Engelliler ve anneleri yanlız değilsiniz...

Kaliteli Hasar

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2016
10
13
45
bir fizyoterapist olarak engellilerle hergün içiçeyim.
yaşadıkları sıkıntıları,zorlukları hayal kırıklıklarınını çok iyi biliyorum.
psikolojisi düzgün olan anneler çok nadirdir...
psikolojileri bozuktur ama çok güçlüdürler en azından şu cümleyi söyleyecek kadar 'ÖLMESİNİ DÜŞÜNMEKTEN KORKMUYORUM BENİM ONDAN ÖNCE ÖLECEĞİMİ DÜŞÜNDÜĞÜMDE KORKTUĞUM KADAR!...
ben kendi velilerime elden geldiği kadar destek olmaya çabalıyorum.. 'Allah vermiş kadermiş' vs.. klişe cümleler onları bezdirdi belki yüzlerce kez duymuşlardır biliyorum ki onları rahatlatmaz ama şunu bilmenizi istiyoruz ki biz sizi anlıyoruz ve sizin olduğunuzun yüzde biri kadar güçlü değiliz ve size hayranız.
her engelli ve anneleri için ben burdayım ve dertleşmeye hazırım bunu bilmenizi isterim...

Kardesim omurilik felci oldu kaza sonucu annem ve ben bakiyoruz. Ustune nisan attim tabiki sadece bu deil sorun ama insanlar kardesimi sorun ediyor. Kardesim icin on nisan atarim.
seni çok iyi anlıyorum bana da görücü gelmişti kardeşim seraplal palsi hastası olduğu için vazgeçmişlerdi ... şuan 4 yıllık evliyim eşimde ailside çok anlayışlı insanlar umarım senin karşınada böyle iyi niyetli insanlar çıkar

bir fizyoterapist olarak engellilerle hergün içiçeyim.
yaşadıkları sıkıntıları,zorlukları hayal kırıklıklarınını çok iyi biliyorum.
psikolojisi düzgün olan anneler çok nadirdir...
psikolojileri bozuktur ama çok güçlüdürler en azından şu cümleyi söyleyecek kadar 'ÖLMESİNİ DÜŞÜNMEKTEN KORKMUYORUM BENİM ONDAN ÖNCE ÖLECEĞİMİ DÜŞÜNDÜĞÜMDE KORKTUĞUM KADAR!...
ben kendi velilerime elden geldiği kadar destek olmaya çabalıyorum.. 'Allah vermiş kadermiş' vs.. klişe cümleler onları bezdirdi belki yüzlerce kez duymuşlardır biliyorum ki onları rahatlatmaz ama şunu bilmenizi istiyoruz ki biz sizi anlıyoruz ve sizin olduğunuzun yüzde biri kadar güçlü değiliz ve size hayranız.
her engelli ve anneleri için ben burdayım ve dertleşmeye hazırım bunu bilmenizi isterim...
sizin gibi terapistler az bulunur kardeşim seraplal palsi 28 yaşında şuan gördüğünüz splerden çok farklı hiç vazgeçmedik her zaman yürüyeceğini düşündük bir çok tabloya göre çok çok iyi ama ağrılarına çözüm bulamıyoruz yaşından olayı terapide alamıyoruz artık. düzenli terapi ile yürüme ihtimalide çok aslında ama onu yürüyebileceğine inandıramıyorum maalesef işitme ve konuşmasıda olmayınca anlatamıyoruz

X