görüşmüyorum öyle huzurlu bir olaymış ki. benim şansım birbirimizden çok uzağız. ha yakında olsam görüşmem. ben kolay küsmem ama küsmüşsem ölümüne küserim. mesela ölüyorum dese evine o benden özür dilemeden gitmem. ya da dilemese de normalde de gitmem yani. hiç hazlanmadigim birisi kendisi. ölse su veremeyecek durumdayım. yani ben olsam mümkün değil gitmezdim
hazlanmadığım ne demek

Ben olsam giderdim. Bakalım beni davet etti hazırlanmış mı özenmiş mi yaptığı yemekten bile belli olur. Sıcak mı davranıyor agresif mi? Sonrasında duruma göre cok samimi olmadan ama cok soğukta durmadan saygılı bir şekilde görüşürüm. Sonuçta aile arasında bu tarz küslükler gerçekten hoş olmuyor.

Ben olsam giderdim. Bakalım beni davet etti hazırlanmış mı özenmiş mi yaptığı yemekten bile belli olur. Sıcak mı davranıyor agresif mi? Sonrasında duruma göre cok samimi olmadan ama cok soğukta durmadan saygılı bir şekilde görüşürüm. Sonuçta aile arasında bu tarz küslükler gerçekten hoş olmuyor.
Aynı düşüncedeyim…

Aynı düşüncedeyim. Çocuklar da beraberce oynamak istiyormuş zaten onun hatrına giderim, medenice takılırım ortama bir bakarım ona göre karar veririm. Arada hakaret beddua vb yoksa da barışırım gider.

İlk teklifi eden o olsa giderdim. Küslüğü çok sevmem.
Ama ben teklif etmişim, kabul edilmemiş. O çağırdığında koşa koşa gitmiş gibi olmamak için gitmezdim.

İlk teklifi eden o olsa giderdim. Küslüğü çok sevmem.
Ama ben teklif etmişim, kabul edilmemiş. O çağırdığında koşa koşa gitmiş gibi olmamak için gitmezdim.

Şimdi böyle yazınca elti de benim gibi düşünüp gelmemiş olabilir gibi geldi.😀😀😀 Konu sahibi git kız hoşuna gitmezse küslüğe devam edersin belki de çok güzel ağırlanacaksınız.

Vallahi bi eltimle 10 diğeri ile 15 yıldır görüşmedim. ve kısmetse sonsuza kadar küs yaşamak istiyorum.hiç bir adımım olmadı.çunku sonuna kadar haklılıgıma inanıyorum.buyukler çok mücadele ettiler batıştırmak için ama ben geri adım atmadım.sonra küçük eltim benden buyuk olmasına ragmen bi aile toplantısına 10 yıl sonra evime geldi.ogunden beri onunla seviyeli seviyeli görüşüyoruz.ama diğeri evimede gelse ayagımada kapansa gorüşmem.

Aynı düşüncedeyim. Çocuklar da beraberce oynamak istiyormuş zaten onun hatrına giderim, medenice takılırım ortama bir bakarım ona göre karar veririm. Arada hakaret beddua vb yoksa da barışırım gider.

Yok karşılıklı çirkinleşme söz konusu değil.. Ortamlar da karşılaşınca çocuklarımıza karşılıklı jestlerde yaparız.. Sadece arkadan duyduğum şeyler hoşuma gitmiyor ama biz küstükten sonra araya akbabalar girdi :)

3 yıldır konuşmuyoruz diye konuya başladım sadece ama o kısım çok mühim değil..
Aslında mühim. Çünkü ilk çabanız bu değil demek ki. Önceden de çaba sarfetmişsiniz,ancak karşı taraf kabul etmemiş. Şimdi tekrar şansınızı denemişsiniz ve bu sefer işe yarayacak gibi görünüyor. Hayırlısı olsun. Bence yemeğe bir gidin bakın. Orada güzelce izah edersiniz sorununuzu.

Bence gidin sonuçta sizin küslüğünüzden iki kardeş de etkileniyor Allah gecinden versin bir ölüm hastalık vs olunca insan çok pişman oluyor. Ama anladığım kadarıyla eltiniz kaba biri telefonu yüzüne kapatmak falan biraz aşırı, evine gidince de ters birsey söyler mi acaba.

