Ergen annelerine soruyorum..

Liberalist bir aileye sahibim. Annem babam rahat insanlar. Özel hayatımı ikisiylede paylasırım. Babamla oturur erkek arkadaslarım hakkında fikir analizi yaparız. Annemle paylasırım bir seyler.
Nerdesin, ne zaman geleceksin su saatte geleceksin eve gibi kurallar bilmem. Gecenin 3’ünde 4’ünde çıkarım. Babam nereye gidiyorsun diyede sormaz. Anneme bi haber veririm.

Son üniversitemi ailemin yanında okudum ve aynı üniversitede flörtüm vardı onunla ailemin yaşadığı şehirde aynı evde yaşadım. Annemde babamda biliyordu. Erkek arkadaslarımıda yemeğe davet ederdi annem. Günlerce evden cıkmadığım anlarda babam hadi dışarı çık gez dolas diye baskı yapardı. 29 yasındayım hala her sey aynı ergenliğimden beri. Korku yok… sevgi mi? Sınırsız sonsuz yüksek.
Ama düsünüyorum da ergenlik zamanlarımda ailem hakkında hakaret vari konusmadım, onları atmadım, küfür etmedim. Hormonlarımın oluk oluk aktığı ergenlik zamanlarımda dolu dolu yaşadım ne yaptığımı bilen biri oldum hep.

Ve su an düsünüyorum da korku ve cekincem olsaydı sanırım herseyi yapabilirdim. Evlatlarınızı korkutarak, cekingen yetiştirerek, kısıtlayarak hicbir yere varamazsınız.
Hic bir zaman aileniz gibi olamam. Hangi çağda yaşıyorum bilmiyorum ama çevremde de asla böyle bir aile tanımadım. Evet siz size verilen özgürlüğü güzel bir şekilde kullanmissiniz. Kısıtlama olmadan belirli düzeyde ilişkilerinizi yurutmussunuz. Peki boyle bir aileden genel eve düşen bir kız çocuğu olabilirdiniz,gece barlarda hap içerek zehirlenen ölen bir kız çocuğu olabilirdiniz gece ciktiginiz icin bir sarhoşun,sapığın eline düşüp tecavüz edilip öldürebilirdiniz bu konu uzar da uzar. Sizin aileniz çok şanslıymis ki size verilen fırsatı siz güzel değerlendirmissiniz. Ama herkes bu fırsatları güzel değerlendirmeyebilir. Bazilarin da çok fazla verilen özgürlük daha kotu sonuclaar doğurabilir. Haksizmiyim.

Hic bir zaman aileniz gibi olamam. Hangi çağda yaşıyorum bilmiyorum ama çevremde de asla böyle bir aile tanımadım. Evet siz size verilen özgürlüğü güzel bir şekilde kullanmissiniz. Kısıtlama olmadan belirli düzeyde ilişkilerinizi yurutmussunuz. Peki boyle bir aileden genel eve düşen bir kız çocuğu olabilirdiniz,gece barlarda hap içerek zehirlenen ölen bir kız çocuğu olabilirdiniz gece ciktiginiz icin bir sarhoşun,sapığın eline düşüp tecavüz edilip öldürebilirdiniz bu konu uzar da uzar. Sizin aileniz çok şanslıymis ki size verilen fırsatı siz güzel değerlendirmissiniz. Ama herkes bu fırsatları güzel değerlendirmeyebilir. Bazilarin da çok fazla verilen özgürlük daha kotu sonuclaar doğurabilir. Haksizmiyim.
Çok teşekkürler güzel düsünceleriniz için. Olaya kapsamlı pencereden bakacak olursak eğer ki genel olarak bu sıraladığınız maddeleri yüzdelik fazlalığını kısıtlanan ve “sana güveniyorum çevreye güvenmiyorum” sloganıyla yetiştiren ailelerden doğuyor. Ve yine sıraladıgınız maddelerin yasanmasındaki bir etkende “sevgisizlik” olustuyor. Hic karısmayıp “basımıza kalmasın naparsa yapsın” diyip salan aileler sevgi göstermeyen ailelerden olusuyor. Ebeveyn çocuk arasındaki sevgi çok önemli.

Bir erkek arkadasımdan ayrıldığımda babam yanıma gelip “ben sana asığım” diyor.

