eminim ki bu hikayem sizlere umut ve ışık olcaktır mutlaka okuyun arkadaşlar

fergizay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2009
72
24
45
Öncelikle herkese selamlar arkadaşlar.Çoktandır yani 7 yıldır kaleme almayı düşündüğüm bir yazıydı bu hala inanamıyorum bunu yazabilmeme

Uzun yorucu ve sıkıcı bir hikayem vardı arkadaşlar.İnfertilite yani kısırlıkla ilgili olabilecek ne var ise bende vardıama gerçekten vardı ve şunlardı

1.spontan denemem negatif

2.Klomen ve gonol-f ile doğal siklusla deneme 5 ay negatif

3.Hsg yani rahim filminde tüplerdeki dağılımın yetersiz olduğu ortaya çıktı

4.Yine aynı filmde rahimde bir perde yaniİ SEPTUM adı verilen rahim anomalisinin ortaya çıkması
5.Hemen ardından laparoskopi ve histereskopi ile septumun alınması(GÜYAA ALINDI?)yani 1. septum ameliyatı yapıldı

6.Aynı ameliyatta tüpler tamamen dejenere olmuş sol tüp tamamen kapalı açılamadı sağ tüp hafif açıldı ama fimbria adı verilen saçaklar işlevini yitirmiş

7.Hani belki diyerek yapılan 1 aşılama sonuç negatif

8.Tüp bebek tedavisine başladığım an kanallarımın sıvıyla dolması yani hidrosalpenks ki bu da micro yapılsa bile kanallardan akan sıvı tutunmayı engelliyormuş .dr tüpleri tamamen alalım dedi cesaret edemedim en azından 1 kez micro denemek istedim

9.Herşeye ragmen ilk microya başladım 15 tane yumurta ama benim tüpler Macar salamı kadar olmuş ki normalde saç teli kalınlığında falan oluyo

10.yumurta toplanacağı gün salpenjit oldum toksik şok geçirdim nabız 1 tansiyon 2 bilincim kapalı bir biçimde hastaneye yetiştirildim.Tüplerimden çıkan sıvı akciğerime kadar çıktı ve 15 gün yoğun bakımda yatmak zorunda kaldım yani ölümden döndüm

11.Buna rağmen yumurta toplandı ve embriyo oluştu dr um embriyoları donduralmı sen tamamen iyileşince 2 ay sonra dondurulmuş embriyo transferi yaparız dedi ok dedim

12.Bu arada tüplerim ameliyatla alındı.Ve bu ameliyat arkadaşlar beni o kadar çok etkildedi ki psikolojik anlamda.Yani düşünsenize tüplerim varken her regl tarihini heyecanla beklerdim tabi acaba hamile miyim diye.Artık o umudum ve heyecanım bile kalmicaktı .Aklıma o an çok acı bi düşünce ama sokaklarda kısırlaştırılan kediler vardır ya o geldi.Tüplerimin olması bana bi artı getirmiyordu bebeğimin olması anlamında belki ama alınmasıyla da sonsuza dek spontan ya da aşılamayla dahi gebe kalma şansımı kaybetmem anlamına geliyordu ve öyle de oldu alındı.

14 Bu arada polikistik over sorunu ovarian drilling yöntemiyle çözülmeye çalışıldı

15.Ayrıca 2 mm kalınlığında nurtopu gibi bir endometriozis im de ortaya çıktı(ŞAKA GİBİ DEĞİL Mİ HERŞEY?? YA DA LANETLENMİŞİM GİBİ AMA DURUN DAHA BİTMEDİ)

15.Eşimin spermlerinde şekil bozukluğu ortaya çıktı.İlk test yaptırdığımız labaratuar maalesef problem yok raporu vermişti ama ardından farklı 2 tüp bebek merkezinde yapılan test sonucunda eşimin spermlerinin sadece yüzde ikisi normal çıktı düşünebiliyor mususuz?

16.Dondurulmuş embriyoların transferi için hazırlanırlen ki sabah erkenden kalktım yatağımı dahi hazırladım dönünce uzanırım diye hastaneden gelen tel şu:maalesef gelmenize gerek kalmadı 8 adet embriyo çözünme esnasında canlılığını yitirdi…… hala şaka gibi değil mi???*

17.Farklı bir merkezde 1 yıl sonra tedaviye başladım her şey gayet güzel 7 embriyo var 3 ü transfer edildi ama sonuç negatif

18.Yine aynı merkezde 3 ay sonra tüp bebek tedavisine başladım ve 16 yumurta oluştu.Yumurta toplandığı gün bir felaket daha PREGNYL iğnesi bozuk çıktı ve 16 yumurta da boş çıktı EVET kabus devam ediyo arkadaşlar ve hala bitmedi…ve hala şaka gibi tedavi iptal

19.Bu arada ben majör depresyon geçirdim ve antidepresan zehirlenmesi yaşadım bütün bu olanlardan sonra
20.Herşeyi bırakmaya karar verdim ve tedavi falan hepsini noktaladım ve o sayfayı sonsuza kadar kapattım.

