Erdoğan 'bu millet çileye alışıktır' dedi ama... İşte Ak Saray'ın doğalgaz faturası!

okypete

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Mart 2008
84.872
40.715
http://www.grihat.com.tr/erdogan-bu...-iste-ak-sarayin-dogalgaz-faturasi-31924h.htm
25006.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paris dönüşü gazetecilere yaptığı açıklamada "Biz hayat boyu doğalgazla yaşamadık biliyorsunuz, bu millet çileye alışık bir millettir" dedi. Milletin çileye alışık olduğunu söyleyen Erdoğan'ın 6 aylık doğalgaz faturası tam 10 milyon TL...

Türkiye'nin Rusya'ya ait savaş uçağını düşürmesi sonrası gündeme gelen "Rusya doğalgazı keser mi?" sorusuna ilişkin bir açıklama da Erdoğan'dan geldi.

Erdoğan, BM İklim Değişikliği Konferansı’na katıldığı Fransa’dan Katar’a giderken uçakta gazetecilerin "Ortalama vatandaş doğalgaz konusunda bir sıkıntı yaşar mıyız diye endişeleniyor, ne diyeceksiniz?" sorusuna "Biz hayat boyu doğalgazla yaşamadık biliyorsunuz, doğalgazla tanışalı ne kadar zaman olduğu belli. Bu millet çileye alışık bir millettir. Kaldı ki Rus doğalgazı olmazsa biz yandık bittik diye bir durum yok. Rusya dışında birçok ülkeden doğalgaz aldığımızı zaten dile getirdim" yanıtını verdi.

EN AZ 10 MİLYON TL!

Erdoğan'ın bu yanıtı sonrası Ak Saray'ın doğalgaz maliyeti tartışması başladı. Konuya ilişkin Mimarlar Odası Ankara Şubesi aylar önce bir açıklama yapmıştı.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, konuyla ilgili açıklamasında “Kaçak Saray’ın 6 aylık doğalgaz ısıtma maliyeti 10 milyon lira olarak kent izleme merkezi uzmanlarımız tarafından hesaplandı. 6 ay kış, 6 ay yaz olduğu düşünülerek hesaplamalar yapıldı. Kaçak Saray’ın günlük 12 saat ısıtıldığı tahmini üzerinden maliyet hesaplandı. Oysa günlük 12 saat ile o büyüklükteki bir binanın ısıtılmayacağını düşünüyoruz, muhtemelen 24 saat ısıtılıyordur. Hesaplamalar en az maliyet üzerinden yapıldı. Isıtma süreleri farklıysa daha ciddi rakamları bulabilir" demişti.

Kaynak: Sol Haber Portalı

Yanlış hesaplamışlar , 6 ay yaz 6 ay kış mı kaldı artık yahu ?

Naylon fatura bu , bana ne bana ne ; aslını görmek istiyorum :rolleyes::rolleyes:

Erdoğan'ın doğal gaz ile ilgili açıklaması da yanlıştı . '' Biz doğal gazı sadece Rusya dan almıyoruz , bir çok ülkeden doğal gaz alıyoruz , halkımız müsterih olsun '' gibi sözler kafiydi .

Sobalı günler , kestane kebap edebiyatına girmesi lüzumsuz olmuştu .

Orası da erdoganin evi sanki . ya her ülkeyi temsil eden bir mekan var. Simge gibi sanki alıp adam işi bitince yıktıracak mi, diğer kişi kullanacak.

Amerika da sokaklarda yatan bankları mekan edenler çok fazla. Beyaz saraya gelen faturayı sorguluyorlar mi acaba

Merak etmeyin adam ülke ülke geziyo gidip orda oturup isinmiyo :)

Çay keyfi yapmıyo

İnsan sevmez anlarim da e bu kadar da gözünün üstünde kaş e o yüzden yaptığınız eleştiriler dikkate alınmıyor saldırıp herşeye bir kulp taktiğiniz için

Valla benim de bütün evim yaniyo sıcacık ama dışarda onca soğukta duran insan var, benim gibi olanlar da ya birer odamıza onları alalım yada yakmayalim buradan nara atacagimiza !!!

