Empati yoksunu insanlar

Slayer Witch

Schadenfreude enjoyer
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2017
990
2.606
Salı günü bebeğimi alacaklar, bobrekleri fazla genislemis 2 hafta bile daha beklemeyecekler yani 35 haftalik dogacak, ben haric herkes mutlu, herkesin derdi bir an once bebek sevmek cunku herkesin derdi bu ne sagligini goruyorlar ne bi seyini.. Kimse erken doğacak premature olacak diye uzulmuyor, herkeste bi senlik havasi neden cunku mis kokulu minicik bir sey gelecek dunyaya onu severek kendileri mutlu olacak pis nefislerini tatmin edecekler onun benim ne cektigimi kimse bilmeyecek. Bir de yok cikolata hazirlatacaklarmis hastaneye yok süsleyeceklermis benim bi tarafimda ayi bagiriyor kim yiyecek gelip o cikolatalari acaba dedim kim ya?? Mecburen hastane odasindan insan kovduracaklar bana. Kendileri bilir...

Bir de kaynanama ben sevinecek bir sey goremiyorum diyince surati bir karis oluyor... salak salak bu halimle laf sokuyor bana. Nefret ediyorum kaynana denen seyden.

Herkesin üzülmesini beklemeyin sizin gibi. Anne gibi kimsenin canı yanmaz yavrusuna.

Üzülseler daha kötü birileri ortamı neşelendirmeli.

Siz başka şeylere sinirlenmişsiniz sanırım bu da ek olmuş

Yapmayın üzülmeyin yeğenim de o haftalarda doğdu zorunlu idi 3 gün anneyi bebeği kaybedebiliriz diye bekledik sürekli kan alıp değer kontrol ettiler o çocuk sapasağlam doğdu sadece küçüktü çok rahat büyüdü hersey geride kaldı bugünleri kendinize zehir etmeyin siz kokusunu hayal edin gerisini doktorlara bırakın bebeğiniz iyi olacak

Gerçekten ne yapsın insanlar, oturup yaş mı tutmalarını istiyorsunuz. aslında sizden pek özüldüğünüz yok sadece kendinizi önemli sanıyorsunuz. Bebeğini düşünen ve üzülen bir anne bu kadar çevresini gözlemleyemez. Çevrenizde ki insanların davranışlarından anlam çıkarmaktan bebeği düşünmeye zamanınız olmamış gibi.

Bence siz aşırı strese girmissiniz. Haksızsiniz diyemiyorum, ben de hamileyim, başıma gelse ben de çok stres olurdum. Ama böyle çevrenize sararak atlatamazsiniz bu durumu.
Suslesinler odayı ne olacak, çikolata da alsınlar hemşirelere vs verirsiniz. Onun dışında da akraba vs istemiyorum prematüre olduğu için dersiniz olur biter.

Bunun icin de linclenecegim aklima gelmezdi ya, neyse artık hissettiklerimi icimde tutamadim gerginim ne yazık ki. Bir de burda papara yiyemeyecegim. Konuyu takip etmemek en iyisi sanirim.

Geçmiş olsun, tez zamanda iyileşir umarım. Ama doktorlar çok hayati bir tehlike var deseler zaten kimse göbek atmazdı diye düşünüyorum. O haftada doğan çok tanıdığım var, olabilir, sizin gerginliğiniz çok normal ama etrafınızda negatif olmamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Yapmasalar da dert yapsalar da. Siz başkaları ne yapmış ne yapmamış düşünüp kendinizi doldurmayın, kendiniz dışında kimsenin hislerine müdahale edemeyeceginize göre en fazla, doğumda yalnız kalmak istiyorum diyebilirsiniz. Ha bana sorarsanız tamamen hormonlar ve sinirden saçma bir şey talep ediyorsunuz. Ama doğum yapacak olan sizsiniz sonuçta herkes de o gün sizin taleplerinize uymak zorunda. Ama hislerine bir şey deme hakkınız yok.

hormonlarınızdan muhtemelen böyle düşünüyorsunuz, hassas bir durumdasınız.
ama inanın baya abartıyorsunuz, torun olacak diye sevinip hazırlık yapmak istemiş insanlar laf sokmak neden?
7 aylık doğmuyor ki bebek 35 haftalık zaten.
Hamilesiniz diye herkes anlayışlı davranmalı evet ama size de önünüze gelenin kalbini kırma hakkını kimse vermiyor.

