Emzirirken Kilo Vermek

Paranoya_6616

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2020
440
444
29
Merhaba 3 aylık bir bebeğim var ve ben şimdiden yavaş yavaş kilo vermek istiyorum. 82 kilo ile doğum yaptım şuanda 73 kiloya düştüm ama hedefim bir 10 kilo daha vermek. Ama emzirirken ister istemez süt olsun diye yiyorum, tatlı isteklerim oluyo onu karşılıyorum. Kilo almaktan korkuyorum. O yüzden sağlıklı bir diyet ile sütü de artırıcı olsun istiyorum hem hemde hafif bir spor ile kilo vermek istiyorum.

Benimle başlamak isteyen var mı? Nasıl bir yol izleyebiliriz tecrübelerinizi de öğrenmek istiyorum hemde beraber kilo verelim istiyorum 🤗

Merhaba 3 aylık bir bebeğim var ve ben şimdiden yavaş yavaş kilo vermek istiyorum. 82 kilo ile doğum yaptım şuanda 73 kiloya düştüm ama hedefim bir 10 kilo daha vermek. Ama emzirirken ister istemez süt olsun diye yiyorum, tatlı isteklerim oluyo onu karşılıyorum. Kilo almaktan korkuyorum. O yüzden sağlıklı bir diyet ile sütü de artırıcı olsun istiyorum hem hemde hafif bir spor ile kilo vermek istiyorum.

Benimle başlamak isteyen var mı? Nasıl bir yol izleyebiliriz tecrübelerinizi de öğrenmek istiyorum hemde beraber kilo verelim istiyorum 🤗
Sebze agirlikli beslenmelisin bence bacım tatlıyı bosver. Kendimi bildim bileli 60 kiloyum kizimda 72 oglumda 75 kilo ile dogum yaptim biri normal biri sezeryan. Suan 57 kiloyum bende kilo almaya calisan tarafım. Cevremdekiler nasil 2 cocuk dogurdun diyor bana. Nasil zayifsin diyene stresten diyorum geciyorum 😂

Benimde 2 tane peş peşe oldu cocuklarim şimdilik annemler yanımdalar onlar gidince ister istemez bol koşuşturmaca, güzel yemekler yapamamaca 😅 herhalde veririm diye düşünüyorum. Tatlı ve çikolatadan vazgeçsem bile büyük fark olur bence bende

Böyle bir başlık açmak için gelmiştim. Ben başlamak isterim, çok hem de. Bilen birileri yol gösterirse ne güzel olur. Şöyle sütü azaltmayan, aç bırakmayan, güzel bir emziren anne diyet listesi paylaşacak iyi kalpli biri var mı:) lütfen diyetisyene git demeyin:)

Böyle bir başlık açmak için gelmiştim. Ben başlamak isterim, çok hem de. Bilen birileri yol gösterirse ne güzel olur. Şöyle sütü azaltmayan, aç bırakmayan, güzel bir emziren anne diyet listesi paylaşacak iyi kalpli biri var mı:) lütfen diyetisyene git demeyin:)
Merhaba ben emziren anne diyetine yeni başlayacağım istersen listemi paylaşırım henüz listem yok ama en geç yarın elimde olur diye düşünüyorum

