Embriyo oluşmaması

Amiiiin nerede varsa bu yolda emek veren herkese nasip etsin inşallah 🥰 rahim filmi çektirdiler temiz çıktı bizim sorunumuz eşimin morfoloji ve sayısıdı. Eşim proxeed plus kullandı benim rahim filmi ve adet bekleme sürecimde bende dediğim gibi sadece folik asit. Eşimden iğne ile sperm alındı. 7 sagliksiz embriyo geçmişim olduğu için pgt yapıldı 1 sağlıklı embriyo transfer edildi. Doğal siklusla transferim oldu ilaçsız anlamadım bile diğer tedavilerimde intihar ediyor gibiydim avuç avuç ilaç fitil igne sirtimda bantlar 😒 benim doktor tercihim olmadı gittiğim merkezin laboratuvarı için gittim rastgele randevu aldım çünkü prof bile olsa sagliksizsa embriyo ne yapsa tutmaz. şans ya en iyi doktora denk geldim şükür vesile oldu bebegime 🙏Şişli Memorial Yücel Şahin 🤲
Rabbim kolaylaştırmış imtihanınızı en sonunda 🤲🏻 İnşallah bize de kolaylıkla nasip olur🤲🏻 Hergün hastaneye gidip iğne yaptırmak,o acılar da çilesi, Allahım kimseye yaşatmasın🤲🏻Olmazsa eğer ben de düşüneceğim doğal siklus ,doktor var doktor var gerçekten ,ilk kontrolde sayımda 19-20 folikül görmüştü ne gerek vardı iğnelere ,işi zorlaştırmayı seviyorlar,bütün memorial şubelerinin labaravutavarları aynı mıdır acaba? Ben antalyada yaşıyorum burada da var memorial

Evet benim 2020 de gerçekleşti 7 dolu yumurta toplandı fakat ne yazıkki 1 adet döllendi ve transfer olamadı ve yumurtam zorla döllendirilmiş. Takviye söylemedi kimse ben arayıp tarayıp araştırıp kullandık. Çok fazla para harcanıyor bu süreçte Allah yardımcımız olsun. Yumurta direnç gösteriyor Ya da sperm kalitesi kötü
Aminn ,rabbim isteyen herkese kolaylıkla göz aydınlığı evlatlar nasip etsin🤲🏻 Sonrasında ne yaptınız peki ?tekrar tedavi gördünüz mü ?

Aminn ,rabbim isteyen herkese kolaylıkla göz aydınlığı evlatlar nasip etsin🤲🏻 Sonrasında ne yaptınız peki ?tekrar tedavi gördünüz mü ?
Tekrar tüp bebeğe gitmedim zaten pişman da oldum acele gittim sakin olmalıyız düzelterek gitmeliyiz. Bu süreçte takviyeler kullandık haddinden fazla şuan beklemedeyiz ara tatil Ya da yaz tatilinde o zamana kadar olmazsa yine gideriz Allah işimizi kolaylaştırsın 🙏🏻🤰

Tekrar tüp bebeğe gitmedim zaten pişman da oldum acele gittim sakin olmalıyız düzelterek gitmeliyiz. Bu süreçte takviyeler kullandık haddinden fazla şuan beklemedeyiz ara tatil Ya da yaz tatilinde o zamana kadar olmazsa yine gideriz Allah işimizi kolaylaştırsın 🙏🏻🤰
En doğrusunu yapıyorsunuz, bu süreçte embriyolog idil bozkurt u takibe alın,o beslenme önerileri sunuyor, çok işinize yarayacak, biz de şuan takviyeleri kullanıyoruz,beslenmeyi düzene koyduk önceki hayatımıza göre daha sağlıklı besleniyoruz,inşallah size de gerek kalmadan bebişlerinize kavuşursunuz🤲🏻🤲🏻

Yumurta dışında döllenmeye yardımcı maya proteini var şayet bu yoksa sperm yumurtaya giremiyor. Sperm sayı kalitede sorun yok yumurta olgun deniyorsa sebep budur diye düşünüyorum
hiç duymadığım bir terim, maya proteini hakkında bilginiz var mı? bende arastırmalara başladım

Merhaba yazılanları
Merhabalar, tüp bebekte yeterli sayıda yumurta toplandı ,8 dolu yumurtadan 2 tane embriyo oluştu. 5. Güne embriyo ilerlemedi ve transfer iptal oldu,bu durumu yaşayan var mı? Yumurta ve sperm kalitesini artırmak için neler yapabilirim ,özelde tedavi gördük doktor bu konu hakkında şunu yapabilirsin kullanabilirsin diye bir öneride bulunmadı .
merhaba benım ılk tup bebek denemem de 15 yumurta toplandı 6. Gune zar zor orta kalıtede bı embrıyo oldu onu transfer oldum kımyasal oldu.sonra 7-8 ay beslenmeme çok dıkkat ettım takvıye vıtamınler kullandım merkez degıstırdım 7 yumurtam toplandı ama 5. Gune 4 tane 1. Kalıte embrıyom olustu kesınlıkle labaratuar farkı tabı ıllakı vıtamınlerın de etkısı olduğunu düşünüyorum ama doktor ve labaratuar en onemlısı.Rabbım tez zamanda nasıp etsın hepımıze