En güzel örnek liseden bir kız arkadaşım mesela çok özgür bir kızdı kendisi. Beraber takılırdık ikimizde özgürdük mesela. Ama onun madde kullanmıslıgı, intihar esiginden dönmesi eski sevgilisinden hamile kalmak gibi durumlarıyla karsı karsıya kaldıgını gördüm. Ve asla yanına gelmeyen ailesi (sehir dısındaydı ailesi) aramayan sormayan sevgi göstermeyen ailesi kız hastanelere düsünce başına gelmişti. Elbetteki evlatlarınızı salın özgür bırakın istediklerini yapsınlar demiyorum ama annemin su lafınıda unutmam “Sizi kendi cagıma göre degil sizin cagınıza göre yetiştirdim” o yüzden cocuklara böyle maddeler sıralarsak sadece sıraladıgımızla kalırız.

Çok teşekkürler güzel düsünceleriniz için. Olaya kapsamlı pencereden bakacak olursak eğer ki genel olarak bu sıraladığınız maddeleri yüzdelik fazlalığını kısıtlanan ve “sana güveniyorum çevreye güvenmiyorum” sloganıyla yetiştiren ailelerden doğuyor. Ve yine sıraladıgınız maddelerin yasanmasındaki bir etkende “sevgisizlik” olustuyor. Hic karısmayıp “basımıza kalmasın naparsa yapsın” diyip salan aileler sevgi göstermeyen ailelerden olusuyor. Ebeveyn çocuk arasındaki sevgi çok önemli.

Bir erkek arkadasımdan ayrıldığımda babam yanıma gelip “ben sana asığım” diyor.

En güzel örnek liseden bir kız arkadaşım mesela çok özgür bir kızdı kendisi. Beraber takılırdık ikimizde özgürdük mesela. Ama onun madde kullanmıslıgı, intihar esiginden dönmesi eski sevgilisinden hamile kalmak gibi durumlarıyla karsı karsıya kaldıgını gördüm. Ve asla yanına gelmeyen ailesi (sehir dısındaydı ailesi) aramayan sormayan sevgi göstermeyen ailesi kız hastanelere düsünce başına gelmişti. Elbetteki evlatlarınızı salın özgür bırakın istediklerini yapsınlar demiyorum ama annemin su lafınıda unutmam “Sizi kendi cagıma göre degil sizin cagınıza göre yetiştirdim” o yüzden cocuklara böyle maddeler sıralarsak sadece sıraladıgımızla kalırız.
Tesekkur ederim anladığım kadarıyla sonsuz sevgiden bahsediyorsunuz. Özgürlük ikinci planda. Sevilen çocuk aslında daha sağlam basıyor hayata. Aydinlattiniz beni de sağolun🥰

Bende anne olunca anneliği sorguladım.
Annemin çok yanlış davranışları olduğunu farkettim.iki kızım var annemin bize ablam ve bana yaptığı annelikteki yanlışları cocukalrima asla yapmıyorum.allaha bin şükür herkes evlatlarimi çok beğenir.
Ama bazen sanki onalr gibide oluyoruz bilincaltina yerleştimi ne yapti
Aynen katılıyorum size bazen bilinç altımız bize yaşatıyor bunu.
Bu yönde kitaplar okumaya özen gösteriyorum .
İyileşen çocukluğum iyileşene anneliğim son okuduğum kitap bilinç dışımızın bize oynadığı oyunları orda çok iyi anladım.

Hiçbir şey ağır gelmedi bu ideal evlat algısının ağır geldiği kadar.
Liseyi 2.likle bitirdim.
17 yaşımda üniversiteye başladım, sevgilim oldu, cinsel hayatım da. Eğitim, meslek ve aile hayatımda istediğim her şeyi elde ettim.
Hiçbiri de psikolojik olarak iyi evlatlık kadar yormadı beni.
Üstelik sonradan fark ettim ki streslendiğimde stresimin, öfkelendiğimde öfkemin altında hep bu algı var.
Oysa ben sadece insanım, bu kadar. Yaşadıklarınız çok tanıdık. "Sana güvenimiz tam, senlik bir şey yok ama çevre çok kötü." cümlesinden nefret ediyorum.
Bana da ya. Ben de dereceyle üniversiteye yerleşen biriyim ama nerdeyse 32 yaşına geldim hala o psikolojik baskıyı hissediyorum. Doktorayı 5 senedir bitiremedim diye de kendimi aşırı yetersiz ve değersiz hissetmeye başladım halbuki normal bişey ama başarısızım gibi hissediyorum hala.

