En erken gebelik belirtilerini yaşadım sizlerle paylaşmak istiyorum

8 Ay önce gittiğimde banada aynı şeyleri söyledi tekrar doğum kontrol verdi 6 ay kullan sonra tekrar gel dedi. Ama kilo veririm diyorsan 3 ay sonra gel dedi. 3 ayda pek kilo vermedim 6 kilo kadar verebildim o yüzden gidemedim. 6 ay dolduğunda 15 kilo vermiş olarak gittim. Bu sefer yumurtların çok iyi dedi. Bu ay bir dene ovülasyon testleriyle takip et eğer olmazsa önümüzdeki ay başka bir ilaca başlayalım dedi. Ben zaten yumurtlama döneminde olduğum zaman anlıyorum zatende yinede kullandım ovülasyon testlerini yumurtlamanın 3 gününü değerlendirdim oldu Allaha şükür sizde kafanıza çok takmayın eğer kilonuz varsa verin biraz çünkü kilo aşırı etkiliyor. Sonra sizde hamile kalırsınız Allah ın izniyle. Bir de bir süre yediklerinize içtiklerinize biraz daha dikkat edin. Sağlıklı besinler tüketin.

8 Ay önce gittiğimde banada aynı şeyleri söyledi tekrar doğum kontrol verdi 6 ay kullan sonra tekrar gel dedi. Ama kilo veririm diyorsan 3 ay sonra gel dedi. 3 ayda pek kilo vermedim 6 kilo kadar verebildim o yüzden gidemedim. 6 ay dolduğunda 15 kilo vermiş olarak gittim. Bu sefer yumurtların çok iyi dedi. Bu ay bir dene ovülasyon testleriyle takip et eğer olmazsa önümüzdeki ay başka bir ilaca başlayalım dedi. Ben zaten yumurtlama döneminde olduğum zaman anlıyorum zatende yinede kullandım ovülasyon testlerini yumurtlamanın 3 gününü değerlendirdim oldu Allaha şükür sizde kafanıza çok takmayın eğer kilonuz varsa verin biraz çünkü kilo aşırı etkiliyor. Sonra sizde hamile kalırsınız Allah ın izniyle. Bir de bir süre yediklerinize içtiklerinize biraz daha dikkat edin. Sağlıklı besinler tüketin.
Ay şuan çok sevindim yaa ben dünden beri korkuyorum çocuğum olmucak diye. Ya 65 kiloydum 72 ye çıktım bu 2 ay içerisinde. 170 boyum vermem gerekiyor bir 7 kilo umarım benimde olur yaa

Ay şuan çok sevindim yaa ben dünden beri korkuyorum çocuğum olmucak diye. Ya 65 kiloydum 72 ye çıktım bu 2 ay içerisinde. 170 boyum vermem gerekiyor bir 7 kilo umarım benimde olur yaa
7 kilo aslında çok bir kilo değil eğer çok dikkat ederseniz 2 hafta da gidiyor hemen. Benimde boyum 172 kilom 86 ya kadar çıkmıştı. Evlendiğimden beri çok dikkat etmiyordum. 2 ayda hatta 2 ay bile sürmeden verdim ben o kiloları sizde dikkat edersenizabuk verirsiniz. Bir de ovülasyon testleriyle yumurtlamayı takip etmeni öneririm. Yumurtlama gününü vs hepsini takviminde not al adet gecikme vs hesaplamalarını ona göre yaparsın ben öyle yaptım

7 kilo aslında çok bir kilo değil eğer çok dikkat ederseniz 2 hafta da gidiyor hemen. Benimde boyum 172 kilom 86 ya kadar çıkmıştı. Evlendiğimden beri çok dikkat etmiyordum. 2 ayda hatta 2 ay bile sürmeden verdim ben o kiloları sizde dikkat edersenizabuk verirsiniz. Bir de ovülasyon testleriyle yumurtlamayı takip etmeni öneririm. Yumurtlama gününü vs hepsini takviminde not al adet gecikme vs hesaplamalarını ona göre yaparsın ben öyle yaptım
Adetler düzensiz ya ovülasyom testini nasıl yapıyoruz hergün mü. Hergün yapsak 45 50 tane lazım olacak😂😂

