En Erken Gebelik Belirtilerimi Anlatacağım Kızlar :)

Merhabalar, benimde sol kasık ağrım var rahme doğru sızlamalar oluyor (adet ağrısı gibi) göğüslerde hafif hassaslaşma oldu.Midem normalde de hassastır o yüzden bulantı olayını çok yormuyorum🙈 Bir de su gibi şeffaf ve sıvı akıntım var adetime 5 gün var dün akşam kaset test yaptım negatif çıktı çok üzüldüm umarım gebelik vardır çok istiyoruz b
Canim adet gunun gecmeden yapmamani oneririrm pek saglikli olmuyor

Merhabalar öncelikle Allah sağ sağlim kucağıniza almayı nasip etsin 🌸 benim regl dönemi ne 4 gün kaldı ama yumurtalamamdan itibaren bazen şiddetli bazen hafifleyen sol kasık ağrısı ve karın kramplarim var aynı zamanda bel ağrısı halsizligimde vardı bugün kafamı nereye koysam gözüm kapanmaya başladı uykuyu çok seven biri de değilim göğüslerimin ucu siyahlasti onu da bugün fark ettim ve küçük kucuk sivilce gibi de değil şişlikler çıkmaya başladı aynı zamanda sızlıyor test yapmam için erken mi bekleyip mi yapayim böyle belirti görüp gebe olan varmı cevaplarsanız çok sevinirim 🌸gulum bak benimde boyleydi adete
Merhabalar öncelikle Allah sağ sağlim kucağıniza almayı nasip etsin 🌸 benim regl dönemi ne 4 gün kaldı ama yumurtalamamdan itibaren bazen şiddetli bazen hafifleyen sol kasık ağrısı ve karın kramplarim var aynı zamanda bel ağrısı halsizligimde vardı bugün kafamı nereye koysam gözüm kapanmaya başladı uykuyu çok seven biri de değilim göğüslerimin ucu siyahlasti onu da bugün fark ettim ve küçük kucuk sivilce gibi de değil şişlikler çıkmaya başladı aynı zamanda sızlıyor test yapmam için erken mi bekleyip mi yapayim böyle belirti görüp gebe olan varmı cevaplarsanız çok sevinirim 🌸
Gulum bak benimde boyle olmustu adetime 4 5 gun kala gogsumun kararan kisminda kabarciklar ve bu hamileligimde kuruma oldu ve ben cok sasirdim kabuk atmisti resmen ve agriyorud bende vazelin surdm ama benim en belirgini suydu baya adete bir hafta veya daha fazla vardi kahvalti hazrliyordm sabah esimde ekmek almaya gtmisti kizimda benimleydi birden sol tarafima bir agri girdi ama oyle boyle deil sanki bicak batiriyorlar kendim dedim zaten busefer tuttu diye ve gercwkten oyle oldu adet gunumden 3 gun gecmesini bekledim gecti kan verdim 666 cikti insallah seninde gebeliktr canim benim allah olmayan herkese versin insallah 🙏🏻🙏🏻☺️🥰

Çok teşekkür ederim cevabıniz için inşallah öyledir ☺️🌸 buraya sonucu yazicam
Adetin gecsin enazindan 1 gun 2 gun oyle yap kafanda rahat olur
İyi akşamlar 23 ocakta son reglimi oldum ve gayet normaldi. 23 ocaktan birkaç gün önce korunmalı bir ilişkim olmuştu fakat son adetimden sonra hiçbir birlikteliğim olmadı. 18 şubat cumartesi yani dün regl olmam gerekiyordu ama olmadım. Sizce hamilelik şüphesi var mıdır test yapmalı mıyım? Ve adet söktürmek için ne önerebilirsiniz? Şimdiden teşekkürler

Adetin gecsin enazindan 1 gun 2 gun oyle yap kafanda rahat olur
Bişi daha sormak istiyorum bugün reglme 3 gün kaldı sarı akıntım var 15 gündür dun aksam pembe parlak damla şeklinde akıntım oldu agrim da var bu yerleşme olabilir mi test yapmaktn korkuyorum şuan sadece sarı bir akıntı geliyor

Peki bunda siliklik görüyo musunuz bata 4 gün var
Bunda silik çok silik bir çizgi var ben 2,3 testim böyle çıktı adetime 8-10 gün varken kan verdim negatif şuan adetim 12 gün geçti daha olmadım regel ve istemiyorum da test yapmaktan sıkıldım ve normal 2.dogumdan sonra da adet düzensizliğim vardı artık bunda bir âdet düzensizliği diye tarusala başladım ve ilacım bugün bitcek bakalım ilaç bittikten sonra 3. Adet olurum diye düşünüyorum

Bişi daha sormak istiyorum bugün reglme 3 gün kaldı sarı akıntım var 15 gündür dun aksam pembe parlak damla şeklinde akıntım oldu agrim da var bu yerleşme olabilir mi test yapmaktn korkuyorum şuan sadece sarı bir akıntı geliyor
Sizin sonuç ne oldu acaba hamile mısınız😊