Kızınız 18 yaşından küçük olabilir, ama ne bebek, ne prenses, ne de rahibe teresa. 16 yaşında cinsel istekleri olması çok normal. Ama sanırım siz de cinsellikle çocuğunu yan yana koyamayan evebeynlerdensiniz.
Şu an 25 yaşındayım. Aynı şeyler 16 yaşındayken benim de başımdan geçti. Sexting yaptığım kişi tanımadığım, büyük yaşta güvenilmez biri değildi. Yaşıtım, sınıf arkadaşımdı,asla tehlike yaratabilecek bir durum yoktu. (Tehlikeden kastım tehdit, şantaj vs. Cinsel birliktelik, namusunu kaybetme tehlikesinden(!) bahsetmiyorum.) Basit bir ergenlik eğlencesi ve tatmin yöntemiydi. Ama bekar bir kızla cinselliği yanyana koyamayan ailem için öyle değildi :) Verdikleri tepkiler ve izledikleri yollar karşısında hayatımda telafisi olmayacak sonuçlar oluştu.
Eğer sizin için sorun sexting yapması değil de tanımadığı biriyle sexting yapmasıysa yüzde yüz kaygınızda haklısınız ama ben öyle olduğunu düşünmüyorum. Babasının yüzüne nasıl bakıyor ifadeniz asıl düşüncenizi ele veriyor. Kızınızı içinden gelen dürtüleri en basit yolla dışa vurduğu için iğrenç hissetmesi gerektiğini düşünüyorsunuz. Dini hassasiyetleriniz sebebiyle bu hissinizi anlayabiliyorum ama üzgünüm doğru bir düşünce olduğunu düşünmüyorum.
Başka bir üye de söylemiş, direkt ya da dolaylı olarak yüzüne vurmanızı ve yargılamanızı tavsiye etmem ki öyle bir düşünceniz zaten yok gibi duruyor. Küfür konusunda bence üzülmeye gerek yok, ortama uyum sağlamaya çalışıyordur. Anne ile ilgili küfürleri de kimse kişisel almıyor merak etmeyin :) Keşke sanal kişilere alması gereken tutumu daha önce konuşmuş olsaydınız. Şu an da konuşabilirsiniz ama bence durumu bildiğinizi belli etmeden ve günah, ayıp gibi kavramlara girmeden sadece güvenliği üzerinden. Yine en iyisini görüşeceğiniz uzman bilir.

en tehlikeli yaş 16 dır hormonların tavan yaptığı yaş herşeyi bırakıp kızınızı takip edin arkadaşları kim onları bulup görüşün gerekirse onlardan kopartın , tabi hissetmeden baktınız kızınızı yanlış yönlendiriyorlarsa gerekeni yapın , telefon konuşmalarını kiminle konuştuğunu gizlice dinleyin 16 yaşında kızı olan anne uyanık olması şart etrafta çok şeytan ruhlu insanlar var kızınıza zarar verecek ,dikkatli olun en zor yaş dönemi diyebilirim ve genelde bu yaşta sigara alışkanlığına yakalanıyorlar

Bu kadar terbiyesizce ve manyakça bir yorum ilk kez okuyorum. Üniversitede gezdim, gece eğlenmesine de gittim, okul gezisine de gittim gezdim eğlendim çok da güzel bir üniversite deneyimi yaşadım. Neden fuhuşa sürükleneyim?? Hasta falan mısınız, gezmek eğlenmekle fuhuşun ne alakası var? Annem de babam da sağlık çalışanı, son derece modern, egitimli ve duzgun insanlar. Böyle bir aile!de yetiştiğim için neden fuhuş yapayım?? Dünyaya bakış açınız çarpık ve hastaca, başka yazacak şey bulamıyorum.

