En tatlı diyet:)

Cicekkz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2019
662
182
Ne bulsam yazmaya devam..Belki işinize yarayan olur diye😇 Bu diyet hanımlar tatlıdan vazgeçemeyenler için.Örneğin ben şahsen tuzluyu o kadar aramam,yani yemekleri tuzlu pasta börekleri falan bana diyeti bozduran hep tatlılar oldu bugüne kadar..Bir türlü vazgeçilmedim anlayacağınız ve aslında fark ettim ki ben tatlıları çook yemiyorum yani canm istedigi için bir parca bana yeterli oluyor tuzluyu ise onu dengelemek için yiyorum.Gün sonunda hesaplayınca tuzlularn kalorisi tatlılardan çok çıkıyor, ben de tuzluları tamamen bırakp yalnzca canmn istediği tatlıları yiyorum,hayr diyemediğim bana diyet bozduran tatlı yiyecekleri tabi çok abartmadan..Benim gibi tatlı bağmlıları için güzel oldu bu diyet👌 ayrıca yine kıtlık moduna girmemek için 3günde bir tuzlular yenebilir .Ha birde evet tatlı yedikten sonra acıktırabilir onun içinde tuzlu içeceklerle dengeliyoruz örneğin kahve,çikolata ya da süt,kurabiye ya da çayla kombinasyonu meyve,yoğurt gibi.... Böylece gün sonunda hesaplayın kaloriyi gerçekten baya kısmış oluyorsunuz ve size diyet bozduran hersey ortadan kalkmş oluyor ama tabi diyet günleri içerisinde kural tuzlu yememek...Tatlı sevmeyip tuzlu sevenlerin Allah yardımcısı olsun onların kalorisi daha yüksek 🤦 ama mutlaka dengelemeye çalşn ackmamak için süt olabilir.Öyle tıka basa tatlı da yemiyorsunuz zaten günlük olarak ben mesela çikolata yerim genelde. Evde tatlı var ondan da yerim yoksa gidip almam mesela,alrsam çikolata sadece.

Son düzenleme:
Bir de göreceksiniz tatlıyı öyle tıka basa yemiyorsunuz ama tuzlunun porsiyonunu fazla kaçırabiliyoruz o yüzden bu diyet iyi oldu...

Ben birara bu diyetle baya vermistim çünkü tatlı bağımlıları için sürdürülebilir bir diyet.Yani uzun süre devam edebilmiştim.

X