En İyi Sonuç ve Övgü Aldığımız Tarifleri Püf Noktaları ile Paylaşalım mı? (Resimli)

Uploaded with ImageShack.us

*250 gr. oda sıcaklığında tereyağ veya margarin(margarin kullandım)
*2 adet yumurta
*1 su bardağı pudra şekeri
*1 paket kabartma tozu
*1 paket vanilya
*aldığı kadar un(1 su bardağı buğday nişastası)
*2 çorba kaşığı kakao(ben bitter çikoltalı toz puding kullandım)

Hazırlanışı
Derin bir kasede önce yağ, yumurta, pudra şekeri karıştırılır. Kabartma tozu ve bir miktar un ve buğday nişastası başka bir kasede karıştırılır ve önceki karışıma eklenir.
Hamur henüz cıvık haldeyken ikiye bölünür bir kenara alınarak içine kakao(toz puding) eklenir. İki hamura da azar azar un eklenerek ele yapışmayan bir hamur elde edilir. Hamurlar streç filme sarılarak 15 -20 dk. dolapta dinlendirilir. ben 4 saat beklettim Sade ve kakaolu hamurlar ayrı ayrı un serpilmiş tezgahta dikdörtgen biçiminde açılır.Sade hamurun üzerine kakaolu hamur yerleştirilerek rulo şeklinde sarılır. Hamur streç filme sarılarak dolapta 1-2 saat bekletilir. Dolaptan çıkarılan hamur 1/2 cm kalınlığında dilimlenip tepsiye dizilir. Önceden biraz ısıtılmış 175°C fırında 15-20 dk. pişirilir.sonuç mükemmel miss miss opuyorumnanaktan

Buzdolabı Böreği​

Malzemeler

5 adet yufka

4 adet patates, haşlanmış, rendelenmiş
kaşar ve beyaz peynir rendesi
baharat
tuz

2 yumurta
1,5 su bardağı süt(ben yoğurt kullandım)
125gr tereyağı, eritilmiş, soğutulmuş(sıvıyağ kullandım)

Üzeri için ( ben hiç birini kullanmadım )

1 parça tereyağı

arzuya göre kaşar peynir rendesi

pul biber

Yapılışı

İç malzemelerini karıştırın. her yufkayı her katına iç malzemeden koyarak üst üste dizin. Kenarlarını içe kıvırıp rulo yapın. sigara böreği sarar gibi.

Börek rulosunu ikiye kesip bir tepsiye alın. Buzdolabında en az 1 saat dinlendirin.ben 1 gece beklettim misafir geleceğine yakın pişirdim sıcacık ikram ettim guclubacismileKolay dilimlemek için şart..

Fırına vermeden dilimleyip üst malzemelerini serpin ( ben üzerine hiç bir şey koymadım tereyağ da eklemedim fazla yağlı olmasın diye gayet yumuşak ve lezzetli oldular ) , 200C'de pişirin. (Altı çabuk pişiyor, bu yüzden üzeri kızarmadı diye endişe etmeyin, altına bakarak kontrol edin.)
Afiyet Olsun..

Buzdolabı Böreği​

Malzemeler

5 adet yufka

4 adet patates, haşlanmış, rendelenmiş
kaşar ve beyaz peynir rendesi
baharat
tuz

2 yumurta
1,5 su bardağı süt(ben yoğurt kullandım)
125gr tereyağı, eritilmiş, soğutulmuş(sıvıyağ kullandım)

Üzeri için ( ben hiç birini kullanmadım )

1 parça tereyağı

arzuya göre kaşar peynir rendesi

pul biber

Yapılışı

İç malzemelerini karıştırın. her yufkayı her katına iç malzemeden koyarak üst üste dizin. Kenarlarını içe kıvırıp rulo yapın. sigara böreği sarar gibi.

Börek rulosunu ikiye kesip bir tepsiye alın. Buzdolabında en az 1 saat dinlendirin.ben 1 gece beklettim misafir geleceğine yakın pişirdim sıcacık ikram ettim guclubacismileKolay dilimlemek için şart..