Merhabalar öncelikle…
16 yaşında bir genç kız annesiyim. Derslerinde başarılı, duyarlı ve sevgi dolu bir çocuktu kızım bundan bir kaç ay öncesine kadar. Odasına kapanmalar, seslendiğimiz zaman cevap vermemeler kardeşine karşı saldırgan ve tahammülsüz tavıra girdi son zamanlarda. Odasına izinsiz asla girmem kapıyı çalıp girdiğim zaman hemen telefonun ekranını kapatmalar vs de başlayınca erkek arkadaşı olabileceğini düşündüm. Çok üzerine gitmedim konuştum annem bak varsa sevdiğin ilgi duyduğun önce benimle paylaş ayıp değil sevmek, kusur da değil. Konuşabiliriz ama benden lütfen saklama dedim. Yok anne dedi asla olmadı da sadece bi şarkı vardı dinliyordum içinde küfür geçtiği için rahatsız oldum sen girince kapattım dedi senden asla bir şey saklamam al bak telefonumun şifresi de bu dedi. Peki dedim ona o zaman ama yine de takipte kaldım. Sonraki günlerde onun telefonunda ona alışveriş sitelerinden ayakkabı bakıyorduk yabancı bir numara aradı hemen yapıştı telefona meşgule attı ani tepki vermedim sakince sordum kızım bi açsaydın belki öğretmenindir dedim. yok anne operatör arıyor sabahtır odur kesin dedi. Dün akşam yine yanımızda oturmayıp odasına kaçtı durdu..babası da kızım kapat telefonu gel yanımıza dedi. Telefonu kapattı ve oturma odasına koydu. Biraz oturup uyumaya gitti. Aslında yapmazdım ama bu şüpheli tavırlar beni oldukça rahatsız ettiği için telefonunu açtım ve watsap mesajlarına baktım. Orada telefonuna kayıtlı olmayan bir numara ile yazışmalarını gördüm acele ile kapattığı için telefonunu sanırım öyle görebildim. Bir kız arkadaşı ile yazışmış bana bilmem şu uygulamada herkes o…u diyor. Allah kahretsin eski sevgilime döndüğüm için oldu bunların hepsi gibi bişeyler yazmış.. o bahsettiği uygulamayı aradım uygulamalarda bulamadım ancak daha önce yüklediği uygulamalar belli olduğu için orada bir chat programı gördüm indirdim telefonuna ki indirmez olaydım. Ben çocuğumu akıllı, Zeki, doğruyu yanlışı bilen Özgür bir birey olarak yetiştirmeye çalıştım aynı zamanda dini hassasiyetleri olan da bir insanım çocuğumdan bir kere bile küfür duymadım kuran okumayı namaz kılmayı özellikle kendim öğrettim. Ama o uygulamada benim çocuğum yok olmuş ben başka biri ile yüzleştim. Annesine küfür edilirken gülen, sürekli her mesajın sonunda küfür yazan, intihar edicem bu evden beni kurtarın yazmış arkadaşına hem de neden akşam saat 8 den sonra dışarı çıkmasına izin vermediğim için ..halbuki izin vermediğim zaman anne haklısın geç oldu doğru demişti bana..bunların dışında bir yazışmada beni kullanıyor demiş birisi için ve düştüm o birisini bulma derdine bulmaz olaydım😢 benim daha masumum diye sevdiğim boynunda bebek kokusu duruyor diye kokladığım 16 yaşındaki yavrum sevgili sandığı adamla sanal seks yapıyor hem de karşısındaki ona videolar atıyor böyle olsun vs. Diye ve zerre değer de vermiyor kızıma küfürler hakaretler. Benim kızım nasıl oldu da bu tuzağa düştü gerçekten aralarında bir şey geçti mi delirecek durumdayım. Aklım başımdan gidiyor sandım çok üzgünüm perişan haldeyim. Ona bir şey belli etmemeye çalışıyorum ama bir yandan da hazmedemiyorum onun o yazdığı şeyleri ben eşime söylemeye utanırım. Bir pedagog yardımı ile problemi çözmek istiyorum fakat ona olan güvenim yıkıldı. Bu iğrenç rezil yazışma şekli onun yaşına göre değil😢 çekip karşıma her şeyi biliyorum dememek için zor tutuyorum kendimi. Lütfen bana yardımcı olun. Aynı yoldan geçmiş anneler psikoloji bilen arkadaşlar özellikle sizlerin yazdıkları çok kıymetli..çocuğum resmen çift karakterli herkese benden nefret ettiğini yazmış ama beni öpmeden uyumaz bana sarılmadan okula gitmez kafayı yiycem 😔
Anne değilim öneride bulanmayacağım ama lütfen karşı tarafın kimliğini irdeleyin.Kızınız gerçek yaşını belirtmişse ve karşı taraf buna rağmen konuşuyorsa şikayetçi olun