Adetler düzensiz ya ovülasyom testini nasıl yapıyoruz hergün mü. Hergün yapsak 45 50 tane lazım olacak😂😂
Ben internetten toplu 30 tane almıştım. Adetim bittikten 3 gün sonra yapmaya başladım. Her gün aynı saatte 1 tane test yaptım. Adetimden sonra 21. Günde pozitifi gördüm. Vücudunu çok iyi dinleyen bilen insanın yapmasına aslında gerek yok ben yumurtlama günümü sabah kalkınca anladım testi yaptım yinede. Sonrasında acaba mı demek yerine bilsende anlasan da yap dedim kendime 😅

Ben internetten toplu 30 tane almıştım. Adetim bittikten 3 gün sonra yapmaya başladım. Her gün aynı saatte 1 tane test yaptım. Adetimden sonra 21. Günde pozitifi gördüm. Vücudunu çok iyi dinleyen bilen insanın yapmasına aslında gerek yok ben yumurtlama günümü sabah kalkınca anladım testi yaptım yinede. Sonrasında acaba mı demek yerine bilsende anlasan da yap dedim kendime 😅
Anladım bende öyle yapacam olmadı

Anladım söktürücü felan verdi mi acaba dedim de bana folik asit verdi son gittiğim de pcos hastaları için genelde bunu kullanıyoruz. Hem folik asit hemde yumurta destekleyici demişti muhtemelen size de destekleyici bir ilaç başlar
Hormanlara bakıp yazacakmış. Adet olmayı bekliyorum

Anladım söktürücü felan verdi mi acaba dedim de bana folik asit verdi son gittiğim de pcos hastaları için genelde bunu kullanıyoruz. Hem folik asit hemde yumurta destekleyici demişti muhtemelen size de destekleyici bir ilaç başlar
Geç döllwnme olabilir diye 1 hafta bekliyelim dedi

kızlar selam ben daha çokk çok yeniyim ama bu konuyu paylaşmak istiyorum. Eşmle bebek istediğimize karar verdik 1 bucuk ay folik asit kullandıktan, dişlerimi tedavi ettirdikten sonra denemelere bu ay başladık gün aşırı birlikte olduk ve (benim tahminim olan) yumurtlama günümde kasıklarım acayip batmaya başladı araştırdım ettim yumurtlama ağrısıdır dediler (evet olabilir ama noramlden daha fazla batıyordu) bu kadar erkne hissedemezsin dediler hissetmiişim :KK70: korunmayı bıraktığınız için vücut tepki göstetiyor dediler hayır döllenme oluyormuş. yumurtlama günümden itibaren kasık batmalarım bel ağrım hiçç geçmedi azaldı arttı ama asla kaybolmadı yumrutlama dönemim bitti hala devam ediyor + olarak sürekli uykum var hep gözüm yatakta (normaldede uykuyu cok seven biri olduğum için çok emin olaamdım bu belirtiden) ruh halinde gel gitler oldu artık adetime 7 gün kala felan ben adet olacakmış gibi herşeyi yaşamaya başladım ha birde göğüslerim çok erken şişti normalde adet öncesi şiişer ama bu sefa yumurtlamadan bikaç gün sonra şişti hassaslaştı. son olarak adetime 6 gün kala (son zamanlar da 2 gün erken oluyordum 4 gün kalada diyebiliriz emin değilim) leke gibi bir akıntı geldi kahve pembe işte dedim aradığım belirti bu :KK70: eşime söyleyince heyecandan duramadı ve illa test yaptıralım dedi ben her ihtimale karşı evdede yapıtım diye yaptım ve silik bir çift çizgi :KK70: ardından kan verdm ordada 36 çıktı kasık ağrılarım bel ağrım hala devam ediyor bu süreçte olan diğer belirtileri de yazayım : bir kere çok ciddi baş dönmesi (bayılıyorum sandım gözüm karardı) bir çok kez hafif baş dönmesi özellikle son iki gündür, ayak üşümesi ( ayaklarım adet döneminde böyle olurdu şimdide asssla ısınmıyor) son oalrakda bugün sabah yataktan kalktığımda hafif midem bulandı daha adetimin günü gelmedi :KK70: hesaplamalara göre şuan 3hafta 3 günlük gebeyim .
Velhasıl size asıl söylemek istediğim şey şu ;
1. belirtilerinizi dinlediğinizde ben iyice takıntılı oldum bişey yok diye kendinizi yıpratmayın
2. ama herhalukarde herrr türlü ihtimali düşünün kendinizi hazırlayın
3. bana kalırsa asla adet gecikmeisnden önce gebe oldğunuzu öğrenmeyin niye diye soracak olursanız şu iki günde yaşadığım durumları anlatıyım:
  • 36 çokmu düşük bir değer acaba diye düşünüp duruyosun
  • ailelere söylemek istiyosun ama ya yükselmezse diyosun sonra ama kandada çıktı hamileyim şuan diyosun ve paylaşmak isityosun
  • 2 güne bir beta hcg değerini takip etmen gerkeiyo ve bu süreçtede acaba sağlıklıbir gebelikmi acaba keseyi görebilecek miyim diye kendini yiyip bitiriyosun
  • doktora gitsen ne kese görebilecek ne bebek yani erkende öğrensen yine bekliyceksin yine bekliyceksin en azından stressiz bir şekilde beklemen bence çok daha sağlıklı.

