‘Erdoğan’a hakaret’te bugün: 17 yaşındaki M.E.A.’ya 11 ay 20 gün hapis cezası

Boldladigim kesimi konusuyorum. Kanunen cb'nin hakeret etme hakki oldugunu düsünmüyorum, yani bu senin fikrin degil mi?

Sen cb'a tarafsiz ol demedim. Kendisi kanuna göre haraket etmezse, bir 17 yadindaki cocugun hayatini karartmaya hakki yok diyorum!
kararsız, ilk mesajımda dediğim gibi hakaret eden çocuğun yaşı gözününde bulundurularak affedilmesini temenni ediyorum bende. kanunen kimsenin kimseye hakaret hakkı yok dedim, cb de bu kimselerin içinde.

Ataturk'e hakaret eden sahsı savcılıga verdigim icin beddua yemistim. Bir masum(!)un canını yakmısım :)

Aynı hassasiyeti bu konuda goremedim nedense. Evet hakaret suctur fakat 17 yasındaki cocuga 1 yıl hapis nedir?

Cocuklara tecavuz edenlerin bile salıverildigi bir memlekette ustelik?

Halka hakaret, halka kin ve dusmanlık asılamak, halkı ayrıstırmak ta suc mudur anayasaya gore? Suctur degil mi?

Bunlar ve bunun gibi daha nice anayasal suc yargılan-a-mıyorsa, bunları dillendiren de yargılanmamalı.

O yuzden kimse makama saygı, cb a saygı falan gibi elle tutulmayacak seyler sıralamasın.

Once o makamdaki halka saygı duyacak, o makamda kim sayesinde oturdugunu bilecek, ilke ve inkılaplara, rejime, sehitlere saygı duyacak. Sonra saygı bekleyecek.

kararsız, ilk mesajımda dediğim gibi hakaret eden çocuğun yaşı gözününde bulundurularak affedilmesini temenni ediyorum bende. kanunen kimsenin kimseye hakaret hakkı yok dedim, cb de bu kimselerin içinde.

Valla daha önceki boldladigim yorumda öyle yazmiyordu :KK14:

Neyse konuyu burda kapatalim, ikimizde bos yere polemikten mapusa girmiyelim

Valla daha önceki boldladigim yorumda öyle yazmiyordu :KK14:

Neyse konuyu burda kapatalim, ikimizde bos yere polemikten mapusa girmiyelim
yok polemik olduğunu düşünmüyorum,güzel güzel fikir alışverişi yapıyoruz burda. hakaret eder şahsi fikridir derken hakaret eden çocuktan bahsetmiştim, orda yanlış anlama oldu sanırım.

yahu kimse kimseye hakaret edemez, bu platformda bile banlanıyoruz öyle değilmi?
biri bana hakaret etse gider şikayet ederim, gerekli cezayı alır, kaldıki TC CUMHURBAŞKANI adının ne olduğunu önemli değil, makama saygı diye bişi vardır. Kılıçdaroğlunada hakaret edilemez, bi kesimi temsil eden hem parti lideri, hem tc vatandaşı. yani dedim ya isimler önemli değil.
he bu çocuğun yaşının küçüklüğüne verip, affedilmesini isterim.

Bu çocuğun yaşı küçük affedilebilir.

Twitter'da Erdoğan'a küfür eden 2 kişi daha tutuklanmis. Onlara sevindim işte. Kimse kimseye hakaret edemez.

Bu çocuğun yaşı küçük affedilebilir.

Twitter'da Erdoğan'a küfür eden 2 kişi daha tutuklanmis. Onlara sevindim işte. Kimse kimseye hakaret edemez.

Merak ettim, sehit babalarina karaktersiz diyen erdogan, hatta (bir makam sahibinide sayalim) bahceliye cocugu olmadigi icin aile olmanin ne demek oldugunu anlamaz diyen Erdogan tutuklansa, esit anlamda sevinirmisin?

images

ben bu cocugun hakaret ettigini dusunmuyorum...fikrini soylemis..gerci artik ifade ozgurlugu diye bsey kalmadi .dogru ben onu unutmusum...

