Embriyo oluşmaması

Memorialde semra jahraman icin sordum sisliye
Orda da sgk gecmiyormus..bende de esimde de sorun yok.sebepsiz infertilite malesef
Ön görüşmeye gidin derim mutlaka. Bütün tahlil sonuçlarınızla... Kafanızda herşey tam oturur diye düşünüyorum 🙏🙏🙏

inanın bende anlamıyorum, görüşmeye gittim verilen cevap; yumurtada sorun yok, spermde sorun yok, problem ne diyorum böyle durumlar olabilir hiç embriyomuz olmayabilirdi de cevabını alıyorum :ukala:
Sabırlı olun ve dua edin.
İnsallah olacak bebeklerinin.

İlk tedavimde 3 ay vitamin kullandirdilar günde ortalama 8 vitamin alıyordum yaşım 29du. 15 yumurta toplandı 14 dolu çıktı 7si döllendi 3. Gün donduruldu. Tam 3 kez transfer oldum çift çift olmadı birinide kendileri imha etmiş. Sonra merkez değiştirdim uyduruk bir folik asitle (uyduruk diyorum çünkü 56 lira falandı ilk tedavimde kullandığımız ilaçlar tüp bebekten fazla tutmuştu) 14 yumurtadan 13 ü dolu çıktı 12si döllendi 12si de 5. Günü gördü. Tek embriyo transferi ile hamileyim. İki tedavi arası 4 sene yani yaşım 33. Vitaminlerle olacak olsaydi benim olurdu ben laboratuvara bağlıyorum. Laboratuvar ne kadar basariliysa o kadar guzel sonuc aliniyor. Ne yazık ki tüp bebek bir sektör olan yumurtayı da çöp ediyorlar ve hiiiiiç umurlarında da değil....
Merhaba tup bebeği nerde yaptırdınız acaba

Merhaba yazılanları

merhaba benım ılk tup bebek denemem de 15 yumurta toplandı 6. Gune zar zor orta kalıtede bı embrıyo oldu onu transfer oldum kımyasal oldu.sonra 7-8 ay beslenmeme çok dıkkat ettım takvıye vıtamınler kullandım merkez degıstırdım 7 yumurtam toplandı ama 5. Gune 4 tane 1. Kalıte embrıyom olustu kesınlıkle labaratuar farkı tabı ıllakı vıtamınlerın de etkısı olduğunu düşünüyorum ama doktor ve labaratuar en onemlısı.Rabbım tez zamanda nasıp etsın hepımıze
Merhaba ilk tup bebekteki ilaclarinizin aynisini mi kullandirdilar peki

Kızlar tekrardan merhabalar 🙏 sizlere umut olmak adına yazıyorum. Şişli Memorial 'de tedavi gördüm. 4 tane embriyom 5.gune ulaştı ve şuan donduruldular 🙏🙏❤️🥰

İlk tedavimde 3 ay vitamin kullandirdilar günde ortalama 8 vitamin alıyordum yaşım 29du. 15 yumurta toplandı 14 dolu çıktı 7si döllendi 3. Gün donduruldu. Tam 3 kez transfer oldum çift çift olmadı birinide kendileri imha etmiş. Sonra merkez değiştirdim uyduruk bir folik asitle (uyduruk diyorum çünkü 56 lira falandı ilk tedavimde kullandığımız ilaçlar tüp bebekten fazla tutmuştu) 14 yumurtadan 13 ü dolu çıktı 12si döllendi 12si de 5. Günü gördü. Tek embriyo transferi ile hamileyim. İki tedavi arası 4 sene yani yaşım 33. Vitaminlerle olacak olsaydi benim olurdu ben laboratuvara bağlıyorum. Laboratuvar ne kadar basariliysa o kadar guzel sonuc aliniyor. Ne yazık ki tüp bebek bir sektör olan yumurtayı da çöp ediyorlar ve hiiiiiç umurlarında da değil....
Merhaba bende buna benzer şeyler yaşıyorum şu an merkez değiştirdim demişsiniz en son nerede işlem yaptınız

Merhabalar, tüp bebekte yeterli sayıda yumurta toplandı ,8 dolu yumurtadan 2 tane embriyo oluştu. 5. Güne embriyo ilerlemedi ve transfer iptal oldu,bu durumu yaşayan var mı? Yumurta ve sperm kalitesini artırmak için neler yapabilirim ,özelde tedavi gördük doktor bu konu hakkında şunu yapabilirsin kullanabilirsin diye bir öneride bulunmadı .
Bazen ne yapsan işe yaramıyor ya da uzun vadede yapacaksın. 2.opu için hazırlandım arı sütü takviyeler vs ilk opudan daha orta kalite oldu ve az sayıda. Aylara göre kişiye göre değişiyor. Bazı Dr lar takviye ile olacak iş değil diyordu hak vermeye başladım öncesinde de dikkat eden takviye kullanan biriydim. Sağlık için deneyin yine de ama olmazsa şaşırmayın.

Amiiinn🤲🏻Yürüyüş yapmak alışkanlığımdır severim normalde de , 51 kiloyum ,163 boyundayım,28 yaşındayım,sigara ve alkol ya da kötü alışkanlıkları olan birisi de değilim ,o yüzden şaşırmıştım nasıl döllenemiyor diye ,şuan takviye kullanmaya başladım,3 aylık devam edeceğim, beslenmemi de dediğiniz gibi ayarladım,eşimin sperm değerleri de çok düşük ,morfoloji 1, ileri hız %20 ,200 milyon toplam ama labaratuvardan kaynaklı olduğunu düşünüyorum
Sizin 5. Güne ilerlemesi döllenme si sperm e bağlı. Lab kaynaklı değil. Sperm i detaylı araşırtırısanız görürsünüz.

Merhabalar, tüp bebekte yeterli sayıda yumurta toplandı ,8 dolu yumurtadan 2 tane embriyo oluştu. 5. Güne embriyo ilerlemedi ve transfer iptal oldu,bu durumu yaşayan var mı? Yumurta ve sperm kalitesini artırmak için neler yapabilirim ,özelde tedavi gördük doktor bu konu hakkında şunu yapabilirsin kullanabilirsin diye bir öneride bulunmadı .

Bende çok fazla yumurta vardı 30 tane.
Elene elene 11 tane kaldı.
Onlarında 6 tanesi 5nci güne ulaştı.
6 taneden 2 tanesi transfer edilemez geldi.
Yani 30dan 4 tane kaldı.

Ben bol bol arı sütü polen, hayıt tohumu, somon balığı haftada iki sefer, havuç, kabak çekirdeği. Böyle beslendim.

X