4. az önce 1. maddede bahsettiğim durum için söyleyeceklerim ise ben burda tonla yazı okudum hepsi kafandan cocuk düsüncesini atıcaksın diyor bence haklılar o işi yaparken asla cocuk düsünerek yapmadık. ve bu işe başlarken en kötü 1 sene olmayabilir diye buna kendimizi hazırladık olmayacak die olumsuz düşünmeyin illa olacak diye de düşünmeyin biliyorm çokk zor sbaırlı olmak ama tevekkül etmeyi deneyin allaha bırakın . BAşka sormak istediğiniz bişey varsa sorun lütfen :)
Merhaba bizde 1 senedir bebek sahibi olmak istiyoruz ilaçla tedavi aşamasındayz daha maalesef daha nasip olmadı bu ay 3. Denememizdi benimde dediğiniz gibi kasıklarımda batma ve belimde ağrı var iliskiden beri hic geçmedi azaldı çoğaldı ama hep var hala daha var göğüs uçlarımda sadece hassasiyet var şişkinlik yok yada ben anlayamadım bilmiyorum baskada bi belirtim Yok umitlenmek istemiyorum sonu çok büyük hüsran oluyor ama karnım ve belim agridikca umitlenmek istiyorum gözüm gelecek olan lekelenmede daha adetime 7 gün var lekelenme olmadı sizin lekelenmeniz normal adet dongunuze ne kadar kala gelmişti?

Merhaba bizde 1 senedir deniyoruz ilacla tedavi oluyorum yumurta büyüme sorunum var 3. Denememizdi ilacla olan bu ay dediğiniz gibi bu ay bende de kasıkta batma bel ve leğen kemiği ağrısı var ve hic gecmedi umitlenmek istemiyorum sonu hüsran oluyor ama binyandanda umitlenmek istiyorum adetime 6 gün var erken gebelik testi yaptım negatif çıktı negatif olduğuna inanmakta istemiyorum ama beklemekde oldukça yorucu bi sürec gözüm gelecek olan lekelenmede sizin lekelenmeniz adet dongunuze ne kadar kala gelmişti acaba?

Hanımlar merhaba, bugün döngünün 24 günü. Adete tahminen 9 gün civarı var. Yumurtlama dönemi 18inde bir kere ilişki oldu. 2 3 gün sonrasından itibaren. Adetin geleceği gün gibi bir ağrı ve bir yere uzanırken veya eğilirken hamilelikteki gibi karında bir gerilme ağrısı var. Bir hamilelik gecirmistim. İlkinde böyle adet ağrısı hissetmedim. Hayatım boyunca da 30 günden önce adet görmem l. Bugundaha 24. Gün imkansız yani.. Adet ağrısı bu kadar erken olur mu veya başka bir şeyden kaynaklanıyor olabilir mi? Enfeksiyon tarzı bir şeyde de adet agrisi olur mu🤔

X