Eluveitie

Leydim çok güzel açıklamışsın, örnekler süper. :KK1:

Pagan olduklarını belirtecektim aslında ama ona da bir tepki gelir diye çekindim. Din ile ilgili tartışma yapılabilecek bir ortam değil ne de olsa. E dünyadaki tek din de üç büyük semavi din(tek din dedim çünkü üçü de bağlantılı) olduğu için ve Paganizm bu üçünün gözünde putperestlik(?) olarak görüldüğü(küçümsendiği) için illa ki küçük de olsa bir tartışma ortamı oluşabilirdi.

Last fm diye bir internet radyosu var bilen bilir. Bu radyoda sanatçıların/grupların biyografileri, diskografileri, klipleri yer alır. Her sanatçı/grup için ayrılan bir sayfa vardır. Bu 'satanist' olarak nitelendirilen bir çok grubun sayfasına girdiğimizde ve etiketler kısmına göz attığımızda(sanatçının tarzıyla ilgili etiketlerdir bunlar) 'pagan metal' etiketini görürüz en başlarda.

Yani aslında LadyEvil'in dediği gibi bu gruplar gençleri tuzağa düşürmeye çalışan, kedi katili satanist gruplar değil; kendi özlerini unutmamış, asimile olmaya direnen, icra ettikleri müzikle kendilerini ifade etmeye çalışan Pagan metal gruplarıdır.

Bu bir grup insanı ve onları severek dinleyen dinleyicilerini/hayranlarını yaptıkları/dinledikleri müziğin sertliğine ve giyim tarzlarına göre 'satanist' olarak nitelendirmek tam bir fiyasko ve açıkçası bunu yapan kişi benim gözümde cahil.

Not; Bana göre cahil bilgisi olmadığı konu hakkında ahkam kesen, tanımadığı insanları çekinmeden damgalayan kişi. (sözüm meclisten dışarı)

Aslında ben sokaktaki kedi-köpeğin can taşıdığını idrak edemeyen,zarar veren,çocuklarını hayvan düşmanı yetiştiren,kedi kovalatan,yaz aylarında bir damla suyu çok gören kesimin bir subliminal mesaja maruz kaldıklarını düşünüyorum açıkçası.
Neden olmasın,subliminal her yerde.:KK37:

Eveeet, hep pis amerikanın oyunu zaten bunlar. :KK52: :KK53:

17 Ağustosta eski tüm albümlerinden derleme bir albüm çıkaracaklar.

Disc 1

1.D’vêritû Agâge D’bitu
2.Uis Elveti
3.Ôrô
4.Lament
5.Druid
6.Divico
7.Jêzaïg

Disc 2

1.Spirit
2.Uis Elveti
3.Your Gaulish War