Çok haklısınız da hiç kimsenin sizin ya da bebeğinizin sağlığını düşünmesini beklemeyin.

Herkes kendi menfaatini düşünecek.

Kibarca konuşur musunuz kovalar mısınız; orasını siz bilirsiniz.

Allahım yardımcınız olsun hayırlı sağlıklı doğum ve büyütmeyi nasip etsin inşallah arkadaşım.

Moraliniz bozuk olduğu için normalde gözünüze batmayacak şeyler batmış gibi geldi bana. Stresinizi moralinizi düzeltecek birşeyler planlayın derim doğumdan önce. Biraz rahatlayınca boşuna moralimi bozmuşum diyeceğinize eminim. Sağlıkla doğsun büyüsün bebişiniz

Allah kaynanalara sabır versin diyorum. Hassassınız bu normal, insanlar siz üzülmeyin diye moralinizi yüksek tutmaya çalışıyorlar yas havası, herkesin üzgün olması daha mı iyi olurdu? Sizi önemseyen, sizin için bir şeyler yapmak isteyen insanlar var ne güzel etrafınızda. Bu süreci kendinize de ailenize de zehretmeyin. Bebeğinize hayırlısıyla kavuşmanız dileğiyle.

Ben sizi anladım. Sizin kaygı dereceniz çok yüksek olduğu için kafanızda dönüp duran şeyler var. Bebek iyi olacak mı, küvöze girecek mi vs gibi. Bu yüzden süs püs ıvır zıvırları düşünmek duymak sinirinizi bozuyor. 35 hafta çok küçük bir hafta değil küvöz gerekmeyebilir bende aynı haftada doğum yaptım bir sorun olmadı. İlla kötü olacak diye düşünme böbrek konusu gebelik ve doğumdan sonra bambaşka oluyor erkek bebekse sünnet önerirler zaten o kısma çok kafayı takmayın artık çok yaygın bu gebelerde. Ayrıca çevre iyi niyetli olabilir ama yaklaşımı yanlış. Sağlık nedeni ile farklı gerçekleşen bir durum var bu planlar sessiz yapılmalı. Aksi bir durumda o süslerin anneyi nasıl üzeceklerinden bir haberler bu çok bencilce

Öncelikle gecmis olsun. Saglikla gelsin bebeginiz. Bu bana son lohusaligimi hatirlatti. Benim kendime bakamadigimdan ve fazla yardim görmedigimden sütüm ilk azaldi sonra kesildi. Önceki bebeklerimi hep emzirdim.ilk bende ve bebegimde mantar olustu. Burda sütüm kesilince ve mama vermek zorunda kalinca moralim acayip bozuldu. Hem kendimi yetersiz hissediyorum, hem bebegime üzülüyorum sanki ona haksizlik etmisimim gibi. Kendi duygularimda bogulup dururken, herkeste bir bayram havasi. Nihayet biberon verebilecekler mi. Nihayat bebek hep bende kalmak zorunda olmazmis. Bebegi isteseler alip götürebilirlermis felan. Benim orda kendi kendime nelerlen bogustumu anlamadilar bile. Sizin böyle hissetmenizi anliyorum bu yüzden. Bebegin gelecegine sevinmeleri de ama normal. Prematür olacagi icin hususi gelenleri az tutarsiniz. Bu konuda insanlara bilgi vermek de önemli. Su anda ortalik hastalik kayniyor. Hem bebek hem anne korunmali. Saglikla gelsin bebeginiz insallah. En önemlisi o.

Eski konulariniza baktım da siz zaten bebek dogduktan sonra kayınvalidenizin misafir kabul etmesini istemiyormuşsunuz. Şuanda da bu gerginlikle tepki veriyorsunuz bence. Kimseyi istemiyorsanız dile getirin gelmeyin hastaneye, süs vs de istemiyorum deyin. Kendinizi bu kadar uzun süre aynı konu için üzmeyin bence. Bebeğinize size yazık.

Bunun icin de linclenecegim aklima gelmezdi ya, neyse artık hissettiklerimi icimde tutamadim gerginim ne yazık ki. Bir de burda papara yiyemeyecegim. Konuyu takip etmemek en iyisi sanirim.
Haksızsınız ya ondandır belki. 🙄
Hep destekleneceksiniz diye bir durum mu var ?
Gerçi destekleyenlere de tavrınız belli konunuzdan.

X