Ataturk'e hakaret eden sahsı savcılıga verdigim icin beddua yemistim. Bir masum(!)un canını yakmısım :)

Aynı hassasiyeti bu konuda goremedim nedense. Evet hakaret suctur fakat 17 yasındaki cocuga 1 yıl hapis nedir?

Cocuklara tecavuz edenlerin bile salıverildigi bir memlekette ustelik?

Halka hakaret, halka kin ve dusmanlık asılamak, halkı ayrıstırmak ta suc mudur anayasaya gore? Suctur degil mi?

Bunlar ve bunun gibi daha nice anayasal suc yargılan-a-mıyorsa, bunları dillendiren de yargılanmamalı.

O yuzden kimse makama saygı, cb a saygı falan gibi elle tutulmayacak seyler sıralamasın.

Once o makamdaki halka saygı duyacak, o makamda kim sayesinde oturdugunu bilecek, ilke ve inkılaplara, rejime, sehitlere saygı duyacak. Sonra saygı bekleyecek.
Sana cevabini ozelden vericem.

Baklava Çaldığı için 6 yıl hapse mahkum edilen çocuk:KK43:
evet 1 tepsi baklava için 16 yıl verilmiş ve 6 yıl hapis yatmışlar.böyle bir adalet sistemimiz var.katiller,tecavüzcüler elini kolunu sallayarak gezerken bu çocuklar hapiste yattılar.
yazık ki 17 yaşındaki çocukta hapse girecek:KK43:

Nasil yani ? Biz halkiz, bizim basimizda kim olursa olsun düsüncelerimizi, duygularimizi ifade etmeyecegizde ne yapacagiz ? Elestiremezsek dogru gitmeyenleri kim düzeltecek ?
Biz halkiz, bizim kimseye hesap vermemiz lazim degil ama bizim basimizdakilerin halka hesap vermesi mecburdur.
Bu ülke hepimizin sadece o yöneten partinin degilki ?
Elestirmek her zaman o isi daha iyi yapilmasi icin söylenir, bu yanlisdir begenmiyorumdur, karsidakide daha iyi yapmaya zorlamakdir önermekdir.
Eger yapilanlar iftiraysa anlarim ama burada iftira diye birsey yok. Söylenenlerin hepsi dogru. Onun icin neyin hesabidir bu ? Ben sahsen dogru bulmuyorum. Elestiri hakaret degildir.

Bu cocuk gercekten 6 yil hapsemi mahkum edildi Türkiye`de ? :KK57::KK57::KK57:
Ve halk ne yapti zamaninda, sadece yine sustularmi ???
Evet maalesef:KK43: bunun gibi çok örnek var, mesela hatırlıyorum hamile bir kadın aşermiş canı çekmiş manavdan 1 kiloydu galiba, portakal çalmış, o da Bebeğini hapishanede doğurmuştu diye hatırlıyorum, linkini bulursam eklerim.

Bu cocuk gercekten 6 yil hapsemi mahkum edildi Türkiye`de ? :KK57::KK57::KK57:
Ve halk ne yapti zamaninda, sadece yine sustularmi ???

İSyan etsen ne fayda bu ulkede? Terorist damgası yiyorsun iste ses cıkardıgında.

Adaletin olmadıgı yerde, anarsi baslar ve bu anarsi mesru olur. KAfalar bunu bi turlu almadı su memlekette.

Gercekten insanin kanini donduracak seyler bunlar Mune, yani insaf ya, hicmi cocugunuz yok, yada yegenleriniz yok ? Cocuk bu ya ??? Nesine ceza veriyorsun ? Eger bu cocuk o baklavayi caliyorsa, bunun sorumlusu kim ?
Aynisi o hamile kadin icinde düsünüyorum :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

X