Gebeliğe Hazırlık epilepsi ve gebelik

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

artislove

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2017
8
1
34
Merhaba arkadaşlar 17 yıldır epilepsi hastasıyım ve gebelik düşünüyorum. Tegretol cr400 ve benvida 150 kullanıyorum. Doktorum ikili ilaçlarla hamileliği önermedi. benvida yeni bi ilaç olduğu için gebelikteki etkisini bilmiyor. o yüzden yavaş yavaş benvidayı kesmeyi denicez ve sonra gebelik durumunu düşüncez. bu ilaçlarla gebe kalan ya da benzer durum yaşayan anneler ve anne adaylarımız yazarsa mutlu olurum.

Merhaba bende aynı ilaçları kullanıyorum, en az 15 yıllık epilepsi hastasıyım, ilaveten de rivotril ve lamictal alıyorum, Dr Benvida yı bırakmam gerektiğini söyledi, diğerleri ile yapabileceğimi söyledi çünlü ben çok ağır bir hastayım maalesef, ama bi defa bıraktığımda nöbet geçirdim ve çok ağır geçti, şimdi 2. Defa denicez ilaç bırakmayı, inşallah nönet geçirmem

Merhaba bende aynı ilaçları kullanıyorum, en az 15 yıllık epilepsi hastasıyım, ilaveten de rivotril ve lamictal alıyorum, Dr Benvida yı bırakmam gerektiğini söyledi, diğerleri ile yapabileceğimi söyledi çünlü ben çok ağır bir hastayım maalesef, ama bi defa bıraktığımda nöbet geçirdim ve çok ağır geçti, şimdi 2. Defa denicez ilaç bırakmayı, inşallah nönet geçirmem

Merhaba bnada doktor sabah aksam 100 mg lamictal ve sabah akşam çeyrek rivotril verdi sizce Bunlarla gebe kalabililirmitiö doktora danısmadım henüz

X