En yakın arkadaşımla 9 aydır aynı şehirde olmama rağmen görüşmüyoruz

suzanna32

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2018
6.517
7.438
Merhaba.. konuyu açarken düşündüm eskiden dert etmiyordum ama son 1 aydır kafamı baya karıştırıyor. 7 senelik en yakınım olarak gördüğüm bir dostum var. Aşırı şekilde iç içeydik. Her sırrımızı bilirdik. Maalesef ki ailesi çok baskıcı olduğu için (zorla tesettüre sokma vb) sevgilisiyle kaçarak evlendi. Babası eşinin annesine ablasına küfür ettiği için kocası barışma taraftarı olmadı. Evlenmeden önce kocası ona biz dışarı çıktığımızda gez dolaş hayatını yaşa diyen biriydi. Fakat evlendikten sonra çok değişti. Tek dışarı çıkartmıyor. Kasım ayında nikahı oldu nikahına bile çağırmadı eşi izin vermemiş ailesini tanıyorum diye. Neyse dedim. Evine bir kere bile davet edilmedim. Kocası adresimizi bilmesinler diye istemiyor bu arada bana özel bir şey değil kocası onun eski tanıdığı herkese böyle. 3 ay önce güzellik salonu açtılar instagramdada adresi var yani salonun. Bir iki kere ağzını aradım. Kocası istemiyormuş baban adresi bulur falan.korkudan çiçek bile gönderemedim ona altın almıştım nikahı için o bile kaldı. güzellik merkezinin adı arkadaşımın kendi ismi. 9 ay oldu. Bekarken çok başka hayallerimiz vardı hep evime geleceksin, ortak yer açıcaz ya da yanımda müdür olacaksın gibi. En sonunda bugün ona patladım artık “eşin seni manipüle ediyor ona muhtaç olmanı kimsen olmasını istemiyor” dedim ağladı. Arayıp yalvardı beni bırakma diye. Çevremde ki herkes istese seninle görüşürdü diyor. Ona gizlice görüşmeyi teklif ettim “evli değilsin evlensen anlarsın kocanın arkasından iş çeviremiyorsun” diyor. Aynı şehirde olmamıza rağmen çok enteresan geliyor “artık kocanın art niyetli olduğunu düşünüyorum” dedim. Her kötü anımda aradığım bir dostum. Fakat artık sanki sosyal medya dostluğuna dönüştü. Mesafe koysam mı bilmiyorum… Bu arada konum aslında bir nevi kaçmayı düşünen kızlarada örnek olsun.

Merhaba.. konuyu açarken düşündüm eskiden dert etmiyordum ama son 1 aydır kafamı baya karıştırıyor. 7 senelik en yakınım olarak gördüğüm bir dostum var. Aşırı şekilde iç içeydik. Her sırrımızı bilirdik. Maalesef ki ailesi çok baskıcı olduğu için (zorla tesettüre sokma vb) sevgilisiyle kaçarak evlendi. Babası eşinin annesine ablasına küfür ettiği için kocası barışma taraftarı olmadı. Evlenmeden önce kocası ona biz dışarı çıktığımızda gez dolaş hayatını yaşa diyen biriydi. Fakat evlendikten sonra çok değişti. Tek dışarı çıkartmıyor. Kasım ayında nikahı oldu nikahına bile çağırmadı eşi izin vermemiş ailesini tanıyorum diye. Neyse dedim. Evine bir kere bile davet edilmedim. Kocası adresimizi bilmesinler diye istemiyor bu arada bana özel bir şey değil kocası onun eski tanıdığı herkese böyle. 3 ay önce güzellik salonu açtılar instagramdada adresi var yani salonun. Bir iki kere ağzını aradım. Kocası istemiyormuş baban adresi bulur falan.korkudan çiçek bile gönderemedim ona altın almıştım nikahı için o bile kaldı. güzellik merkezinin adı arkadaşımın kendi ismi. 9 ay oldu. Bekarken çok başka hayallerimiz vardı hep evime geleceksin, ortak yer açıcaz ya da yanımda müdür olacaksın gibi. En sonunda bugün ona patladım artık “eşin seni manipüle ediyor ona muhtaç olmanı kimsen olmasını istemiyor” dedim ağladı. Arayıp yalvardı beni bırakma diye. Çevremde ki herkes istese seninle görüşürdü diyor. Ona gizlice görüşmeyi teklif ettim “evli değilsin evlensen anlarsın kocanın arkasından iş çeviremiyorsun” diyor. Aynı şehirde olmamıza rağmen çok enteresan geliyor “artık kocanın art niyetli olduğunu düşünüyorum” dedim. Her kötü anımda aradığım bir dostum. Fakat artık sanki sosyal medya dostluğuna dönüştü. Mesafe koysam mı bilmiyorum… Bu arada konum aslında bir nevi kaçmayı düşünen kızlarada örnek olsun.
Hayat onun hayatı, sende ona gerçekten kocasının arkasından iş çevirmesini önermişsin. Evli birisi olarak o konuda hak verdim ona . Eşin arkasından iş çevrilmez