Abi çok kötüsünüz ya. Resmen çocuklarını rahat büyüten insanlara ithamlar yapıyorsunuz,sanki her geneleve düşen kızı, tecavüze uğrayan kızı ailesi böyle rahat yetiştiriyor. Sanki bunlar sadece böyle ailelerin kızlarında oluyor. iğrenç. Diyecek söz yok,hastalıklı düşünce tarzı.
Her ailesi rahat olan geneleve mi düşüyor bu nasıl kötü bir yorum kanım dondu. İğrenç bir düşünce tarzınız var bu düşünceler normal değil.
Bu ailenin rahatlığıyla ya da sıkılığıyla alakalı birşey değil. Benim annem babam rahat insanlar, eski sevgilim defalarca geldi bizde kaldı ben onlarda kaldım tatile gittik bunu annemde babamda bilir. Asıl bu sebeptendir ki yanlışa sürüklenmedim onlar gerektiği konularda fikirlerini söylediler bende düşüncelerine değer verdim. Ama ona bakarsanız nerede sıkılan edilen bir ergen var orada aileye yalan var kandırmaca var. Bütün arkadaşlarımda böyle, hatta bir arkadaşım eğitim kampı ayağına annesini kandırıp 1 hafta sevgilisinde kaldı. Benim kuzenim markete gidiyorum diye çıkıp sevgilisiyle buluşuyordu, kapıyı kilitleyip pencereden kaçıyordu. Normal mi bunlar? İnsanı ne kadar sıkarsan o kadar yalana meyilli olur. Benim teyzem överdi çocuğunu benim kızım dizimin dibinden ayrılmaz senin gibi sevgilisini eve getirmez saçını yolarım diyordu ki kızı pencerelerden kaçıp oğlanlarla buluşuyordu. Hiç sekmiyor bu, sizde böyle büyütüyorsanız çocuğunuzun gerçek karakterini asla göremeyeceksiniz size hep yalan söyleyecek demek. Umarım çocuklarınızı bu şekilde büyütmüyorsunuzdur. Acırım o çocuklara.

Son düzenleme:
Abi çok kötüsünüz ya. Resmen çocuklarını rahat büyüten insanlara ithamlar yapıyorsunuz,sanki her geneleve düşen kızı, tecavüze uğrayan kızı ailesi böyle rahat yetiştiriyor. Sanki bunlar sadece böyle ailelerin kızlarında oluyor. iğrenç. Diyecek söz yok,hastalıklı düşünce tarzı.
Her ailesi rahat olan geneleve mi düşüyor bu nasıl kötü bir yorum kanım dondu. İğrenç bir düşünce tarzınız var bu düşünceler normal değil.
Bu ailenin rahatlığıyla ya da sıkılığıyla alakalı birşey değil. Benim annem babam rahat insanlar, eski sevgilim defalarca geldi bizde kaldı ben onlarda kaldım tatile gittik bunu annemde babamda bilir. Asıl bu sebeptendir ki yanlışa sürüklenmedim onlar gerektiği konularda fikirlerini söylediler bende düşüncelerine değer verdim. Ama ona bakarsanız nerede sıkılan edilen bir ergen var orada aileye yalan var kandırmaca var. Bütün arkadaşlarımda böyle, hatta bir arkadaşım eğitim kampı ayağına annesini kandırıp 1 hafta sevgilisinde kaldı. Benim kuzenim markete gidiyorum diye çıkıp sevgilisiyle buluşuyordu, kapıyı kilitleyip pencereden kaçıyordu. Normal mi bunlar? İnsanı ne kadar sıkarsan o kadar yalana meyilli olur. Benim teyzem överdi çocuğunu benim kızım dizimin dibinden ayrılmaz senin gibi sevgilisini eve getirmez saçını yolarım diyordu ki kızı pencerelerden kaçıp oğlanlarla buluşuyordu. Hiç sekmiyor bu, sizde böyle büyütüyorsanız çocuğunuzun gerçek karakterini asla göremeyeceksiniz size hep yalan söyleyecek demek. Umarım çocuklarınızı bu şekilde büyütmüyorsunuzdur. Acırım o çocuklara.
Evet yazımızın devamını okumadınız sanırım karsı tarafla güzel bir diyalogumuz oldu ben söylediklerine hak verdim fikirlermi degiştirdim. Biz de böyle yetiştk ama burada tabi kendimi daha iyi yetiştirmeye calısıyorum. Sizin de fikirlerinizi önemsiyorum tesekkür ederm