Erdoğan cebinden ödemiyor sıcacık oturduğu saraycığın faturalarını. Acaba aramızdaki fark bu olabilir mi?
Bize pahalı pahalı satıyor. Kira öder gibi doğalgaz faturasını dayıyor sağolsun. Doğrudüzgün ısınsam içim yanmayacak. Hiiç helal değil hakkım. Gerçi faturaya varana kadar daha neler var.

Orası da erdoganin evi sanki . ya her ülkeyi temsil eden bir mekan var. Simge gibi sanki alıp adam işi bitince yıktıracak mi, diğer kişi kullanacak.

Amerika da sokaklarda yatan bankları mekan edenler çok fazla. Beyaz saraya gelen faturayı sorguluyorlar mi acaba

Çay keyfi yapmıyo

İnsan sevmez anlarim da e bu kadar da gözünün üstünde kaş e o yüzden yaptığınız eleştiriler dikkate alınmıyor saldırıp herşeye bir kulp taktiğiniz için

Valla benim de bütün evim yaniyo sıcacık ama dışarda onca soğukta duran insan var, benim gibi olanlar da ya birer odamıza onları alalım yada yakmayalim buradan nara atacagimiza !!!
Merak ettim, çay keyfi yapmıyor demişsin ya, napıyor? 1000 odalı saray Cumhurbaşkanlığı makamı için Nasıl değerlendirilebilir? Yani Cumhurbaşkanlığı 1000 odada ne yapabilir?

Merak ettim, çay keyfi yapmıyor demişsin ya, napıyor? 1000 odalı saray Cumhurbaşkanlığı makamı için Nasıl değerlendirilebilir? Yani Cumhurbaşkanlığı 1000 odada ne yapabilir?

vallaha bence müstehak, ... dengeeeee . olmasalar olmayiz:)

Sorun yok Anadolu kadınları yapmışlardır yazın tezekleri bişeycik olmaz çok olsa Aksaray biraz kokar sıkıntı yok yani tezek kokusu canım ne olacak
Aslında adam itiraf etmiş bu millet çileye alışkındır diye

Biz dandik 130 metrekare evimize 300-500 arası aylık 2 -3 bin tl civarı yıllık doğalgaz kullanıyorsak cumhurbaskanlik binasının 10 milyon yakması hiç de fazla değil .. Kaldı ki orasi şahsi kurum değil diğer ülkelerin liderleri geliyor ağırlanıyor ve günlük bir çok misafiri oluyor bu kadar hazımsızlık pes doğrusu ... Ayrıca sanki Erdoğan hadi kömür sobasina dönelim mi demiş güya milletinin Rusyaya boyun eğmez gerekirse soba yakar demiş ve eklemiş amaaaa doğal gazi sadece Rusyadan almıyoruz gazsız kalmayız demiş ama her insan boyle erdemli olamıyor kimi çıkıyor Rusya ya boyun eymem gerekirse tezek yakarım diyor kimi de ...

Son düzenleme:

Çay keyfi yapmıyo

Çankaya Köşkü neci, temsil etmeye yetmiyor mu?

İyi kötü, aralarında devlet kurucumuzun da olduğu tüm cumhurbaşkanları orda yaşadı, bu zattın nesine yetmedi o konut?

Yazık değil mi devletimizin parasına altın klozetiydi , beyaz çayıydı, mobilyasıydı derken çarçur ediliyor? Adamın yatacağı bir yatak, yiyeceği bir tabak yemek bunca israf yazık değil mi? İnsan milletimizin parasını çula çaputa sefaya harcamaya utanır yazıklar olsun.

Yav kardeşim biz kışın bir odanın doğalgazını açıp diğer odaları kapatıyoruz israf olmasın diye,siz 1000 odanın hepsini mi ısıtıyonuz napıyonuz,10 milyon lira fatura ney ya?Tamam bu millet çileye alışıktır da,hep biz mi çekicez çileyi,biraz da başımızdakiler ortak olsun çilemize

Belki onlarda kapatıyorlardır :KK64: Sonuçta 10 milyon fatura gelmemiş , ortalama ve uydurma bir hesap yapılmış ; 6 ayda 12 saat yaktıklarını farzedip :confused:

X