demek ki artik arkadasiniz degil. farkli bir ülkeden gelen arkadasimi misafir de ederim herseyiyle ilgilenirim (eger gercekten arkadsimsa) esim de ayni sekilde ben nasil davraniyorsam o da öyle davranir . bir gün ihtiyaci oldugunda siz de önünüze bakarsiniz. bosverin sadece esiyle hayatini gecirsin birakin

Hayat onun hayatı, sende ona gerçekten kocasının arkasından iş çevirmesini önermişsin. Evli birisi olarak o konuda hak verdim ona . Eşin arkasından iş çevrilmez
Hayır. İş yerinin oraya geleyim. Ayaküstü görüşmeyi teklif ettim. Bunu bile kabul etmedi. Korkuyormuş .

Birde ben bugün ona soğuk davrandım. Yani artık istemediğimi belli ettim, arayıp ağladı. Senden başka kimsem yok vb

artık yakın dostun olmadığını kabullenmen lazım önce. hiçbir yerden silme, engelleme, hayatından tamamen çıkarma ama
yakınlık bekleme kesinlikle böyle bir insandan
mertebesini düşür kendi hayatına bak
bir seçim yapmış ve bu seçimlerinin sonucunu yaşıyor. ki bana saçma geldi güzellik merkezi açabilen biri
nasıl oluyor da eşinden korktuğu için seninle görüşmüyor ? bence bu bir bahane
ben böyle bir insan için asla ama asla uğraşmam
benimde eskiden yakın olduğum ama artık yakın olmadığım insanlar var
çok sevdiğim bir arkadaşımla aylardır görüşmüyoruz ki ayda en az 2 kez bir araya gelip harika
zaman geçiren insanlardık
arkadaş çevresiyle bile tanışmıştım hatta ailesiyle kaç kere bir araya geldim
fakat aylardır görüşmüyoruz, en son konuştuğumuzda görüşelim dedik karşılıklı ama havada kaldı
yani üstünde bile durmuyorum günün birinde görüşelim derse görüşürüm
ama artık en yakınım değil muhabbetimi özelimi anlatma durumlarımı buna göre ayarlayacağım

Bu nasıl yakın arkadaş ya? Bence kendi görüşmek istemiyor kocasını öne sürüyor. Kadın "fazla bakmayın tapusu bende" vibe'ı verdi 😂. Şaka bir yana eşi niye görüşmenizi istemesin ki? Veya neden bu kadar pasif evliliğinde kocasından izinsiz birşey yapmıyor?