Bu kadar terbiyesizce ve manyakça bir yorum ilk kez okuyorum. Üniversitede gezdim, gece eğlenmesine de gittim, okul gezisine de gittim gezdim eğlendim çok da güzel bir üniversite deneyimi yaşadım. Neden fuhuşa sürükleneyim?? Hasta falan mısınız, gezmek eğlenmekle fuhuşun ne alakası var? Annem de babam da sağlık çalışanı, son derece modern, egitimli ve duzgun insanlar. Böyle bir aile!de yetiştiğim için neden fuhuş yapayım?? Dünyaya bakış açınız çarpık ve hastaca, başka yazacak şey bulamıyorum.
Kendinize gelin lütfen. Uslubunuzu bozmayın.Daha sonra arkadasın yazdıklarına hak verdim o da beni bu düşüncemden caydırdı güzel bir diyalogumuz oldu. Düşüncem bu yondeydi evet böyle yetiştirildim ama burada mantıklı gelen yorumlarla insanlar hatalarımı söylediler zaten ve ben hak verdm herkese.İyi aksamlar dilerim

Merhabalar öncelikle…
16 yaşında bir genç kız annesiyim. Derslerinde başarılı, duyarlı ve sevgi dolu bir çocuktu kızım bundan bir kaç ay öncesine kadar. Odasına kapanmalar, seslendiğimiz zaman cevap vermemeler kardeşine karşı saldırgan ve tahammülsüz tavıra girdi son zamanlarda. Odasına izinsiz asla girmem kapıyı çalıp girdiğim zaman hemen telefonun ekranını kapatmalar vs de başlayınca erkek arkadaşı olabileceğini düşündüm. Çok üzerine gitmedim konuştum annem bak varsa sevdiğin ilgi duyduğun önce benimle paylaş ayıp değil sevmek, kusur da değil. Konuşabiliriz ama benden lütfen saklama dedim. Yok anne dedi asla olmadı da sadece bi şarkı vardı dinliyordum içinde küfür geçtiği için rahatsız oldum sen girince kapattım dedi senden asla bir şey saklamam al bak telefonumun şifresi de bu dedi. Peki dedim ona o zaman ama yine de takipte kaldım. Sonraki günlerde onun telefonunda ona alışveriş sitelerinden ayakkabı bakıyorduk yabancı bir numara aradı hemen yapıştı telefona meşgule attı ani tepki vermedim sakince sordum kızım bi açsaydın belki öğretmenindir dedim. yok anne operatör arıyor sabahtır odur kesin dedi. Dün akşam yine yanımızda oturmayıp odasına kaçtı durdu..babası da kızım kapat telefonu gel yanımıza dedi. Telefonu kapattı ve oturma odasına koydu. Biraz oturup uyumaya gitti. Aslında yapmazdım ama bu şüpheli tavırlar beni oldukça rahatsız ettiği için telefonunu açtım ve watsap mesajlarına baktım. Orada telefonuna kayıtlı olmayan bir numara ile yazışmalarını gördüm acele ile kapattığı için telefonunu sanırım öyle görebildim. Bir kız arkadaşı ile yazışmış bana bilmem şu uygulamada herkes o…u diyor. Allah kahretsin eski sevgilime döndüğüm için oldu bunların hepsi gibi bişeyler yazmış.. o bahsettiği uygulamayı aradım uygulamalarda bulamadım ancak daha önce yüklediği uygulamalar belli olduğu için orada bir chat programı gördüm indirdim telefonuna ki indirmez olaydım. Ben çocuğumu akıllı, Zeki, doğruyu yanlışı bilen Özgür bir birey olarak yetiştirmeye çalıştım aynı zamanda dini hassasiyetleri olan da bir insanım çocuğumdan bir kere bile küfür duymadım kuran okumayı namaz kılmayı özellikle kendim öğrettim. Ama o uygulamada benim çocuğum yok olmuş ben başka biri ile yüzleştim. Annesine küfür edilirken gülen, sürekli her mesajın sonunda küfür yazan, intihar edicem bu evden beni kurtarın yazmış arkadaşına hem de neden akşam saat 8 den sonra dışarı çıkmasına izin vermediğim için ..halbuki izin vermediğim zaman anne haklısın geç oldu doğru demişti bana..bunların dışında bir yazışmada beni kullanıyor demiş birisi için ve düştüm o birisini bulma derdine bulmaz olaydım😢 benim daha masumum diye sevdiğim boynunda bebek kokusu duruyor diye kokladığım 16 yaşındaki yavrum sevgili sandığı adamla sanal seks yapıyor hem de karşısındaki ona videolar atıyor böyle olsun vs. Diye ve zerre değer de vermiyor kızıma küfürler hakaretler. Benim kızım nasıl oldu da bu tuzağa düştü gerçekten aralarında bir şey geçti mi delirecek durumdayım. Aklım başımdan gidiyor sandım çok üzgünüm perişan haldeyim. Ona bir şey belli etmemeye çalışıyorum ama bir yandan da hazmedemiyorum onun o yazdığı şeyleri ben eşime söylemeye utanırım. Bir pedagog yardımı ile problemi çözmek istiyorum fakat ona olan güvenim yıkıldı. Bu iğrenç rezil yazışma şekli onun yaşına göre değil😢 çekip karşıma her şeyi biliyorum dememek için zor tutuyorum kendimi. Lütfen bana yardımcı olun. Aynı yoldan geçmiş anneler psikoloji bilen arkadaşlar özellikle sizlerin yazdıkları çok kıymetli..çocuğum resmen çift karakterli herkese benden nefret ettiğini yazmış ama beni öpmeden uyumaz bana sarılmadan okula gitmez kafayı yiycem 😔
Allah yardımcın olsun oncelikle ergenlik dönemi zorlu bir donem varsa imkânınız bir uzmandan yardım alıp ilerleyin bence

