Çocuk Hastalıkları En iyi pişik kremi hangisidir?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği, çocuk ve ergenlerin (yeni doğmuşlardan yaklaşık 18-19 yaşındakilere kadar) tıbbi bakımıyla ilgilenen tıp dalıdır.

En iyi pişik kremi hangisidir?

• Ankete Katılan
    607

Oktivus

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2017
5.092
8.604
31
Sudocrem cok guzel ama icerigi surekli kullanima uygun degil malesef. Bariyer olarak da mustela sahane

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 18 gün geçti.

sedef10

Az insan çok huzur
Pro Üye
7 Mart 2010
5.565
890
Çok pişik sorunumuz yoktu ama olduğu zaman nivea'nın pişik önleyici kremini kullanırdık çok memnunduk

kelebek3333

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2021
821
772
23
Sudokrem nasıl bir kremdir öyle 😍 bebişimin poposuna doğumdan itibaren bephantol kullandım hiç bir işe yaramadı lafta pişik önleyici ona rağmen çok ağır bi pişiğimiz oldu ve tek sürüşte sudokrem faydasını gösterdi iki üç kullanımda tamamen geçirdi..

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 304 gün geçti.

Beyiss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2020
1.328
1.275
Desitin kesinlikle 👍🏻

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 662 gün geçti.

deynepnaz

Nirvana
Pro Üye
2 Aralık 2015
28.587
98.044
Seneler önce birkaç marka kullanmıştım, kimini Dr yazmıştı, kimini eczane tavsiye etmişti, faydası fazla olmamıştı. Annem arko krem sür demişti hani tüplerde olan klasik arko. İnanmamıştım, o kadar pahalı marka varken o mu etki edecek diye 🤦‍♀️Ama arko çok iyi gelmişti kızıma, hayret etmiştim.

Feline

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2020
1.012
1.307
Hiç pişik önleyici kullanmadık. İshal vs dönemleri dışında pişik olmadı. Bebek hemşiresi tavsiyesi ile hamazinc kullandık. İyi geldi. İçeriği hammalis yani cadı fındığı. Kendimin cilt tahrişinde de kullandım. Hemen geçirdi.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 739 gün geçti.

Ljubljanali

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mart 2021
513
767
30
Bebeğim çok fazla pişik olmadı. Bunu sürekli poposunu lavaboda yıkamama bağlıyorum fakat 7,5 aylıkken bir ameliyat geçirdi, narkoz ve verilen bir sürü ilaç yüzünden pişik oldu maalesef çok da kötüydü. Sudocrem hemen geçirdi ama buradan okuduğum kadarıyla sürekli kullanıma uygun değilmiş 😬 Ben sürekli kullanıyordum ama bundan sonra bırakacağım sanırım.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 498 gün geçti.

LezzetliCipetpet

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
24 Mayıs 2010
7.859
16.893
29
Becutan badem özlü bebek bakım kremi kullandığım en iyi pişik kremiydi 👍

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 48 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 161 cm. Başlangıç Kilom :104.8 Kg. Şimdiki Kilom :78 Kg.

Mi-Ok Yun

Manyak Üye 🤫
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2017
5.947
16.582
35
Mustela pişmanlık. Doğal filan diye tonla para veriyorsun yaptığı tek şey alerjik bebeklerin poposunu soymak. Bildiğin pütür pütür yapıp sonrasında derisini soydurmuştu iki bebeğiminde.
Benim önerim krem değil kesinlikle kantaron yağı 👍

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 349 gün geçti.

sirkencubin

waiting for our rainbow
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2008
16.699
10.844
Sudocrem gerçekten çok başarılı dakikalar içinde pişiği iyileştirdiğini bilirim ancak içeriği temiz değil bir de rutin kullanımda tüylenme sorunuyla karşılaşanlar olmuş, fayda zarar olarak düşünüp kullanmak lazım. Ben bebeğimde bariyer krem olarak bepanthol kullanıyorum. Ama en güzeli bez değişimi sonrası altını biraz açık bırakıp havalandırmak.

s_gofret

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
2 Ocak 2015
3.343
4.634
Pişik önleyici olarak oyumu Mustela ya verdim.
Bepanthol ve sudocrem içeğinde petrol türevi maddeler var. O yüzden kullanmıyoruz.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 206 gün geçti.

Kimseninsucudegilbu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2021
597
3.628
Alerjendi çocuklarim cogunlukla ishal ve pişik olurlardi
O kadar paralar verip bir sürü krem kullandık

Ama vazalini tek geçiyorum bende
Annem tavsiye etmisti inanmamıstım ama gerçekten hızlı iyileştiğini gördüm

tontriko

Rabbim sana emanetiz...
Pro Üye
1 Nisan 2011
35.793
67.479
Ilk bi pisik kremi
Almistim taaki
Cocugum cok pisik olana kadar.. fayda etmeyince sudocrem kullandim ve baska birsey kullanmiyorum artik..