Bence gidin sonuçta sizin küslüğünüzden iki kardeş de etkileniyor Allah gecinden versin bir ölüm hastalık vs olunca insan çok pişman oluyor. Ama anladığım kadarıyla eltiniz kaba biri telefonu yüzüne kapatmak falan biraz aşırı, evine gidince de ters birsey söyler mi acaba.
Evet biraz haddini bilmeyen birisi. Bir keresinde bir ortamda sen sesini keseceksin ben konuşacağım diye bana parmak salladı ayağa kalktım başka ne yapmamı istersin mesela dedim geri adım attı. Ben hep insanları alttan alan aman kırılmasınlar diye titizlik gösteren biriyim o yüzden o çıkışım onu şaşırtmıştı beni sessiz sakin sanıyordu halbuki ben çizgimden çıkmamak için çirkinleşmedim. Yine böyle olur daha kötü olur dedim eşime abisiyle konuşmuş olmayacak barışmak istiyor oda içiniz rahat olsun demiş..

Kızlar eltimle 3 yıldır konuşmuyoruz. Aramızda bir tatsızlık oldu ve karşılıklı birbirimizin hayatından çıkmayı tercih ettik. Yolumuza bu şekilde bakarken ben 3 günlük dünya için birbirimizi kırmaya değmez deyip bu küslüğü bitirmek istedim ve bir adım atıp eltimi aradım fakat sesimi duyunca yüzüme kapadı. O günden sonra eşim görüşme talep etti ailecek ama bir yerlerdeyiz deyip oyaladılar (eşimde ailesinin baskısıyla büyükleri kırmamak için adım attı) neyse canım ben üzerime düşeni yaptım rahatlığı ile yoluma kaldığım yerden devam ettim. Taki düne kadar. Dün kaynım eşimi aradı ve bizi yemeğe davet etti… Sağolsun eltim hangi ortama girse benim yakınlarıma bile gidip beni rencide edecek konuşmalarda bulundu. Hep duydum ama ben asla ve asla onun hakkında konuşmadım benim ağzımdan ona birşey gitmedi. (İftira edenler olduysa onu bilmem ama ben kimseye laf vermedim) Kini ilk gün ki gibiyken neden şimdi bizi davet etsin? Acaba onun haberi yok kaynım mı yaptı dicem ama kaynım cesaret edemez. Bilemiyorum ne yapmalı.
Ne bileyim anne baba kardeş için atılabilir belki adım ;çünkü nefret de etsek mecburi bi sevgimiz oluyor ailemize ama eltim için ben asla adım atmam ya da görümcem ya da kaynanam vs için atmam ;çünkü zorunlu bi sevgim yok eyvallah diyebileceğim ,eş ailesi ıvırı zıvırı ne kadar resmî o kadar sağlıklı diye düşünüyorum. Siz yüce gönüllüymüşsünüz baya olarak yorumladım:) umarım karşlıklı olur

Evet biraz haddini bilmeyen birisi. Bir keresinde bir ortamda sen sesini keseceksin ben konuşacağım diye bana parmak salladı ayağa kalktım başka ne yapmamı istersin mesela dedim geri adım attı. Ben hep insanları alttan alan aman kırılmasınlar diye titizlik gösteren biriyim o yüzden o çıkışım onu şaşırtmıştı beni sessiz sakin sanıyordu halbuki ben çizgimden çıkmamak için çirkinleşmedim. Yine böyle olur daha kötü olur dedim eşime abisiyle konuşmuş olmayacak barışmak istiyor oda içiniz rahat olsun
Cevabınız süper olmuş ve işe yaramış.Geri basmış elti.Son bir şans verin eltinizle ilişkiye.Gitmeden eşinize söyleyin son şansı olduğunu en ufak bir olumsuzluk yaparsa bir daha görüşmeyeceğinizi.Bilsinler tedbir alsınlar iki kardeş.Bakın bakalım son şansını elti nasıl kullanacak.

X