ne okudum
Ben 😐 resmen bu sanal alem cok kotu bir yer aslinda.. cocuklarimizi
Nasil
Koruyacaz buralardan🙄 cinsellik
Ok hormonlar ok de.. karsidaki belkide santaj yapabilecek
Kazzik kadar herif.. yani bunlar urkutmuyor
Mu kimseyi, dunyanin en normal
Seyi gibi tepkiler verilmis😏

Ayrica kufurlu konusma anneyi sevmedigini soylemek vs havali olmak icin kabul gormek icin yapiyodur. Tipik ergen iste..

Zorla hiç bir şey yaptırmam Kızıma..küçük yaşından beri hasta astımı skolyozu ve kifosz

Zorla hiç bir şey yaptırmam Kızıma..küçük yaşından beri hasta astımı skolyozu ve kifozu var spora da gidiyor şu an. Derslerine daha çok aklını yorsun diye özel etüt merkezine götürüyoruz. Çocuğumun arkadaşlarını bilirim tanırım çocukluktan beri oynadığı konuştuğu normal erkek arkadaşları da vardır. Hiç karıştırmadım telefonunu önceden de. En büyük eksikliğim çocuğuma çok güvenmek, eşim de çok anlayışlı bir babadır baba koz gezmeleri vardır beraber yürüyüşler yaparlar hadi beni attı tamam ama böyle babaya yapılır mı nasıl yüzüne bakıyor anlamıyorum dayanamıyorum..ben bu işin altından sağlıkla nasıl çıkarım bilmiyorum
Allah yardımcınız olsun ergenlik dönemi zor bir süreç helede şu zamanda benimde 15 yaşında oğlum var Allah iyilerle karşılaştırsın ne diyelim 🙏🙏🤷‍♀️🤷‍♀️😔😔

Allah yardımcın olsun oncelikle ergenlik dönemi zorlu bir donem varsa imkânınız bir uzmandan yardım alıp ilerleyin bence
Merhabalar öncelikle…
😔😔😢😢off cok zor lütfen bir pedegog yardımı alın geç kalmadan 🙏🙏gençlerimiz ne durumlara geldi kimselere güven kalmadı gözümüZden sakındığımız cocuklarımız kimlerin elinde 🤷‍♀️🤷‍♀️🙏🙏😢😢

16 yasımı düşündüm şuan

Allah kimseye benim gibi 16 yaş ergenliği vermesin.
Tam bir manyaktım
Annem de aşırı katıydı
Ne yasak koyduysa hepsini deldim. Kapıları kitledi, tabiri caizse bacadan çıktım. O derece kaçıktım
Hiç-bir yere sığamıyordum
Hiç kimse beni durduramıyordu
Kimseden korkum yoktu annemin o katılıgına rağmen

Şimdi ben de anneyim ama kızım cok küçük daha. Tek yapmak gereken sanırım anlayışlı, her şeye kızan bir anne olmamak
Ona güveniyormus gibi yapıp asla bundan hicbir zaman emin olmamak.

Umarım eden bulur sözü, anneye göre degısıyordur.

X