Fırına vermeden dilimleyip üst malzemelerini serpin ( ben üzerine hiç bir şey koymadım tereyağ da eklemedim fazla yağlı olmasın diye gayet yumuşak ve lezzetli oldular ) , 200C'de pişirin. (Altı çabuk pişiyor, bu yüzden üzeri kızarmadı diye endişe etmeyin, altına bakarak kontrol edin.)
Afiyet Olsun..

ben bu tarifi çok merak ediyordum. teşekkür ederim paylaşımın içinkaydirigubbakcemile5

*250 gr. oda sıcaklığında tereyağ veya margarin(margarin kullandım)
*2 adet yumurta
*1 su bardağı pudra şekeri
*1 paket kabartma tozu
*1 paket vanilya
*aldığı kadar un(1 su bardağı buğday nişastası)
*2 çorba kaşığı kakao(ben bitter çikoltalı toz puding kullandım)

Hazırlanışı
Derin bir kasede önce yağ, yumurta, pudra şekeri karıştırılır. Kabartma tozu ve bir miktar un ve buğday nişastası başka bir kasede karıştırılır ve önceki karışıma eklenir.
Hamur henüz cıvık haldeyken ikiye bölünür bir kenara alınarak içine kakao(toz puding) eklenir. İki hamura da azar azar un eklenerek ele yapışmayan bir hamur elde edilir. Hamurlar streç filme sarılarak 15 -20 dk. dolapta dinlendirilir. ben 4 saat beklettim Sade ve kakaolu hamurlar ayrı ayrı un serpilmiş tezgahta dikdörtgen biçiminde açılır.Sade hamurun üzerine kakaolu hamur yerleştirilerek rulo şeklinde sarılır. Hamur streç filme sarılarak dolapta 1-2 saat bekletilir. Dolaptan çıkarılan hamur 1/2 cm kalınlığında dilimlenip tepsiye dizilir. Önceden biraz ısıtılmış 175°C fırında 15-20 dk. pişirilir.sonuç mükemmel miss miss opuyorumnanaktan

hıııııııııımmmm süper olmuşlar..ellerine sağlık...fotolar da mikemmel:))

bu bu akşam denediğim şeftali tatlısı arkadaşlar.meyve tatlıları sevenler için ideal hafif bi tatlı..ben dondurmayla servis yaptım..
2803.jpg

6 şeftali
12 tatlı kaşığı şeker
1,5 su bardağı su
1 poşet krem şanti + 1 su bardağı süt
ceviz
.
Şeftaliler soyulup ortadan 2'ye ayrılır.Çekirdekleri çıkarılır,tepsiye dizilir.Her birinin üstüne birer tatlı kaşığı şeker serpilir.Tepsiye 1,5 su bardağı su eklenir.200 derece fırında şeftaliler yumuşayıp şeker eriyene kadar yaklaşık 30-35 dakika pişirilir. Fırından çıkan şeftaliler soğuyunca 1 su bardağı sütle hazırlanan krem şanti krema sıkacağı ile şeftalilerin içine doldurulur.Buzdolabında soğutulur.Cevizle süslenerek servis yapılır.
tarif lezzet pınarı sitesinden alıntı

bu bu akşam denediğim şeftali tatlısı arkadaşlar.meyve tatlıları sevenler için ideal hafif bi tatlı..ben dondurmayla servis yaptım..
2803.jpg