Haftada 4 gün 45 dk 1 saat spor
YÜRÜYÜŞ VEYA LESLİE
*Günde 3,5-4 lt su !
*HER YEMEK KİŞİ BAŞI 1 TK YAĞ İLE YAPILMALI 
(BİR DE SALATALARIN YANINA BEN 1 TK YAĞ YAZDIM İSE YAĞ İLAVE EDİLECEK YAZMADIM İSE YAĞ OLMAYACAK,NAR EKİŞİSİNİ BİR SÜRE KULLANMAYACAĞIZ.AMA ELMA SİRKESİ,LİMON,DİLEDİĞİN BAHARAT,BİR MİKTAR TUZ SERBEST.)
(GÜN İÇİNDE SÜT VE SÜT TOZU EKLENMEMİŞ KAHVE,BİTKİ ÇAYI,SADE MADEN SUYU TÜKETİLEBİLİR.AMA BUNLAR İÇİN EKSTRA SU İÇMEMİZ GEREKTİĞİNİ UNUTMAYALIM!)
UYANINCA:
1 büyük bardak ılık su + 2 kuru kayısı veya 2hurma
KAHVALTI: (06.00-09.00)
2 adet haşlanmış yumurta
6 yeşil zeytin veya ½ avokada
Boooool yeşillik (özellikle maydanoz) üzerine bol limon
2 karabuğday patlağı-2 ceviz
Veya
3 yk yulaf
1 sb bitkisel süt veya 4 yk yoğurt
1 meyve
2 ceviz
Tacın veya kakao
ARA: (10.30)
Sade kahve
10-12 çiğ badem
ÖĞLEN: (12.00-13.00)
3 yk yulaf
1 sb bitkisel süt veya 4 yk yoğurt
1 meyve
2 ceviz
Tacın veya kakao
veya
6 yk sebze (susuz)
4 yk yoğurt
veya
Veya
2 kepçe çorba
4 yk yoğurt
salata
ARA: (15.00)
1 meyve
AKŞAM: (18.00-19.00)
(2 gün)
200 g balık
Salata
(3 gün)
5 köfte veya 15 -16 kuşbaşı veya 6 yk et sote
Salata
(2 gün)
6 yk etli kurubaklagil
salata
ARA: (21.30)
1 sb sade kefir veya 4 yk yoğurt veya 1 meyve veya 1 yk kuruüzüm veya 2 hurma veya 15-16 çiğ badem

Merhaba ben emziren anne diyetine yeni başlayacağım istersen listemi paylaşırım henüz listem yok ama en geç yarın elimde olur diye düşünüyorum
Merhaba benimle de paylaşabilir misiniz. Ben sizin yorumlarınızı önceden okumuştum sitede sizi hatırlıyorum endometriozis hastası iken hamile kalmıştıniz değil mi. Bana umut olmuştu yorumlarınız. Bende sizden sonra hamile kaldım bebeğimi kucagima aldım çok şükür 2 aylık şimdi yavrum. Yavaştan bende diyete baslamaj istiyorum ama sütüm kesilir diye de korkuyorum. Ben kiloyu doğumdan sonra büyük oranda vermiştim ama emzirme sürecinde tatlı ye tahin pekmez ye vs derken geri aldım verdiğim kilolari

Merhaba benimle de paylaşabilir misiniz. Ben sizin yorumlarınızı önceden okumuştum sitede sizi hatırlıyorum endometriozis hastası iken hamile kalmıştıniz değil mi. Bana umut olmuştu yorumlarınız. Bende sizden sonra hamile kaldım bebeğimi kucagima aldım çok şükür 2 aylık şimdi yavrum. Yavaştan bende diyete baslamaj istiyorum ama sütüm kesilir diye de korkuyorum. Ben kiloyu doğumdan sonra büyük oranda vermiştim ama emzirme sürecinde tatlı ye tahin pekmez ye vs derken geri aldım verdiğim kilolari
Merhaba❤️evet doğru hatırlıyosunuz çok sevindim size umut olduğuma 🥰ben de sizinle aynı şekilde önce verdim sonra geri aldım kilo şimdi vermeye çalışıyorum tekrardan. Boyum 174 kilom da 74dü endometriozis dışında kan tahlilinde bir sorun yoktu listeyi bu şekilde ayarladı diyetisyenim. Siz isterseniz kendinize göre ayarlayabilirsiniz 😍

Bu arada diyetisyenler 3 ay olmadan diyet pek önermiyorlar liste sizde dursun 3 aylık olunca başlayın bence

Ya bu aralar çok duyuyorum işte kahvaltı yaptıysanız 4-5 saat hicbirsey yemeyeceksiniz vücut o zaman yağ yakmaya başlıyor falan diye. Bu yüzden ben ara öğün yapmak istemiyorum. Kahvaltı, 1 ara öğün ve akşam yemeği şeklinde. O ara öğünde de meyve yada yoğurt yiyebilirim diye düşünüyorum. Ama emziren kişiler için ara öğün iyi olabilir. ben bebeğimi emzirmiyorum malesef emmeyi erken bıraktı benim kızım o yüzden biraz daha rahatım diyet konusunda. Bide kardiyo bisiklet var bende yarım saat yapabilirsem oda harika olacak inşallah.

X