Emzirmeyi bırakma

Benim oğlum da 19 aylık. Bırakmayı çok istiyordum memeye düşkünlüğü arttıkça. Özellikle hastalanınca yarım saatte bir emzirmek istiyordu. Gece üç dört defa uyanıyordu. Bu aralar iyi. Emmesi azaldı. Rahatsızlık vermiyor o yüzden biraz daha vercem. Azaldıkça kendiliğinden bıraksın diye

Oğlum 22 aylık. 6 7 aydır bırakcam diyorum hala bırakamadım. Bugün meme acımış diyip krem sürdüm yanında. İnşallah bırakır

Bence gizli sür o görmeden görünce anlıyor bende deniyorum sürekli ama emme süresi azaldı benimkinde acı oje denedim .. bırakmadı sabır taşı alıp denicem bu seferde bu süreç çok zor...ne yapcazz ..

13 aylık bebeğim var doktor artık emzirmeyi sonlandırmamı istedi, 10 gündür birbirimizi sınıyoruz 😂

Benim oğlum da 19 aylık. Bırakmayı çok istiyordum memeye düşkünlüğü arttıkça. Özellikle hastalanınca yarım saatte bir emzirmek istiyordu. Gece üç dört defa uyanıyordu. Bu aralar iyi. Emmesi azaldı. Rahatsızlık vermiyor o yüzden biraz daha vercem. Azaldıkça kendiliğinden bıraksın diye
Azalmayı dene bakalım kimisi öyle bırakyormuş ... Benimkisi bırakmadı ama extra Bir şeyler sürmek gerek çok net anladım... Bide daha da büyüdükçe hiç bırakmıyorlar haberin olsun elimizi çabuk tutmamız lazım ...

Benim arkadaşım göğüs uçlarına yara bandı yapıştırıp çocuğuna yara olduğunu ve acıdığını söylüyordu.. Ne kadar doğru hareket bilmiyorum ama fikir olabilir belki

Benim arkadaşım göğüs uçlarına yara bandı yapıştırıp çocuğuna yara olduğunu ve acıdığını söylüyordu.. Ne kadar doğru hareket bilmiyorum ama fikir olabilir belki
Çok teşekkür ederim .. önerin için onu denedim ilk hatta ama başarısız oldu mağlesef..

Yaaa Allah kolaylık versin inşallah.. bende daha da geç olmadan bitirmek istiyorum bakalım deniyorum hayırlısı

Yaaa Allah kolaylık versin inşallah.. bende daha da geç olmadan bitirmek istiyorum bakalım deniyorum hayırlısı
Bu süreçte eşiniz destek olmalı, bizimki gece memede uykuya dalıyordu sallanma vs bilmiyordu. Eşim sürekli kucakta veya yanına yatıp uykuya almasına yardımcı oluyor.

Göğsüme filan hiçbir şey sürmedim zaten 1 aydır azaltmıştık.

En güzel yanını evet zor uykuya dalıyor ama maşallah diyeyim gece hiç kalkmıyor bebeğin uyku kalitesi arttı,bizde artık gece derin uykudayız

Bu gece emzirmedim hiç. Oğlum çok ağladı. Meme acıdı dedim gece tekrar krem sürdüm. Şu 2 3 günü atlatabilirsek hayırlısıyla

Bu süreçte eşiniz destek olmalı, bizimki gece memede uykuya dalıyordu sallanma vs bilmiyordu. Eşim sürekli kucakta veya yanına yatıp uykuya almasına yardımcı oluyor.

Göğsüme filan hiçbir şey sürmedim zaten 1 aydır azaltmıştık.

En güzel yanını evet zor uykuya dalıyor ama maşallah diyeyim gece hiç kalkmıyor bebeğin uyku kalitesi arttı,bizde artık gece derin uykudayız
Yaa gözünüz aydın ..çok sevindim darısı başıma😊 bende azaltım ama uykuya geçişlerde istiyor onuda çözcem yakında

Vlla inşallah kendi kendine bırakır..😊

Bir hafta içinde alisiyorlar bende salça sürerek ufff olmuş dedim baktı baktıiii dilini vurdu ağlayarak uzaklaştı yanımdan uzaklaşma o uzaklaşma oldu bidaha yanaşmadı ama ilk üç gün gece kalkıp emdiği için çok zorlanmistik bende 18 ay doldurdu kestim çünkü gittikçe anlamaya bağlanmaya başlamisti 🤗

yaaa bizimki 21 aylık oldu bende artık kesmek istiyorum. fikir verin bana yaaa
uyurken eşim uyutuyor, emme dediğinde uf olmuşlar annecim diyorum anlıyor biraz
ama sabah uyanınca emme diye tutturuyor. ağlamasından korktuğum için veriyorum çünkü çok ısrarcı

yaaa bizimki 21 aylık oldu bende artık kesmek istiyorum. fikir verin bana yaaa
uyurken eşim uyutuyor, emme dediğinde uf olmuşlar annecim diyorum anlıyor biraz
ama sabah uyanınca emme diye tutturuyor. ağlamasından korktuğum için veriyorum çünkü çok ısrarcı
Benim oğlumda 12 buçuk aylık 18.ayda bıraktırmayı düşünüyorum ama şimdiden kara kara düşünüyorum nasıl olacak diye.O da çok ısrarcı gece kıyameti koparır kesin🥲

X