6 şeftali
12 tatlı kaşığı şeker
1,5 su bardağı su
1 poşet krem şanti + 1 su bardağı süt
ceviz
.
Şeftaliler soyulup ortadan 2'ye ayrılır.Çekirdekleri çıkarılır,tepsiye dizilir.Her birinin üstüne birer tatlı kaşığı şeker serpilir.Tepsiye 1,5 su bardağı su eklenir.200 derece fırında şeftaliler yumuşayıp şeker eriyene kadar yaklaşık 30-35 dakika pişirilir. Fırından çıkan şeftaliler soğuyunca 1 su bardağı sütle hazırlanan krem şanti krema sıkacağı ile şeftalilerin içine doldurulur.Buzdolabında soğutulur.Cevizle süslenerek servis yapılır.
tarif lezzet pınarı sitesinden alıntı

hamarat ezinemm benim hiç te boş durmazzalkisalkisalkisalkisalkisalkis

Bayanlar harikasınız,maşallah..
Bir gün oturup şöyle ilk sayfadan beri,detaylıca okuyup,not almak gerekiyor.
Tecrübe edilmiş,denenmiş,neticesinde başarılı sonuç vermiş tüm tarifler bir arada,süper birşey. :)
Emeğinize,yüreğinize sağlık..
Bu topik geliştirilip,kalıcılaştırılmaya çok açık..
Aynen devam inşallah..

sakardenizcim sen de yuvadan uçtun,evlendin gittin valla..sanki kızımızı vermişiz gibi oldum valla..eh darısı moonserosemizin başına:))

evet yaa. evlendim evimden de ayrıldım, kısmen de olsa sizlerden de ayrılmış gibi oldum. valla yazacağım tarifler birikti. cokacimcoook güzel tarifler de yazılmış, hangisini okuyacağımı şaşırdımmm :smiley-cool: . aminnn isteyen herkesin başına. öpüyorum hepinizi.

KIZLAR GEÇEN GÜN bir tatlı yedim ismi kup pastaymış plastik bir kase içinde servis edildi altında ufalanbmış ıslak kek üstündede kreması vardı çok hoşuma gitti kızımın doğum günü yaklaşıyor öyle birşey yapmak isti,yorum bende dondurma külahlarına hazırlanabilir yada plastik bardaklara kreması çok hoştı kremşanti karışımlıydı yumuşacık hafif hiç böyle bir tarif biliyormusunuz denedinizmi
doğum günümüz için fikirlere açığım :)

KIZLAR GEÇEN GÜN bir tatlı yedim ismi kup pastaymış plastik bir kase içinde servis edildi altında ufalanbmış ıslak kek üstündede kreması vardı çok hoşuma gitti kızımın doğum günü yaklaşıyor öyle birşey yapmak isti,yorum bende dondurma külahlarına hazırlanabilir yada plastik bardaklara kreması çok hoştı kremşanti karışımlıydı yumuşacık hafif hiç böyle bir tarif biliyormusunuz denedinizmi

ben ölee bi tarif veremiycem sana ama köstebek pasta yapabilirsin bence..istersen tek bi tane ,istersen de köstebek pastacıklar:))

canım o kupun hazırlanışını bilmiyorum ama..
bende geçen sene kızıma 1 yaş doğumgünü yapmıştım..
aşagıdaki adresimden bebeğim bölümünü bakabilirsin canım..fikir olur sana..
GÜLİZİN DÜNYASI - Blogcu

ben ölee bi tarif veremiycem sana ama köstebek pasta yapabilirsin bence..istersen tek bi tane ,istersen de köstebek pastacıklar:))
KÖSTEPEK PASTA HİÇ YAPMADIM tarifi varmı canım bu ay 3 ümüzünde doğum günü var eşimle benim kasım kızım aralık yapabileceğim birşeyse denemk isterim
kızımın doğum günü için kelebek şeklinde yapmayı düşünüyporum pastayı bonibonlarla süslüycem
canım o kupun hazırlanışını bilmiyorum ama..
bende geçen sene kızıma 1 yaş doğumgünü yapmıştım..
aşagıdaki adresimden bebeğim bölümünü bakabilirsin canım..fikir olur sana..
GÜLİZİN DÜNYASI - Blogcu

teşekkür ederim ilgin için canım inceliycem bloğunu kaydirigubbakcemile5

bugün yapmış olduğum ıspanaklı kek, balım:
2 yumurta
1 su bardağı toz şeker
1 çay bardağı kadar sıvı yağ
1 su bardağı ıspanak suyu(1 avuçtan biraz daha az toz şekerle ovup katı meyve sıkacağında ya da rondoda çevirerek suyunu çıkarıyoruz.)ben 1 çay bardağı ıspanak suyunu sütle 1 su bardağına tamamladım.
2 paket k. tozu
limon kabuğu rendesi
kuru üzüm
ve aldığı kadar un şeklinde yaptım.rengi de bence yeterince yeşil oldu...yalnız galiba yarına kadar dayanamayıp az sonra kesicem ben karlıdağı....