FEC14B71-421E-4D67-B773-8F550F51E6CD.jpeg
Sizce var mı

Merhaba değerli kadınlar kulübü üyelerii :)) gebe kalmaya hazırlanırken hep burayı okuyordum ama bi türlü üye olamamıştım.Sürekli gebelik belirtileri konularını okuyordum ve bende gebeliğimi erken öğrenenlerdenim sizlerle de yaşadığım tecrübelerimi paylaşmak istedim.İnşAllah yardımcı olur ve Rabbim isteyen herkese sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin hepinize dua edicem.Belki biraz uzun olabilir zamanınıza göre okuyunuz :) Başlayalım öyleyse ilk olarak gebe kalma aşamasında regl haftasından sonraki her günü değerlendirdim denebilir çünkü ovulasyon testi hakkında açıkçası hiç bir bilgim yoktu onuda buradaki kadınlardan öğrendim ama uygulama şansım olmadı ben adet günü takip uygulamasını düzenli kullanıyorum dört yıldır aynı uygulamayı kullandım isim vermeyeyim reklam mı oluyor bilmediğim için o yüzden uygulamama güvendim ve yumurtalama günü öncesi ve sonrası değerlendirdim.Benim en erken belirtim ;
1) yumurtlama gününden sonra sürekli kasıklarımda bir ağrı oldu sanki sızlıyor gibiydi kasıklarım ilk başlarda hafif başladı daha sonraki günler şiddetlendi öyle ki bir gece uykumdan sağ kasık ağrısı ile sıçrayarak uyandım ve korktum baya
2)Göğüslerim reglime 10 gün kala acımaya şişmeye başladı normalde bu kadar erken acımaz reglden bir iki gün önce acımaya başlar bende
3)Göğüslerimin ucu yukardan aşağı doğru hafif renk değiştirmeye başladı renk değiştirmeye başlaması beni çok şüphelendirmişti
4)Belki size komik gelecek ama ben vücudumu belirtilerimi iyi takip eden biriyim ne zaman Regl haftasına yakın olsam veya regl olsam hastalıklara yakalanmam(grip,faranjit gibi) çok kolay oldu diğer günler neredeyse hiç hastalanmam denebilir yumurtlama gününden sonra baya ağır bi soğuk algınlığı yaşadım Bunu da döllenme aşamasında vücudun bağışıklığının düşmesine yordum bu beni baya bi şüpheye düşürmüştü tabi ki test yapana kadar bu geçerli bi sebep olamaz ama benim belirtilerimde vardı.
5)Sık idrara çıkmak ama ben normalde de sıvı tüketimim fazla olduğu için ayırıcı bi belirti olmadı bana bu
6)Yürüyüş yaptığımda farklı günlerde sağ kasığıma anlam veremediğim bi şekilde şiddetli kramp girdi öyle ki yürüyemedim bile olduğum yerde durmak zorunda kaldım
7)Sağ yan yatış pozisyonunda uyuyamadım geceleri çünkü kasığıma ağrı giriyor beni aşırı rahatsız ediyordu yüzüstü de uyuyamıyorum gene ağrı yapıyordu en rahatı sol yan yatış oldu bana
8)İdrarımda ilerleyen günlerde kötü bir koku vardı sanırım bu koku beta hcg yükselmesinden kaynaklı olabiliyormuş sonrasında öğrendim
9)Beyaz renkli bir akıntı oluşmaya başladı ilerleyen günlerde
10)Belirtiden sayılır mı bilmem ama tatlı sevmeyen biriyim ve sürekli canım tatlı istedi vücudumun ihtiyacı varmış gibiydi tatlıya
Şimdilik hatırladıklarım bunlar gene aklıma gelirse güncellerim ben reglime 6 gün varken dayanamayıp kaset test yaptım tabi ki negatif çıktı(bi önemi var mı bilmem ama saatler sonra baya belli 2.çizgi oluştu kaset testte de )sonra gene aynı gün içinde erken gebelik testi yaptım silik çizgi çıktı gözlerime inanamayıp 2 kere daha tekrarladım gene silik çizgi çıktı hepsi yanlış olamaz herhalde dedim reglime de çok vardı ama gidip kan verdim ilk beta değerim 20 çıktı bana çok düşük geldi değer baya moralim bozuldu kimsayal gebelik de olabilir dediler çünkü adetime çok vardı kızlar bu süreçte biraz sabırlı olmak lazım adetten önce öğrenmek bi yerde kötü çünkü stres oluyorsunuz olacak mı düşecek mi vs akla binlerce soru geliyor en güzeli beklemek adet geçene kadar öyle test yapmak ben gidip her gün kan vermedim açıkçası öyle daha moral bozucu olur diye üç günde bir verdim kan testini 2. Beta değerim 300 çıktı sonra 6 gün sonra verdim yani reglim geçtikten üç gün sonra bidaha kan o zamanda 4500 çıktı bidaha baktırmadım muayene oldum kadın doğuma bebek sağ taraftaymış o yüzden o kadar sağ kasık ağrısı çekmişim :) şimdilik ilerliyoruz bakalım inşAllah Sağlıkla kucağımıza alırız bebeklerimizi hepinize dua edicem zor bir süreç ama sabır her şeyin anahtarı en önemlisi vücudu stresten uzak tutmak rahat olmak İnşAllah yardımcı olabilmişimdir.Okuduğunuz için Teşekkürler :)
Selam arkadaşlar. Ben 8 aylık evliyim. Çocuk dusunuyoruz 8 aydir korunmuyorum. Pcos var ama doktor sağ tarafta ve çok küçük dedi hamileligime engel bir durum olmadığını söyledi. Adetlerim düzensiz genelde geç adet oluyorum onun icinde doktor vitamin verdi yumurta kaliteni.artirir dedi hemde icinde folik asitte varmis ayrica mantar enfeksiyonum vardı. Gerekli ilaclarıda kullandım bitirdim. Simdi ise tam 1 ay gecikti adetim henüz olmadim alt karın ve sağ kasıkta ağrı vAr göğsüm şiş ve aciyo 2 gun öncede süt kokusundan midem bulandı. Hamis olabilir miyim acaba olumsuz yanıt alirim diye evde test de yapmıyorum:/

IMG-20230311-WA0000.jpeg
kizlar var mı sizce emin olamadım c çizgisi gibi olmadığı için 1 senedir ilk kez çift çizgi gördüm ama yanlıştır dedim 2. Tette de aynı 2 çizgi oluştu

X