Epilepsili Anneler Var mı?

Karacamyerli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2016
308
515
33
Merhaba,

Ben 1999 depreminden bu yana yani tam olarak 18 yıldır Epilepsi hastasıyım. 17 yıldır hiç nöbet geçirmedim. Tegratol Cr 200 kullanıyorum ve sorum şu bu ilaç hamileliğe engel mi? Bebek sahibi olunabilinir mi? Aramızda epilepsi (sara) hastası olan anneler var mı acaba? Varsa bilgi almayı çok isterim..

Merhaba canim bende 97 den buyane epilepsi hastasiyim tegretol 200 luk kullaniyodum 11 yildr nobetim yok cok sulur 2 aydirda ilacimi kullanmiyorum artik. Bu ilac hamilelige hicbisekilde engel degil ben gecn yil gebelik yasadik bu ilaci kullanirken ve evlatlarim sapasaglmdi hicbitanetkiside olmamisti ama malesef cogul gebelikti ve erken dogum oldu. Simdi yine hamileyim oyuzden sakin boyle dusunme rabbim yarfim ediyo bizleree sen merak etme canm allhm herkese sifa versin

Merhaba canim bende 97 den buyane epilepsi hastasiyim tegretol 200 luk kullaniyodum 11 yildr nobetim yok cok sulur 2 aydirda ilacimi kullanmiyorum artik. Bu ilac hamilelige hicbisekilde engel degil ben gecn yil gebelik yasadik bu ilaci kullanirken ve evlatlarim sapasaglmdi hicbitanetkiside olmamisti ama malesef cogul gebelikti ve erken dogum oldu. Simdi yine hamileyim oyuzden sakin boyle dusunme rabbim yarfim ediyo bizleree sen merak etme canm allhm herkese sifa versin

Çok ama çok teşekkür ederim.. İçimi nasıl rahatlattın anlatamam şuan.. İnşallah rabbim bize de nasip eyler.

Benim arkadaşımda epilepsiydi uzun zaman nöbet geçirmedi o da çok güzel bir hamilelik geçirdi ve sağlıklı bir çocuğu var şimdi

Merhaba,

Ben 1999 depreminden bu yana yani tam olarak 18 yıldır Epilepsi hastasıyım. 17 yıldır hiç nöbet geçirmedim. Tegratol Cr 200 kullanıyorum ve sorum şu bu ilaç hamileliğe engel mi? Bebek sahibi olunabilinir mi? Aramızda epilepsi (sara) hastası olan anneler var mı acaba? Varsa bilgi almayı çok isterim..

merhaba bende 2 yıldır epilepsi hastasıyım hastalıkla 30 yaşımda tanıştım büyük travma oldu benim için
ilk gebeliğimde bebeğimin kalbi hiç gelişmedi doktorum epilepsi hastası olduğum için özellikle folik asit ( yüksek doz ) kullanmam gerektiğini söyledi 2 . gebeliğimden 3 ay önce folbiol folik asit kullanmaya başladım şu an 25 haftalık hamileyim
ben sizin kadar şanslı değilim yıllardır nöbet geçirmemissiniz
ben hamileliğim boyuncada 3 kere nöbet geçirdim birisinde düşmüşüm allahtan karnımın üstüne düşmemişim
ama bebeğim çok iyi gelişimi tarama testlerindende geçtik herşey yolunda şükür
2 aydır nöbetim yok lamictal günde 300 mg alıyorum zaten en zararsız ilaç buymuş
ve inşallah kendimi normal doğuma hazırlıyorum nöroloji doktorum hiçbir sakıncası yok epilepsi hastalarıda normal doğum yapabilir dedi

sana tavsiyem
en az 3 ay öncesinden folik asit kullanmaya başla

Merhaba cnm bende epilepsi hastasyim ayrica kuzenimin eside epilepsi hastasi nur topu gbi oglu var. bnmde 9 yildir nobetim yok ilk tegratol kullandim o bana iyi gelmedi sonra depakin crono 500mg*2 kullandim ama hamile olmaya karar verdigimde doktorum nobetim olmadigi icin ilacimi degistirdi epixx 250 mg*2 verdi 6 ay kadar hamile kalma dedi bnde oyle yaptim ve folic plus kulandim 6 ay onceden suan hamileyim 3.5 aylik tarama testlerim normal ve istedikten iki ay sonra hamile kaldim hamile kalmak icin hic zorlanmadim bnmde en korktugum hamile kalamamakti. suan gebelik katagorisi c bi ilac kullandim tegratol gebelik katogarisi d eger nobetin yoksa doktorunla gorus gebelik katagorisi c bi cok ilac var belki onlardan birine gecirir seni. hamile kalamamak icin deil tabiki bebek icin. bu konuda hiiiic sikma canini Allah nasip ederse hersey olur. biraz uzun yazdim ama insallah yardimci olabilmisimdir. he son olarak bu konuda arastrma yapmamani oneririm sadece doktorunun dediklerini dinle gerisine kulak tika cok sacma seyler soyleniyo ve yaziyo. insallah Allah sanada nasip eder:dua::KK200:

Hepinize çok teşekkür ediyorum. Vajinal enfeksiyonum olduğunu öğrendim cuma günü. Doktor neo penotran verdi yanında bir iki ilaç daha. Bir de hamilelik istediğimi söyledim diye folbiol verdi folik asidini yükseltelim dedi. Şuanda onu kullanıyorum büyük ihtimal bu ay da kanamam ile kanka olacağım ama önce sağlık Allah inşallah bir gün hamileliği bana da nasip eder. Bu yazdıklarınız o kadar iyi moral oldu ki bana anlatamam sizlere. Sürekli düşünüyordum acaba sakıncası var mı yok mu diye. Eşim de epilepsiyle henüz tanıştı benden dolayı onun da çekinceleri vardı olur mu olmaz mı ilaç sıkıntı çıkarır mı diye. Çok ama çok sağ olun.. Bu arada bu neo penotran hamile kalmayı zorlaştırmaz değil mi? Bu ay hiç korunmamıştık doktora da dedim ama bu fitili verdi zaten enfeksiyon varsa hamile kalmış da olamam sanırım yine de bir acaba ile kalakaldım. :KK43:

Merhaba, uzun zaman olmuş ama tecrübelerinizi yazarsanız çok sevinirim. Ben 12 yaşımda juvenil miyoklonik epilepsi teşhisi konmuş. 10 yıl depakin 500 mg kullanmış bir kadınım. Son 10 yıldır da keppra kullanıyorum. Günde 250 mg. Şu an 32 yaşındayım. Lİse dönemimde polikistik over teşhisi konmuştu p dönem doğum kontrol hapı kullanmak zorunda kalmıştım. Şimdi çocuk sahibi olmak istiyorum 6 aydır. Ve geçtiğimiz günlerde boş gebelik yaşadım. Bebeğim gelişememiş. Kalp atışı duymaya gidip böyle bişeyle karşılaştım, kürtaj olmak zorunda kaldım. Acaba geçmişte içtiğim ilaçlar vs. Yumurtalarımın kalitesini kötü etkilemiş midir diye düşünmeden edemiyorum. Doktorum böyle şeyler düşünmemem gerektiğini, herkesin boş gebelik geçirebileceğini söylüyor ama yine de düşünmeden edemiyorum. Benzer şeyler yaşayan veya bilgisi olanlar yazabilir misiniz? Teşekkür ederim

Merhaba size bisey sorabilirmiyim nöbetleriniz nasıl acaba sıçrama şeklinde mi uyku da oluyor mu cevaplarsanız çok sevinirim

X