eveeeet nası olmuş?

iki kek katı arasında ,geçen gün süpermarketten kaymak tadında diye bi krem şanti çıkmış,ondan aldıydım,2 paket çıkıyo içinden ikisini de hazırladım ve ondan sürdüm.muz doğradım,damla çikolata koydum.çartan krem şantiyi ,keki kalıptan çıkarınca üzerine sürdüm.kıyı da köşede kalan kek artıklarını da elimle ufalayıp üzerine attırdııııııııım..
yalnız şöle bi sorun var ki bizim evde ben rejimdeyim,eşimde kremalı pasta tarzı şeyleri hiç sevmez,annemler,kaynanam yakında değil,anlıycan sırf ben yapmasını sevdiğim için yaptım.şimdi de yedirecek kimse yok..şu kk kızları burda olsa da yense yaptıklarım keşke..az sonra arkadaşla buluşucam.misafiri gelcekmiş.ona götürücem ikram etsin diye..ama diğer yarısı hala duruyo...yarın nöbetçi olmasam misafir çağırıcam...neyse hiç olmadı yarın nöbete götürücem,orda millet siler de süpürür valla..

KÖSTEPEK PASTA HİÇ YAPMADIM tarifi varmı canım bu ay 3 ümüzünde doğum günü var eşimle benim kasım kızım aralık yapabileceğim birşeyse denemk isterim
kızımın doğum günü için kelebek şeklinde yapmayı düşünüyporum pastayı bonibonlarla süslüycem

buradaki gibi oluyodu daha önce yaptığım.sayfa 50 de de balkafa arkadaşın tarifi var bi bak istersen hayat24cüm..

ezineeeee yeni tarifler ekle bekliyorum hep eklemeni :)

ne demek canım..2 seferdir oktayustamın şu tarifini deniyorum..en son bu akşam ki menümüzdü ancak bittiğinden mütevellit:)) oktay ustanın resimleriyle idare ediceksiniz artık:))

ciftlik_koftesi%20(2).jpg

•Çiftlik Köftesi:
1 Büyük Patates
2 Patlıcan
1 Su B. Bezelye
1 Su B. Domates Püresi
Zeytinyağı
Tuz
Tane Karabiber
•Köftesi İçin:
300 Gr. Kıyma
1 Soğan
1 Tutam Dereotu
1 Yumurta
Galeta Unu
Tuz
Karabiber
Kimyon

Hazırlanışı
Patatesleri ve patlıcanları soyup küp küp doğrayın. Sıvıyağda kızartın. Yağını çekmesi için havlu kağıt konmuş servis tabağına alın. Karıştırma kasesine, kıymayı alın. Üzerine soğanı rendeleyin. Dereotunu ince ince kıyın. Yumurtasını kırın. Baharatlarını atarak iyice yoğurun. Kıvamını bağlamak için galeta ununu ilave edin.

Cevizden küçük yuvarlaklar yapın. Üzerlerine un serpin. Az yağ dökülmüş tavada yarı kıvamda pişirin. Ayrı bir tencereye patatesleri, patlıcanları alın. Üzerine köfteleri koyun. Bezelyeyi ve domates püresini ilave edin. Tuzunu, tane karabiberini serpin. Zeytinyağını ve az sıcak suyunu döktükten sonra kapağını kapatıp pişmeye bırakın
oktayustam.comdan alıntı...

Son düzenleme:
X