En Salak Suçlular Bunlar Olabilir mi?

jasmine

Yüksek Melankoli
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2006
120
1
-detroitli Bir Hirsiz 1968'de Bir Soyguna Köpeğini De Götürdü. Beklenmedik Bir Anda Polisler Gelince Hirsiz Köpeği Birakip Kaçti. Polislerin Hirsizi Yakalamak Için Tek Yapmalari Gereken Köpeğe "hadi Eve Git Oğlum" Demek Oldu.


-san Antoniolu Bir Kadin Uyuşturu Bulundurmaktan Tutuklandi. Çünkü Arabasinin Motorunda 18 Kilo Morijuana Bulunmuştu. Peki Nasil Bulundu Derseniz? Arabasini Yağ Değişimi Için Tamirciye Birakinca. Yağ Değişimi Için Motor Kapağinin Açilacağini Bilmiyormuş.


-bir Inşaat Işçisi Arkansas'ta Bir Marketi Soyduktan Çok Kisa Sonra Yakalandi. Onu Yakalatan Soygun Sirasinda Başina Taktiği Şapkaydi. Şapkasinda Adi - Soyadi Yaziyordu.


-florida'da Bir Adam Bankayi Soydu. Veznedara Silahi Doğrultup Bir Kağit Uzatti. Kağitta Kendisine Paralari Vermesini Yazmişti. Olay Yerinden Kaçti Ama O Da Çok Kolay Yakalandi. Çünkü Veznedara Verdiği Kağit Adamin Maaş Koçanindan Bir Parçadi. Üzerinde De Adi Ve Adresi Yaziyordu.


-1975 Yilinda Bir Restorani Basan Soyguncu Çok Acemiydi. Öyle Ki Aldiği Paralari Silahinin Sapi Ile Beline Sikiştirirken Silah Patladi Ve Kendini Öldürdü.


-tarihin En Başarili Soygununa Imza Attilar. 1950 Yilinda Brink Bank'in Boston Merkez Binasindaki Kasayi Soydular. Kasadaki 2 Milyon Dolari Alip Kayiplara Kariştilar. Ancak Yanlişlikla Paranin 800 Bin Dolarlik Kismini Bankada Unuttular. 11 Kişilik Çete Yillarca Ele Geçirilemedi. Taki Biri Polise Gidip Itiraf Edene Kadar. Çete Üyesi 2 Milyon Dolardan Kendine Az Pay Verildiği Için Kizmiş Ve Arkadaşlarini Ihbar Etmişti. Tabii 800 Bin Dolarin Bankada Kaldiğindan Habersizdi.


-araba Hirsizi Kiz Arkadaşi Ile Bir Soyguna Çikti. Içine Girdiği Arabada Bir Fotoğraf Makinasi Buldu. O Poz Verdi, Kiz Arkadaşi Hirsizliği Fotoğrafladi. Sonra Makinanin Değerli Olmadiğina Kanaat Getirip, Onu Arabada Biraktilar. Arabanin Sahibi Makinadaki Filmi Tab Ettirince, Hirsiz Yakayi Ele Verdi.


-florida Da Bir Soyguncu Parmak Izinden Yakayi Ele Verdi. Ne Var Bunda Demeyin, Zira Soyguncu Parmak Izinden Yakalanmasinin Şokunu Yaşiyordu. Çünkü Her Soygunda Mutlaka Eldiven Kullaniyordu. Peki Ne Oldu Derseniz? Biraz Akli Kit Biriymiş, Kullandiği Yarim Parmakli Golf Eldiveniymiş.


-o Kalpazanlarin Şüphesiz En Salaği... Kaldiği Otele Kendi Yapimi Olan Sahte Paralarla Ödeme Yapmaya Kalkti, Yakalandi. Sorun Şuydu; Paralar Mükemmel Bir Taklit Olsa Da 16 Dolar Diye Bir Kağit Banknot Üretilmemişti.


-ve Salak Suçlara Son Bir Örnek...new York'ta Her Yil Insanlar O Kadar Çok Isirma Suçu Işliyorki Şaşarsiniz. Şöyle Diyelim Bu Kentte Fareler Tarafindan Isirilan Insan Sayisinin Tam Üç Kati, Insanlar Tarafindan Isiriliyor.