Emmek istemiyor:(

bayanlar, sütü sağıp vermek yerine bebeğinizi iyice uyuyup uykuya daldıktan sonra emzirin. o zaman emiyorlar. ilk oğlumdada aynı sorunu yaşadım. yaklaşık 2 ay uykuda emzirdim.sonra düzeldi ve 20 ay emdi. şimdi 2. oğlumdada aynı sorununu yaşıyorum. 2 aylıktan itibaren emmek istemiyor. şu an 7. ayın içindeyiz. düşünün 5 aydır uykuda emziriyorum. 2 saatte bir uyutup emziriyorum. emdiğini farkedince bırakıyor, sallıyorum tekrar uyutuyorum ve tekrar emzirmeyi deniyorum. oldukça zahmetli fakat en iyi yöntem bu. sütünüzde kesilmez böylece. sütü artıran gıdalar ise: kuru fasulye, bulgur ve pirinç pilavı, soğan, tahin. bu gıdalar vücutt suyu tutuyor.yani sizi susatıyor ve içilen su süte dönüşüyor. birde kendinizi yıpratmayın. çünkü bebişlerin dediği oluoyr. ilk oğlum emmediğinde depresyona girmiştim ve hayatı kendimede onada zehir ettim. ama 2. oğlumda bu sorunu daha uzun ve daha zor yaşamama rağmen moralimi yüksek tutmaya çalıştım. bu bebeğede yansıyor. o yüzden kesinlikle üzülmeden uykuda emzirin. inş hepimizin bebekleri düzelir ve 2 yaşaına kadar emzirebiliriz.

Benim kızımda 9 aylık oldu asla ve asla emmek istemiyor artk geceleri bile ısırıyor ve istemediğini gösteriyor bende sıkarak veriyorum en azından bir yaşına kadar günde 10 ml de olsa vereceğim bir çay kaşığı bile kardır. Neden böyle olur neden bebek ememk istemez ben anlamıyorum 2 yaşına kadar emzireceğim diyordum şimdi 1 yaşını bile zor tamamlıycam :KK43::KK50:

merhaba kızlar, iyisinizdir umarım...

Deniz çok güzel emerdi, hatta uyandığında biberon verirsem gücüne gider ağlardı illa ki önce beni emmek isterdi, ek gıdaya geçtik olay bitti resmen.. gündüzleri bıraktı gece emiyordu iyi.. orda benim de hatam oldu, gece mama verip yatırdım o zaman uyanmıyo sabaha dek diye, bende tez yazıyordum geceleri, şimdi vermeyeyim düzelsin fiyorum alışmış ağlıo istiyo..

inatla beni emmek istemio, aç bıraksam bile napabilirim kızlar

birde sütüm azdı ama yinede emdikçe geliyordu, şimdi 3 gündür hiç emmedi kesilecek iyie korkuyorum :çok üzgünüm: sağıpta vereyim dedim, süt var göğsümü elimle sıkarsam gelio ama damla damla sağ sağ çok zor, el pompası var bende bebedorun acaba elektrikli kullansam gelirmi süt... siz el pompasıyla mı sağıyorsunuz kızlar, çok sordum ama bi cevaplayın nolusunuz, çok üzülüyorum biraz daha emseydi barisenağlama

merhaba rhodora benim bebeğim de 2-3 gündür emmek istemiyor bikaç dakika emip bırakıyor.etrafa bakınıyor gülücük atıyor çok zorlarsam ağlıyor memeyi itiyor.yalnızca geceleri o da uyur uyanık bi halde emiyor.ne kadar emebilirse.sütüm sağacak kadar çok değil.siz bu problemi aşabildiniz mi?nasıl?yardımcı olabilirseniz sevinirim...

X