21.Ancak eşimin ve çevremin yoğun ısrarı ile bulunduğum ilin dışında farklı bir ilde tedaviye başladım.
22.Tedaviye başlamadan önce ön görüşme için dr muayinesine gittim ve giderken daha önce yapılan septum ameliyatının kamera kaydını usb ye yükleyip dr a gösterdim .yeni bi şok daha bana yapılan ilk septum ameliyatında septumun yeni rahimdeki perdenin çook az bir kısmını almışlar ve devasa bir septum hala duruyormuş

23.DR um bu şekilde ben transfer yapsam dahi yine tutunmaz ve muhtemelen tutunmayış sebebi septum olmuş dedi.Yoksa şimdiye kadar tutardı yanıtını verdi

24.Tekrardan septum yani 2. septum ameliyatı oldum.Ve 2 ay sonra tedavime başlandı

25.Herşey gayet yolunda gitti.Şu an mıııı??? HAMİLEYİİİİİİİİİİİİİİİİİMMMM şimdi öğrendim bugün ve sizinle paylaştım.. 12. gün beta hcg 465

Düşünebiliyor musunuz bu kadar olumsuzluktan kabus gibi geçen anlardan sonra bu yazıyı yazarken gözlerimden yaşlar süzülüyor inanın….
Kimse asla ve asla umudunu yitirmesin ve negatif düşünmesin.ŞUNU FARKETTİM ARKADAŞLAR yaşamış olduğum bütün olumsuzlukları düşünüş şeklim sebebiyle fark etmeden de olsa ben çektim..Şöyle ki dr a dondurulmuş embriyo transferinden 1 gün önce soruyorum acaba embriyolar çözünürken canlılığını kaybedebilir mi diye??Dr hayır diyor senin embriyoların grade 1 yani 1. kalite diyo.1 gün sonra 8 embriyo birden çözünme esnasında yok oluyo..

Diğer merkezde yumurta toplamaya yani opu ya inerken asansörde hemşireye soruyorum Acaba bende boş folikül sendromu olabilir mi diye?hemşire hayır diyo bu sendrom diğer microlarda da ortaya çıkardı olsaydı diyo_OPU YAPILIYOOO 30 milyonluk pregnyl iğnesinin bozuk çıkması yüzünden bütün foliküllerim boş çıkıyoo inanabiliyor musunuz??ve tedavi iptal

O nedenle lütfen neyi düşünürseniz onu bir süre sonra çekiyorsunuz ve biliyorsunuz evren nötrdür arkadaşlar hayatımızın da pozitif ya da negatif olmasında bizim düşünce kalıplarımız çok ama çok önemli.Bunu son tedavimde yani hamile olduğum tedavimde artık idrak ettim fark etmekten ziyade.

Bu arada bana sormak istediğiniz ne varsa seve seve yanıtlarım arkadaşlar her konuda hamilelik belirtileri dr vb konularda

HOŞÇAKALIN

alkisalkisalkis

tebrikler canım inşallah saglıklı bi şekilde kucagına alırsın... böyle yaşanan hikayeler umut ışıgı oluyor bizler için... benimde 4. microm ama bir türlü olmuyor işte...

canım bu tam bir mucize ve sen bunu gerçekleştirdin Allah bebeğini kucağına almayı ve bir ömür boyu sağlıklı ve mutlu günler geçirmeni nasip etsin ve bu da bana hem ders hemde umut olsun çünkü en ufak olumsuzlukta bütün ümitlerim bitiyor senin adına çok sevindim

tebrikler canım bu kadar olumsuzluktan sonra hamile kalabilmişin gerçekten mucize gibi . olmayacak diye bir şey yok demekki. Allah isterse olcaksa her zorlukta oluyor.Allah kucağına almayıda nasip etsin.

allahım tüylerim diken diken oldu yazıyı okurken.çok mutlu oldum senin adına allah bebeğini kucağına alıp sımsıkı sarabilmeni nasip etsin.

allah analı babalı buyutsun umarım sağlıklı bir şekilde kucagına alırsın onun haberinide yazarsın buraya

işte rabbimin en büyük mucizesi bu yılmadan beişin için uğraşmışsın canım seni canı gönülden tebrik ediyorum o kadar tedavi ameliyat olumsuzluk seni yıldırmamış rabbim bebişini sağlıcakla kucağına almayı nasip eğlesin canım:Saruboceq:

maşallah canım. Allah emeklerinin karşılığını vermiş bebeğini de kucağına almayı nasip etsin inşallah. tebrik ediyorum seni.

ben bu kadar üstüste olumsuzluk yaşayan birini pek görmemiştim. gelmiş geçmiş olsun. inşallah bebeğini (bebeklerini belki de değerin çok yüksek kaydirigubbakcemile5)sağlıkla kucğına alırsın opuyorumnanaktan

okurken eyvah kabus dedim.. ama bir mucizeye dönüştürmüşsün... seni de eşini de seni tedaviye ikna eden çevrendekileri de tebrik ederim.. bravo size... o çocuk ya da çocuklar ne büyük bir mücadelenin eseri olacak.. muhtemelen çoğul gebelik oluşmuş... allah sana bu yaşadığın bütün sıkıntıları bir kalemde silecek en güzel armağanı vermiş.. tebrikler... :lepi:alkisalkisalkis

tebrik ederim
insallah Allah saglikla kucaginiza almanizi nasip etsin
cok zor gunler gecirmissiniz
ama sonunda mukafati sizinle sukurler olsun

Tebrik ediyorum canim... bence umidini yitirmemen nekadar mucadeleci bir insan oldugunu gosteriyor.. Allah bebegini yada bebeklerini saglicakla kucagina almayi nasip etsin...Amin...

tebrik ederim inşallah sağlıkla bebeğini kucağına aldığındaki yaşayacağın mutluluk tüm bu sıkıntıları unutturur sana....

resmen okurken gerim gerim gerildim. fredinin kabusu gibi, sen bu kadar dehşeti aşmışsan artık sırtın yere gelmez canım.

canım tebrik ederim....rabbim sağlıklı sıhhatli kucağına almayı nasip etsin inşallah...

ya inan içim bir tuhaf oldu neyseki sonu çoook güzel ama sana bir şey sormak istiyorum
hepimiz bazı şeyleri sıkıntıları yaşadık şu aşamaya gelene kadar ama bunun psikolojik boyutu bambaşka biliyosun o kızmı nasıl atlattın??????

X