artık yakın dostun olmadığını kabullenmen lazım önce. hiçbir yerden silme, engelleme, hayatından tamamen çıkarma ama
yakınlık bekleme kesinlikle böyle bir insandan
mertebesini düşür kendi hayatına bak
bir seçim yapmış ve bu seçimlerinin sonucunu yaşıyor. ki bana saçma geldi güzellik merkezi açabilen biri
nasıl oluyor da eşinden korktuğu için seninle görüşmüyor ? bence bu bir bahane
ben böyle bir insan için asla ama asla uğraşmam
benimde eskiden yakın olduğum ama artık yakın olmadığım insanlar var
çok sevdiğim bir arkadaşımla aylardır görüşmüyoruz ki ayda en az 2 kez bir araya gelip harika
zaman geçiren insanlardık
arkadaş çevresiyle bile tanışmıştım hatta ailesiyle kaç kere bir araya geldim
fakat aylardır görüşmüyoruz, en son konuştuğumuzda görüşelim dedik karşılıklı ama havada kaldı
yani üstünde bile durmuyorum günün birinde görüşelim derse görüşürüm
ama artık en yakınım değil muhabbetimi özelimi anlatma durumlarımı buna göre ayarlayacağım
Dostluğumuz öyle bir dostluktu ki. Abisi var sadece bana seni ondan daha çok seviyorum diyordu. Hergün birbirimizin evindeydik. Almanya’da ki akrabaları bile beni tanıyordu.annesi de beni arayıp geçen ay ağladı onu bırakma bizimle görüştürmüyor kocası sen yanında ol diye. Ama bana saçma geliyor yani en yakın dostum nasıl olurda beni evine davet etmez. Bu arada kasım sonunda beni avmye çağırdı eşi de izin vermişti gittim yanına. 10 dakika oturdu sonra kocası aradı gitti. Birde onun evinin orda ki avm idi. 1 saat yol gittim. Demek ki dostluğumuz buraya kadarmış

Bu nasıl yakın arkadaş ya? Bence kendi görüşmek istemiyor kocasını öne sürüyor. Kadın "fazla bakmayın tapusu bende" vibe'ı verdi 😂. Şaka bir yana eşi niye görüşmenizi istemesin ki? Veya neden bu kadar pasif evliliğinde kocasından izinsiz birşey yapmıyor?
Gerçekten pasif. Hep pasifti. Bakire değildi. Ve kocası onu kabul etti diye başkasını bulamam kafasıyla evlendi bence. Hadi evlendi hiç dik değil. Güzellik uzmanı kendisi.. mesleği de var. Ama gidecek yeri yok güya o yüzden adamın köpeği olmuş.

Gerçekten pasif. Hep pasifti. Bakire değildi. Ve kocası onu kabul etti diye başkasını bulamam kafasıyla evlendi bence. Hadi evlendi hiç dik değil. Güzellik uzmanı kendisi.. mesleği de var. Ama gidecek yeri yok güya o yüzden adamın köpeği olmuş.
Kendini kusurlu göreni herkes öyle görür o psikolojiye bürünmüş eşinde ağzına laf vermiş bence. Ne derse yapmak durumunda kslıyor sanırım.

Kendini kusurlu göreni herkes öyle görür o psikolojiye bürünmüş eşinde ağzına laf vermiş bence. Ne derse yapmak durumunda kslıyor sanırım.
Evet, bu yüzden artık bir anlamı kalmadı. 29 yaşında 30 yılını hep eksik olarak geçirdi. Bundan sonra da öyle geçirsin. Benden başka bir arkadaşı kalmadı zaten. Görüşmedikçe hepsi bıraktı

Zaten düşeceği kadar düşmüş bırakın yaşasın hayatını. O sizin eskiden en yakın arkadaşınız olan insan değil

Mesafe koy

Babası eşinin annesine ablasına küfür ettiği için kocası barışma taraftarı olmadı.
Evett bu ben ah o anı yaşasalar da bilseler nasıl bir durum küfür az bile kalıyor küfür etti diye görüşmüyormuş biz de görüşmüyorduk ama insanın en kötü zamanında ailesi yanında oluyor nereye kadar kısıtlama olacak siz hiç diretmeyin görüşmek için su akar yolunu bulur kadın bir zaman sonra kafasına dank edecek adama resti çekecek o cesareti bulursa tabii her yerden soyutlamak nedir beni bırakma demiş bile

Bu ne ya değer mi bir erkek için etrafını aileni silip atmaya o adam da ailesiyle görüşüyordur kesin peeeh

X