Merhaba yazılanları

merhaba benım ılk tup bebek denemem de 15 yumurta toplandı 6. Gune zar zor orta kalıtede bı embrıyo oldu onu transfer oldum kımyasal oldu.sonra 7-8 ay beslenmeme çok dıkkat ettım takvıye vıtamınler kullandım merkez degıstırdım 7 yumurtam toplandı ama 5. Gune 4 tane 1. Kalıte embrıyom olustu kesınlıkle labaratuar farkı tabı ıllakı vıtamınlerın de etkısı olduğunu düşünüyorum ama doktor ve labaratuar en onemlısı.Rabbım tez zamanda nasıp etsın hepımıze
Hayırlı olsun bebişiniz🤲🏻 Amiiin 🤲🏻Nerede tedavi görmüştünüz

2 kez kımyasal oldu bu ay hısteroskobı ıcın gıdecem doktor genetıklerı normal olmadığı ıcın kımyasal olabılecegını soyledı bakalım hayırlısı

En doğrusunu yapıyorsunuz, bu süreçte embriyolog idil bozkurt u takibe alın,o beslenme önerileri sunuyor, çok işinize yarayacak, biz de şuan takviyeleri kullanıyoruz,beslenmeyi düzene koyduk önceki hayatımıza göre daha sağlıklı besleniyoruz,inşallah size de gerek kalmadan bebişlerinize kavuşursunuz🤲🏻🤲🏻
Amiiinnnn Allah yardımcımız olsun 🙏🏻🙏🏻 İsteyen Herkese rabbim tez zamanda nasip etsin. Takip edeyim ben de beslenme çok önemli.

Merhaba yazılanları

Vitaminlere inanmayan doktorlar var eşimin son gittiği doktor kullanmayın böyle şeyler dedi Yani neden bunladar farklı görüş var anlamıyorum

Benimde ilk tüp bebek denemem. Ankarada yaşıyorum özel doktorum hrs hastahanesinde yaptı işlemi. Ben özellkle doktordan çok çalıştığı laboratuvarı araştırdım. Çünkü burda kilit nokta laboratuvar kesinlikle.
Çok şükür doktorum da çok başarılıydı, laboratuvar da, görüştüğüm embriyologda. 🙏
16 yumurta toplandı 8 tane döllendi. 3 tanesi 3.güne gitti. Doktorum bekletmeyelim elimizdeki embriyoloları belki anne rahminde daha sıkı tutunurlar dış ortamı sevmeyebiliyorlar dedi. 3ünüde transfer ettik. 2si iyi kalitede diğeri orta kalitedeydi. Onuda çöpe atmayalım transfer edelim hangisinin tutunacağı belli olmaz dediler. Ve çok şükür 1 tanesi hayatta kaldı.
Lütfen kızlar doktorda önemli tabi ama hastahanesi laboratuvarı daha önemli oraları araştırın.🙏
Kimsenin emeğini boşa çıkarmasın Rabbim🦋

Vitaminlere inanmayan doktorlar var eşimin son gittiği doktor kullanmayın böyle şeyler dedi Yani neden bunladar farklı görüş var anlamıyorum
Benım doktorumda pek ınanmıyor ama kesınlıkle kullanmayın falan demedı.ben kendim aldım kullandım vıtamınlerı o sekılde basladım Tedavıye etkısı oldu veya olmadı bılmıyorum cunku merkez degıstırdık labaratuarı ıyı oldugu ıcın 2. De kalıtelı embıryolarım oldu bılmıyorum

İlk tedavimde 3 ay vitamin kullandirdilar günde ortalama 8 vitamin alıyordum yaşım 29du. 15 yumurta toplandı 14 dolu çıktı 7si döllendi 3. Gün donduruldu. Tam 3 kez transfer oldum çift çift olmadı birinide kendileri imha etmiş. Sonra merkez değiştirdim uyduruk bir folik asitle (uyduruk diyorum çünkü 56 lira falandı ilk tedavimde kullandığımız ilaçlar tüp bebekten fazla tutmuştu) 14 yumurtadan 13 ü dolu çıktı 12si döllendi 12si de 5. Günü gördü. Tek embriyo transferi ile hamileyim. İki tedavi arası 4 sene yani yaşım 33. Vitaminlerle olacak olsaydi benim olurdu ben laboratuvara bağlıyorum. Laboratuvar ne kadar basariliysa o kadar guzel sonuc aliniyor. Ne yazık ki tüp bebek bir sektör olan yumurtayı da çöp ediyorlar ve hiiiiiç umurlarında da değil....
nerde tedavı gordunuz acaba pozıtıf aldıgınızda

Amiiinn🤲🏻Yürüyüş yapmak alışkanlığımdır severim normalde de , 51 kiloyum ,163 boyundayım,28 yaşındayım,sigara ve alkol ya da kötü alışkanlıkları olan birisi de değilim ,o yüzden şaşırmıştım nasıl döllenemiyor diye ,şuan takviye kullanmaya başladım,3 aylık devam edeceğim, beslenmemi de dediğiniz gibi ayarladım,eşimin sperm değerleri de çok düşük ,morfoloji 1, ileri hız %20 ,200 milyon toplam ama labaratuvardan kaynaklı olduğunu düşünüyorum
Benim boyum da 1.63 fakat kilom 65 yaşım 33 sigara alkol 10 yıldır var çokta sağlıklı beslenmem yürüyüşte yapmam gecen ay 13 yumurta toplandı 12 si döllendi 5. Güne 4 sağlıklı kaliteli embriyo 6. Güne de 2 sağlıklı kaliteli embriyo donduruldu bende yukarıda bahsettikleri gibi kesinlikle laboratuvar a ve embriyoglara bağlıyorum 5. Güne ulaşan embriyoları

Merhaba yazılanları

ilk ve ikinci denemeniz nerede oldu?

X